Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NPedro1 - Profil | Po 9.10.2023 16:53:44

Lasskoun >> Koukat na to nebudu, abych věděl, že to je ultra kokotina:-)

    Nadraj.x - Profil | Ne 8.10.2023 16:13:49

    Zdravím místní borce a prosím o radu. Tahle houba mi vyrostla v mulči pod hruškou a kapradím. Co jsem se díval, tak by to mohla být třepenitka svazčitá. Po vůni je ale příjemná. Třepenitka maková ? Tyhle houby neznám. Rád bych se přiučil a věděl pro příště. Děkuji

      NLC - Profil | So 7.10.2023 10:00:21

      Konečně lezou ty podzimní kousky kolem potoka. Po ránu už je tam pravidelně rosa.
      Navečer u vody bylo taky nádherně.

        NPstruh27 - Profil | So 7.10.2023 7:55:14

        Je dosť sucho ale pomerne dosť rastú Hríby Smrekové aj Hríby Dubové ale na to, že je jeseň je z nich strašne moc odpadu - snáď aj 70 % červivosť.

          Nkolotuk - Profil | Pá 6.10.2023 8:03:55

          sasan111 >> ahoj. Tady Habr neroste. Pouze Bříza, Osika, Smrk, Borovice. Díky

            Nsasan111 - Profil | Pá 6.10.2023 5:55:07

            kolotuk >> ...rosteli vůkol habr, možů byt aj habrový :-))))
            U nás přesně takhle zírají habráci v dubohabrové pařezině :-)))

              Nceczubr - Profil | Čt 5.10.2023 21:15:06

              Dart Ness >> To byl ode mě typ.

                NP!F - Profil | Čt 5.10.2023 20:47:24

                Po dlhej dobe pekný mix. Všetko okolo potoka, inde strašné sucho.

                  NDart Ness - Profil | Čt 5.10.2023 19:42:21

                  ceczubr >> Kapucínky tam nemá.

                    Nkolotuk - Profil | Čt 5.10.2023 19:27:38

                    Pedro1 >> rostou ve stínu určitě. Tam nepřijde slunce za celý den a proto tam rostou i když okolo je sucho,tak tady na tom placku je mokro od rosy celý den. Díky

                      Nkolotuk - Profil | Čt 5.10.2023 19:24:37

                      ceczubr >> Díky za názor

                        NPedro1 - Profil | Čt 5.10.2023 19:14:50

                        kolotuk >> Podle mě jsou ty tři odshora kozáci březový, ten čtvrtý by mohl být možná kozák barvoměnný, ale nohu má na řezu bílou, takže spíše rostl jenom ve stínu a je to taky březový a ty dva dole jsou křemenáče osikové.
                        A kdybych se netrefil, tak jedlé je to na 100% všechno.

                          Nkolotuk - Profil | Čt 5.10.2023 18:58:13

                          Kreja >> ahoj. To je plácek 5*10 metrů mimo les. Za poslední měsíc jsem tam našel tak 50 kremenacu. Když jsem sebral ty dva u kterých si nejsem jistej,tak si rikam" co tady dělá Hořčák" Po prohlídce jsem zjistil,že to Hořčák není, ten má úplně jinou kresbu na noze a sám jsem ochutnal a nic. Takže nevím do teď co to je.

                            Nkolotuk - Profil | Čt 5.10.2023 11:26:48

                            Prosím o přesné názvy těchto tří druhů. Ty dva kousky na levo jsem našel poprvé v životě. Dávám všechny tři,aby se daly porovnat barvy které dává foťák.

                              Nrarach - Profil | Čt 5.10.2023 8:36:19

                              Zahlédnout z MTB a ......blejsknout.

                                NKreja - Profil | St 4.10.2023 16:47:19

                                Dva měsíce jsem nemohl na nohu tak včera první zátěžový test kolik ujdem.Ani jsme nepočítali že v tom suchu něco najdeme a nakonec dopadlo všechno prima.

                                  Nzmatesh - Profil | Út 3.10.2023 15:15:30

                                  Knapík >> děkuji

                                    NKnapík - Profil | Út 3.10.2023 14:34:21

                                    zmatesh >> koukni na choroše šupinatého.