Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nstrejka - Profil | Út 16.6.2015 16:23:33

Daly by se s běžci pořádat závody?

    Ntomsa - Profil | Út 16.6.2015 16:18:50

    Drozďák >> Však to nijak nehaním, nebo neodsuzuji nikoho, to vůbec, jen se chci pokusit o řešení pomocí běžců.
    Musím frčet, zatím..

      NDrozďák - Profil | Út 16.6.2015 16:09:46

      tomsa >> hmm, tak to je jaksi jiný level. Granule jsou obecně docela vzdáleny pojmu "zahradní chemie" tak, jak ho chápe standardní zahrádkář.

        Ntomsa - Profil | Út 16.6.2015 16:00:36

        Drozďák >> Ahoj
        No já řeším cca hektar pozemku tam by ty náklady vzrostli. Navíc se snažím necpat do zahrádky chemii, ikdyž se tomu úplně nevyhnu. Ale věřím, že to pomáhá. S těma liškama a kunama to bude taky potíž.

          NDrozďák - Profil | Út 16.6.2015 14:17:44

          tomsa >> osvědčují se mi granule. Byť za cenu poměrně silnejch nákladů /spotřeba je vysoká a na 2-3 tisíce se za sezonu dostanu/. Ale letos poprvé mám relativně klid. Před plotem je hotový Údolí smrti.

            NMikulas - Profil | Út 16.6.2015 14:11:35

            Royale with Cheese 3 >> OK

              NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 16.6.2015 14:06:48

              tomsa >> pokud nemáš lišky, jdi do toho. Mě chodí ve dvou, denně vylizovat psí misku a sbírat kosti. Běžec by neutekl.

                Ntomsa - Profil | Út 16.6.2015 14:02:07

                Royale with Cheese 3 >> Jestli je portugalec slimouš, tak tady je toho taky dost.
                Vážně uvažuju o tomhle
                http://www.indickybezec.com/

                  NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 16.6.2015 13:12:41

                  tomsa >> mě portugalci všechno sežrali. Letos i fazole.

                    NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 16.6.2015 13:12:10

                    Mikulas >> já to nerad, ale asi to moc škodit nebude, pokud ho neolizuješ.. Kup si tu karbolku. Přes nějakej e-shop, hodně ušetříš. Jsou různě tónované. A pokud není dřevo hoblované, hodně saje. mUSEL BYS POČÍTAT S DVOJNÁSOBNOU SPOTŘEBOU.

                      NMikulas - Profil | Út 16.6.2015 13:08:19

                      Royale with Cheese 3 >> doktore - vážně míněný dotaz - vyjeťák ze sekačky třeba na plot - pokud se aplikuje tak, aby se nedostal do půdy - je škodlivý nebo jinak problematický?

                        Ntomsa - Profil | Út 16.6.2015 12:14:26

                        Dneska jsem poprvé zahnojil rajčata v kbelíku, vypadá to, že se jim v tom vermikompostu bude dařit, navíc pokud jsou hlídány ostrým psem.
                        Brambory sázené 26.3. půjdou zachvilku ven.

                          NRoyale with Cheese 3 - Profil | Ne 14.6.2015 18:33:12

                          Tak deck je hotov. A Karbolineum se osvědčilo - teda zatím. Jen ta cena, jen ta cena ... :-(

                            Nladan1303 - Profil | Út 9.6.2015 16:11:29

                            Royale with Cheese 3 >> neboj se toho je to kvalitní

                              NRoyale with Cheese 3 - Profil | Po 8.6.2015 20:54:01

                              Chlapi, nemáte někdo zkušenost s impregnací dřeva Karbolineem ? Sice to není levný jako byla dřív karbolka, ale vyrábí se to v nějaké modifikované nekancerogenní modifikaci.Potřebuju něčím hodně odolným naimpregnovat deck pro zahradní sezení.Vyjetej olej mi prosím neraďte....

                                NPetr64 - Profil | So 6.6.2015 15:52:46

                                Pro dnešek hotovo,tak v chatě vyhlašuju siestu.:o)

                                  NPetr64 - Profil | So 6.6.2015 15:49:46

                                  .....i krumple.

                                    NPetr64 - Profil | So 6.6.2015 15:44:52

                                    Jinač malá zahrádka,musí se všechno dělat na etapy.Hrách....

                                      NPetr64 - Profil | So 6.6.2015 15:43:07

                                      ....a čtvrtá generace.:o))

                                        NPetr64 - Profil | So 6.6.2015 15:42:31

                                        .....třetí generace....