Rybářsko - Dřevorubecká klika

Pro všechny,kteří se rádi pohybují v přírodě...
Autor diskuse: xxl - Profil , 13.2.2011 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Káceč Profil + drvoštěp Profil + Vash Profil

Jakou si má Kruan koupit pilu? :-)

A) STIHL60%

B) HUSQVARNA31%

C) ECHO10%

Od 20.10.2025 hlasovalo 42 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

ŠUKI - Profil | Út 16.6.2026 23:29:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Káceč >> A já už nemám u vody nic🫣. Ale doma si za soubouj dam 🤭

    jeden3 - Profil | Ne 21.6.2026 20:28:57

    drvoštěp >> 👍
    proto jsem ti také volal 😉

      drvoštěp - Profil | Ne 21.6.2026 20:05:10

      jeden3 >> Teď nic nesháněj, nekupuj, nesaď. V září se mi ozvi a za poštovné ti pošlu x desítek sazenic . Co rok mě kdejakej vocas otravuje a pak nevyzvedne. Pak obdarovávám všechny kolem..

        jeden3 - Profil | Ne 21.6.2026 19:33:04

        Káceč >> tak já si vydloubávám nálety u nás na pozemku také
        ale použitelné jsou jen javory / ale ty mají teď také nějaké škudce v Čechách/ a břízy
        jasany nemá cenu vysazovat, když tady byl se dřevem lesák, prohlásil,že ty co tam ještě máme půjdou do tří-pěti let dolů všechny :-(
        a jehličnany tu nemáme vůbec, kromě asi 12, co jsem pracně vypěstoval ze semen :-)

          jeden3 - Profil | Ne 21.6.2026 19:30:16

          Vash >> no tady jsem zatím na takovou školku nenarazil
          ale tak budu pátrat dál

            metal - Profil | Ne 21.6.2026 19:25:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            https://www.youtube.com/watch?v=OzYPRQL8qB8
            Zajímavý pohled na prácu v lesu ...

              Káceč - Profil | Ne 21.6.2026 18:23:29

              jeden3 >> zkus se zeptat hajnýho, tam kde je chceš vysadit, jestli tě nechá vydloubat si nálety, pokud ti neprodá rovnou sazenice.

                Káceč - Profil | Ne 21.6.2026 18:21:29

                zvědavec >> dneska u nás napršelo 6 mm a už je zase dusno jak prase.

                  Vash - Profil | Ne 21.6.2026 18:12:09

                  jeden3 >> Tady je v okolí docela dost školek a prodávají i maloodběr 😉 Nápis kolik a čeho, můžu se zeptat, ale ty si z daleka 🫣🤘🤣

                    jeden3 - Profil | Ne 21.6.2026 17:53:35

                    Vash >> jo,tam kde jsou za fakt dobrou cenu - tam se baví o tisicovkách kusů
                    a pak je tu nozmáolně zahradnicví -ale tam už je cena o dost jiná- zase - pokud bych chtěl dva jehličnany a dva listnáče - tak OK, ale to já jich zase potřebuji řekněme v řádu desítek kusů od jednoho druhu
                    lesík,co si chceme na pozemku nechat byl z 80% jasanový, ty jsou napadené a každý rok jich pár pojde-a to už byly celkem pěkné stromy..už jsem jich uschlých takhle musel poslat k zemi asi 30-40 za těch pět let
                    tak chci udělat smíšený lesík, nasázet to jako do lesa na "lesní" rozpon a pak si udělat klasicky probírku a nechat to opravdu pěkné a zbytek půjde holt pryč
                    navíc,tam kde má být do budoucna zavlažovací jezírko chci dát kolem jedině jehličnany s odstupem od vody, nechci aby voda páchla po tlejícím listí

                      Vash - Profil | Ne 21.6.2026 17:42:57

                      jeden3 >> Blbost 🤨 tady prodávají i v menším množství 😉 Ale tu je jih 😤🤘🤣

                        jeden3 - Profil | Ne 21.6.2026 17:37:32

                        strašní lesa páni- měl bych dotaz- nevím, jestli lesy jen kácíte, nebo také vysazujete?
                        a pokud vysazujete- byli by jste ochotní prodat nějaké sazenice jehličnanů a listnáčů?
                        já když to hledal, tak to prodávají jen po obrovských množstvích a to na dolesnění našeho lesíka nevyužiju

                          jeden3 - Profil | Ne 21.6.2026 17:35:23

                          předpověd tvrdí kolem 18 nějaký déšť,ale jako včera tedy ne
                          ale pohled na oblohu tou moc nenasvědčuje i kdy kdesi v dálce před chvilkou hřmělo
                          včera to ale bylo příjemné, pršelo intenzivně asi 4 hodiny a bez krup- takže slušně zalito a nádrže opět plné......

                            zvědavec - Profil | Ne 21.6.2026 16:59:43

                            Káceč >> Tady byl přívalový déšť, který s bídou spláchl prach z aut. Hlavně že hřmělo všude kolem, ale nám se všechno tradičně vyhnulo.

                              Vash - Profil | Ne 21.6.2026 16:35:36

                              LosPafkos >> Na to Václav nemá 💰🤘🤣

                                LosPafkos - Profil | Ne 21.6.2026 16:07:06

                                drvoštěp >> pěkné špalky👍To by Václav chrochtal blahem😅

                                  Káceč - Profil | Ne 21.6.2026 15:02:06

                                  ŠUKI >> chcavec trval ani ne deset minut a napršelo 5 mm. Teď hezky zahradnicky a teplota venku klesla o deset stupňů, už se tam dá i být :-)

                                    ŠUKI - Profil | Ne 21.6.2026 14:53:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Káceč >> Dle radaru to vypadá dobře, tady hic jak cyp 🥵
                                    Přelil jsem si lachouta ani nestačil se oteplit 🤫

                                      Káceč - Profil | Ne 21.6.2026 14:35:37

                                      Právě začal parádní chcavec.

                                        Káceč - Profil | Ne 21.6.2026 14:27:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Káceč - Profil | Ne 21.6.2026 14:27:53

                                          Pvl >> zatáhlo se a bouřka je už blízko, tak snad něco vody bude.

                                            Červené karty: 1Mara, Parma♥, Lasskoun