Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NPedro1 - Profil | Pá 27.10.2023 12:11:15

čolkař,zloch >> Me právě zajímalo, zda to jsou lysohlavky, já to nikdy neviděl, ale podobných houbicek s "bradavkou "na vrchu klobouku mi tady roste hromada.

    Nčolkař,zloch - Profil | Pá 27.10.2023 12:03:10

    Pedro1 >>nene, z drog mám respekt, stačí mi chlast 👎 edit - pěkně jsi nasbíral 👍

      NPedro1 - Profil | Pá 27.10.2023 12:02:58

      Leje jako z konve, ale nakonec necelá hodinka po louce kolem specifických míst přinesla pro co jsem šel.

        NPedro1 - Profil | Pá 27.10.2023 12:00:25

        b.gun >> Taky jsem na ně dnes narazil.

          Nb.gun - Profil | Čt 26.10.2023 23:31:56

          Lauri >> Jedlý není - mléko má palčivou chuť, za syrova je jedovatý, a protože i po důkladné tepelné úpravě obsahuje mutagenní látky, ke sběru se rozhodně nedoporučuje. Ostatně, dřívější druhové jméno znělo necator = zabiják.

            Nb.gun - Profil | Čt 26.10.2023 23:29:00

            Troudnatec pásovaný (Fomitopsis pinicola)

              NLauri - Profil | Čt 26.10.2023 22:42:08

              Pedro1 >> jenom osm let? Paráda👍

                NLauri - Profil | Čt 26.10.2023 22:41:22

                b.gun >> to ani nevím že existuje. Je vůbec jedlý? Když ke tak šeredný

                  NPedro1 - Profil | Čt 26.10.2023 22:10:51

                  čolkař,zloch >> Zkoušel jsi ty houbičky, cos dával fotku včera?:-)

                    Nb.gun - Profil | Čt 26.10.2023 22:06:48

                    Březovník obecný (Piptoporus betulinus)

                      Nb.gun - Profil | Čt 26.10.2023 21:26:08

                      Ryzec šeredný (Lactarius turpis)

                        Nčolkař,zloch - Profil | Čt 26.10.2023 20:56:07

                        Pedro1 >> paráda, my dnes na Úštěcku pohořeli 👎

                          NPedro1 - Profil | Čt 26.10.2023 20:42:52

                          A po asi osmi letech od pokusu naockovat špalky (bez úspěchu) podhoubí prorostlo do 10 metrů vzdáleného živého jasanu.
                          Hurá.

                            NPedro1 - Profil | Čt 26.10.2023 20:41:31

                            Tak dobrý, na hodinku kolem chalupy, vysoký smrkový les, bude se sušit a zavarovat.
                            Zitra se zajdu podívat zda jsou ryzce a kremenace.
                            Fotka jen masarska, polepsim se.

                              Nčolkař,zloch - Profil | Čt 26.10.2023 19:02:35

                              b.gun >> díky, bylo to na omak houževnatější než hlíva, název si zaslouží 😀

                                Nb.gun - Profil | Čt 26.10.2023 17:28:02

                                čolkař,zloch >> Houžovec bobří (Lentinellus castoreus)

                                  NŠUKI - Profil | Čt 26.10.2023 15:58:43

                                  Něco se našlo... Část podušena, část pokráta a zamražena.... Mlok nezmasen. 😉

                                    Nčolkař,zloch - Profil | Čt 26.10.2023 13:24:02

                                    Dnes Tetčiněves na Úštěcku totálně bez hub, prosím o radu zda to je hlíva a zda jedlý druh ?

                                      NKnapík - Profil | Čt 26.10.2023 13:01:37

                                      Jó, houbičky ....

                                        NLasskoun - Profil | Čt 26.10.2023 12:51:12

                                        čolkař,zloch >> ... to Tě chválí ... ":o) ...

                                        ... nicméně, už před lety se prokázalo, že tydlencty houbičky jsou kouzelné i proti depresím, což by se většině lidí v ČR mohlo zanedlouho hodit ...";oDD ...

                                        ... mmch, na Oslovi o tom kdys vyšel krásný článek, v němž je aj popsáno, čím vším si výzkumníci museli projít ... neskutečné ... :rool: ...
                                        ... "Je možné léčit pacienty s depresí psilocybinem, pacienti to ustojí, a je to pro ně bezpečné. A zpráva pro neuropsychofarmakology zní, že výzkum psilocybinu jako antidepresiva rozhodně má smysl.

                                        Až sem to zní jako pohádka. Ve skutečnosti to ale bylo spíš jako horor. Protidrogové zákony mají svou setrvačnost. Lysohlávky jsou ve Velké Británii řazené mezi ilegální narkotika „Class A“, tedy ty nejnebezpečnější. Do stejné skupiny Britové řadí heroin a kokain. Je to sice naprostý nesmysl, ale zákon je zákon, a britští badatelé s tím museli počítat. Šéf výzkumného týmu, kterým není nikdo jiný, než legendární David Nutt, taktéž z Královské univerzity v Londýně, podotýká, že etická komise měla extrémní obavy z psychóz u účastníků experimentu. Báli se toho tak, že vědcům nařídili dobrovolníky po experimentu sledovat další tři měsíce, což je podle Nutta naprosto neslýchané. Než se Nutt, Carhart-Harris a jejich kolegové dostali od udělení grantu k podání první dávky psilocybinu dobrovolníkovi, tak to zabralo neuvěřitelných 32 měsíců.

                                        Podle Nutta to byly téměř tři roky úředního pekla. Každá interakce s úřady – žádost o licence, čekání na vyřízení licence, získání licence, žádost o kontrakt na výrobu psilocybinu – vždycky znamenala zdržení několika týdnů. Pro Nutta to bylo totálně frustrující. 𝙉𝙖 𝙟𝙚𝙟𝙞𝙘𝙝 𝙨𝙩𝙪𝙙𝙞𝙞 𝙥𝙧𝙮́ 𝙣𝙚𝙣𝙞́ 𝙣𝙚𝙟𝙘𝙚𝙣𝙣𝙚̌𝙟𝙨̌𝙞́ 𝙨𝙖𝙢𝙤𝙩𝙣𝙮́ 𝙫𝙮́𝙯𝙠𝙪𝙢, 𝙖𝙡𝙚 𝙥𝙧𝙖́𝙫𝙚̌ 𝙩𝙤, 𝙯̌𝙚 𝙫𝙪̊𝙗𝙚𝙘 𝙥𝙧̌𝙚𝙯̌𝙞𝙡𝙞 𝙖 𝙯𝙫𝙡𝙖́𝙙𝙡𝙞 𝙣𝙖𝙥𝙧𝙤𝙨𝙩𝙤 𝙣𝙚𝙪𝙫𝙚̌𝙧̌𝙞𝙩𝙚𝙡𝙣𝙤𝙪 𝙖 𝙥𝙤𝙙𝙡𝙚 𝙫𝙨̌𝙚𝙝𝙤 𝙯 𝙫𝙚𝙡𝙠𝙚́ 𝙘̌𝙖́𝙨𝙩𝙞 𝙯𝙗𝙮𝙩𝙚𝙘̌𝙣𝙤𝙪 𝙪́𝙧̌𝙚𝙙𝙣𝙞́ 𝙨̌𝙞𝙠𝙖𝙣𝙪. A tohle všechno podstoupili proto, aby pomohli lidem s extrémními depresemi. Za autora komentáře – respekt." ...
                                        (https://www.osel.cz/8853-lysohlavky-jsou-doopravdy-magicke-proti-depresim.html )