Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Drozďák - Profil | Pá 3.7.2015 12:32:15

Pike >> urychlovač kompostu na 100l asi bude stát pár kaček, ale za rok to v součtu pár kaček nebude.
Každý 2 koše zasyp lehce vápnem /to koupíš v každém hobymarketu/ a polij vodou /půl konve stačí/.
Máš deodorant a urychlovač kompostu v jednom.

    Petr64 - Profil | Pá 3.7.2015 12:20:30

    Pike >> Kompostovaná tráva nesmrdí,pouze pokud to přeženes s dávkou (u 60-100l to nehrozí) bude cejtit jako silážovaná kukuřice.:-)
    Kup si za pár kaček urychlovač kompostu a kompostér za rok nezaplníš.

      Pike - Profil | Pá 3.7.2015 12:12:56

      Zdarte, mám takový idiotský dotaz, ale jsem fakt lama.

      Každý týden v sezoně sekám trávu a dát to cca kolem 60 - 100 litrů trávy.
      trávu vozím do sběrného dvora. Nyní je možnost mít pěkný 720l kompostér, taková ta klasika:

      http://www.agromea.cz/1392-Komposter-720-l.html

      Můj dotaz pro zkušené kompostovače zní, jestli je takový kompostér dobrý nápad, jak to funguje a jestli se má vedle trávy přihazovat i něco jiného. Případně jak dlouho trvá vlastní tvorba kompostu a jestli to teda jako moc nesmrdí. Přeci jen, člověk není na vesnici a někteří sousedé mohou být citlivější duše.

      Díky a sorry za debilní dotaz, jehož jsem si vědom.

        tomsa - Profil | Čt 2.7.2015 7:34:37

        ladan1303 >> Nedávno stodola prošla nutnou rekonstrukcí, kdy se spravovala hlavně střecha. Prkno u vrat upadlo letos.
        Vše je v původním stavu, i pojezdy vrat, jen se mažou.

          ladan1303 - Profil | St 1.7.2015 13:24:55

          tomsa >> stodola pekna celkovy dojem kazi chybejici prkno mel by si to zpravit jinak opravdu moc hezka

            Royale with Cheese 3 - Profil | St 1.7.2015 10:57:25

            tomsa >> krásná stodola. Chybí u ní stoletá hrušeň.

              draveček - Profil | Út 30.6.2015 22:37:04

              tomsa >> paráda, krásná práce ;-)

                tomsa - Profil | Út 30.6.2015 21:34:21

                Dneska jsem se pustil do sestřihu plottu z ptačího zobu. Na poslední fotce stodola z r. 1927 a v levém rohu červený buk, semenáček z roku 2007.
                tož tak

                  Petr64 - Profil | Ne 28.6.2015 19:55:27

                  draveček >> 15m čtverečních??1500:15x5=500.Dávám to i hustěji.To beru.:o))

                    draveček - Profil | Ne 28.6.2015 19:49:15

                    Petr64 >> 15 metrů mu musí stačit, myslím od malin

                      Petr64 - Profil | Ne 28.6.2015 19:46:48

                      draveček >> Ty ale česnek nerad.Pronajmeš kousek??:o)

                        draveček - Profil | Ne 28.6.2015 19:45:46

                        Petr64 >> jasan šefiku ;-)

                          Petr64 - Profil | Ne 28.6.2015 19:35:38

                          draveček >>Kurňa tam je místa na česnek.:o))
                          To v té bílé ohrádce máš maliny?

                            draveček - Profil | Ne 28.6.2015 12:42:50

                            Petr64 >> máš to tam krásně ;-) pohled na naší zahrádku :-)

                              tomsa - Profil | St 17.6.2015 22:53:01

                              Royale with Cheese 3 >> No uvidíme. Já jsem dvacet let bez drůbeže a zjišťuji čím dál víc, že je to špatně.
                              Budu to muset napravit, tak nějak nerad okrasné stromořadí.
                              Jdu na kutě, zítra snad vemu foťák na zahrádku, ať to tady ožije.

                                Royale with Cheese 3 - Profil | St 17.6.2015 22:35:22

                                tomsa >> táta má pižmovky, a ty sedí perfektně. Líheň máme taky, po babi, přesto ji nepoužíváme. Dělal jsem do exotů, z líhňařství jsem si lecos přečetl, a i když si to už moc nepamatuju, mám pocit , že vodní drůbež se uměle líhne podstatně hůř než hrabaví. Zkusil bych to vrazit k někomu pod pižmovku.

                                  tomsa - Profil | St 17.6.2015 22:31:31

                                  Royale with Cheese 3 >> Známý má líheň slepic a dostal 10 vajec běžců, vylíhnul se pouze jeden, jmenuje se Karel a je neskutečně přítulný. Škoda, že jsem ho nenatočil, je jak pes, stačí zavolat a přiběhne jak nejlepší mazlík.
                                  Ale jak prochází zahradou, tak ten pohled je k nezaplacení, noblesa sama.

                                    Royale with Cheese 3 - Profil | St 17.6.2015 22:24:41

                                    tomsa >> má tu yt bloklý. Je to, co se barevných mutací týče, nejprošlechtěnější kachna. Sen všech muškařů. Nemít lišky, mám je natotata.

                                      tomsa - Profil | St 17.6.2015 22:20:33

                                      Royale with Cheese 3 >>Čímdál víc se mi líbí, asi to v příštím roce prubnu.

                                      https://www.youtube.com/watch?v=S9NDOCa3Wo0
                                      https://www.youtube.com/watch?v=wAgITakAkzw

                                        Royale with Cheese 3 - Profil | St 17.6.2015 15:31:12

                                        strejka >> určitě, Indian Runner duck je kámoš. Jsou krásní a sympaťáci. Sním o nich.