Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NLC - Profil | Pá 13.10.2023 11:40:57

rybomil >> Kéž by ještě vylezli. Mám nasušeno jen skleničku hub. Tady bylo skoro měsíc sucho, pršelo nad i pod náma :-) Jinak červivé klouzky jsem ještě také neviděl a to je zbírám pravidleně když rostou :-) Hezký víken

    Nskalic - Profil | Pá 13.10.2023 11:01:31

    V lese sucho tak alespon doma to jede pekne.

      NKnapík - Profil | Čt 12.10.2023 20:47:34

      rybomil >> snad si ani nevybavim červivého klouzka.

        Nrybomil - Profil | Čt 12.10.2023 20:18:00

        LC >> Jel jsem až odpo, protože paní na tržnici říkala že zase rostou, tak že bych přidal něco do čalamády. Netuše co na těch mých tradičních flecích bude. Víš jak to je, když čím dál od cesty nacházíš víc a větší, lepší. Chytne tě ta houbo vášeň a nedokážeš skončit ikdyž už nemáš kam skoro dávat. Klouzky jsem zkusil, vše červavý. Hříbky a ostatní jen trochu. Byl jsem cca 10 km od mě, v okolí hradu Choustník ( jedna z top lokalit JČ houbomapy). Ale bývá tam hafo lidí, viz předchozí mý posty. Třeba to u tebe ještě začne, má zase pršet. Tam u hradu přemokřeno rozhodně není.

          NLauri - Profil | Čt 12.10.2023 19:28:35

          Obrůstají loňské a předloňský špalek👍

            NLC - Profil | Čt 12.10.2023 18:26:31

            rybomil >> Tak to gratuluju, jsem z Mariánek, prošel jsem místa kde by měli růst a ani jeden.

              Nrybomil - Profil | Čt 12.10.2023 18:19:19

              LC >> Praváci to nevzdali, naopak. Odjezd 15,30 - příjezd teď 18,00. CCA 50 praváků, 40 kozáků,20 kovářů, 5 křemenáků, 5 husí pupek, cca 10 lišek. Klouzky na nůše, naopak suchohřib, masák, bedla a ryzec 0.

                NLC - Profil | Čt 12.10.2023 18:12:59

                Taky jsem odpoledne vyrazil. Praváci to už vzdali, našel jsem 1/2 košíku hub.Hrst lišek, suchohřiby a kozáky. Poprchalo a tak jsou fotky trochu tmavší.

                  NPstruh27 - Profil | Čt 12.10.2023 14:07:10

                  Z dneška. Z lesa odnesených cca 20 Hríbov Smrekových, asi 5 Hríbov Zrnitohlúbikových a nejakých pár suchohríbov. Kvalita sa výrazne zlepšila, ale nie je ich veľa, ani malé sa moc netlačia. Aj muchotrávok červených je zlomok oproti minulej jeseni. Zrejme bude tento rok výnimka a žiadne jesenné "hríbové eldorádo" nebude :-)

                    NPetr64 - Profil | St 11.10.2023 19:05:40

                    Pedro1 >> To musel bejt megabrouk.😉
                    Už se to tady vyřešilo a máš pravdu i ty. Je to šupinovka nádherná.

                      NPedro1 - Profil | St 11.10.2023 19:00:39

                      A teď koukám, že jsem až třetí a ještě skoro o dvě hodiny. Středy jsou dny na hovno, to říkám pořád!

                        NPedro1 - Profil | St 11.10.2023 18:59:01

                        Petr64 >> Jsi mi nasadil brouka do hlavy a jediné co mě napadá a co jsem našel je šupinovka nádherná.
                        Jinak to fakt vzdávám:-)

                          NCharley7 - Profil | St 11.10.2023 18:01:55

                          ceczubr >> jo, teď mě to mladej taky psal, názor ze stejného fóra

                            NPetr64 - Profil | St 11.10.2023 17:37:03

                            ceczubr >> Aha,tak to je ono. Ja se hnal cca 100m na louku s vidinou shluku křemenáčů.😁😁

                              Nceczubr - Profil | St 11.10.2023 17:16:26

                              Petr64 >> Tak je to podle mykologické skupiny na FB šupinovka nádherná. https://www.houbareni.cz/houba/supinovka_nadherna

                                Nkolotuk - Profil | St 11.10.2023 15:48:51

                                Dnešní nadílka 👀

                                  NPetr64 - Profil | St 11.10.2023 15:08:04

                                  ceczubr >> Voní houbově,lupeny pevný jako gumový,v řezu od kraje žloutne,,mlíko nemá a rostla uprostřed louky,takže žádnej strom,maximálně zbytky pařezu pod zemí.

                                    NLC - Profil | St 11.10.2023 8:47:32

                                    Pes vyvenčen, něco do bramboračky se také našlo, hned se bude lépe pracovat :-)

                                      Nadraj.x - Profil | St 11.10.2023 6:15:24

                                      mirmen >> děkuji

                                        NSazava10 - Profil | Út 10.10.2023 22:30:32

                                        Lasskoun >> modral při řezu.