Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Nkolotuk - Profil | Ne 29.10.2023 11:21:21

Tohle mě roste na zahradě, neznám z toho nic.

    Nb.gun - Profil | Ne 29.10.2023 1:45:30

    Šupinovka gumovitá (Pholiota gummosa)

      Nzezi - Profil | Ne 29.10.2023 1:25:40

      .

        NPlav - Profil | So 28.10.2023 21:58:35

        $ >> U holubinek není barva znak. Až na výjimky jsou děsně proměnlivé. Palčivost skutečně vyloučí nejedlé druhy, ale pozor - musí to být HOLUBINKA. Je spousta rizikových druhů hub, u kterých je chuť O.K., přesto dostanou člověka do špitálu.

          NPetr64 - Profil | So 28.10.2023 15:36:39

          Něco mi říká, že když jsem kdysi pokládal bezový špalky pod lísku,nejednalo se o zbytečnou práci.👍😁
          Hlíva bude se strmělkou na večeři.😉

            N$ - Profil | So 28.10.2023 14:23:30

            ceczubr >> tak nakonec nebylo třeba experimentů. Vcelku úspěšná výprava. Včetně 2 kozáků, cowboyských klobouků a jednoho kkta

              Nceczubr - Profil | So 28.10.2023 12:51:41

              $ >> Holubinky jsou vesměs všechny jedlé, jen některé smrdí, nebo pálí na jazyku, takže očichej, pak ukousni kousek kloboučku, chvíli požmoulej v puse, jakmile pálí, nebrat, holubinek je spousta druhů, cca 60-70, na podled se špatně určuje.

                N$ - Profil | So 28.10.2023 12:20:26

                Zdar.
                Jsou to jedlé holubinky? Díky

                  NBulda 64 - Profil | So 28.10.2023 12:12:33

                  Holky přinesly něco z lesa a já našel mix na pozemku při špacíru se psem a v kapse donesl ;))
                  Ještě se dají najít...

                    Nkolotuk - Profil | So 28.10.2023 11:43:40

                    Dnešní

                      NPetr64 - Profil | So 28.10.2023 11:20:28

                      Rok jsem tuhle houbu neviděl,tak doufám, že je to strmělka mlženka. Rád bych si dal první letošní smaženici.

                        NPetr64 - Profil | So 28.10.2023 10:26:16

                        Zdravím. Mám všude,kde jsem letos rozvozil biokompost tyhle pro mou maličkost neznámý špičky. Mam to zlikvidovat, nebo mi jen pomáhají rozložit zbytky dřeva ve hmotě a ničemu jinýmu to neuškodí?🤔

                          Nnovas32 - Profil | Pá 27.10.2023 23:34:18

                          čolkař,zloch >>
                          Vim😊
                          Ciruvka fialova, strmelka mlzenka, liska nalevkovita, lakovka ametystova a ve druhe misce liska obecna👍

                            Nčolkař,zloch - Profil | Pá 27.10.2023 22:09:27

                            novas32 >> paráda, že tam más namichané čirůvky f. a lakovky a. nejspíše víš...

                              Nnovas32 - Profil | Pá 27.10.2023 20:31:10

                              Podzimni barvy

                                Nrarach - Profil | Pá 27.10.2023 18:15:21

                                Knapík >> je to tak, díky

                                  NKnapík - Profil | Pá 27.10.2023 16:49:37

                                  rarach >> šafránka, řekl bych.

                                    Nrarach - Profil | Pá 27.10.2023 16:31:12

                                    Jinak ale spokojenost

                                      Nrarach - Profil | Pá 27.10.2023 16:30:33

                                      Žďárec všem, nevíte někdo co to je, vyrostlo mi to za plotem, vidím to poprvé v životě… krásná tvrdá houba. Díky…

                                        Nčolkař,zloch - Profil | Pá 27.10.2023 13:35:56

                                        Pedro1 >> jj, různých,,špiček " spousta, ale jinak nic, příště vezmu nůžky a krabku na Jidáše 👎