Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Kreja - Profil | So 23.9.2023 17:37:56

Rybička se dá koupit i dnes.Zajímavý je rozptyl cen 90-550kč .Ta nejdražšší má logo na střence tak bude asi materiálově jinde.Dokonce jsem viděl nabídku 5-6000 asi pozlacené podle barvy.
Ale jak píše retrívr - ty z mládí jsou cenným dědictvím vzpomínek....

    rybomil - Profil | So 23.9.2023 17:21:52

    kubah >> to je rezerva, když už není kam dávat woe :)

      kubah - Profil | So 23.9.2023 12:59:22

      rybomil >> igelitka ...............

        rybomil - Profil | So 23.9.2023 12:03:47

        Dnes totální nálet lidí. Tolik jsem jich v lese snad ještě nepotkal a ke 30 autům nebylo daleko. 1,5hod. na flecích co jsem nikdy nebyl, skoro nic. Přesun jinam, tam střední košík mixu - 10 ks praváky borové a smrk, klouzky, kozáky, docela dost lišek, pár lošáků, 11 kovářů, začínaj čirůvky fialky. Plus půl igelitky lepších masáků, starších jsou tam mraky. Ale nachodil jsem hodně mám toho plný kecky.

          LC - Profil | Pá 22.9.2023 21:54:38

          Pedro1 >> Abo bez lupenů, díky za typ.

            Pedro1 - Profil | Pá 22.9.2023 19:14:49

            LC >> Pokud dobře vidím, že to nemělo lupeny, tak bych tipoval lošák, lišák, nebo krásnopórka.

              LC - Profil | Pá 22.9.2023 17:53:30

              Kdyby jste někdo měl cestu kolem: Výstava hub v Mariánských Lázních Den: sobota–neděle 23.–24. září 2023. Správa CHKO Slavkovský les (Hlavní 504, Mariánské Lázně).

                retrívr - Profil | Pá 22.9.2023 16:49:00

                brach >> Mám ho z mládí a mám dva. Pouze pujčuji vnoučatům rybářům. Je to kulturní dědictví národa.

                  brach - Profil | Pá 22.9.2023 15:42:47

                  Nůž na houby?

                    Ty6ko - Profil | Pá 22.9.2023 15:29:05

                    Já si v pravěku udělal radost a sehnal si houbařskou předělávku snad viktorinox safari nebo gak. Jak si nepamatuji co to původně je, tak především nevím od koho to je. Předpokládám Mydlinka.....je to jedno, ale pokud v lese u nás něco roste, tak řeže epesně. Jen teďkaj je v lese takový sucho, že než dojdu na hájovnu, v báglu mi jedno pivo vypije to druhý 😁

                      novas32 - Profil | Pá 22.9.2023 9:49:46

                      Udelal jsem si radost a poridil novy nozik na houby :)
                      Foto z netu, mam ho v aute.

                        LC - Profil | Pá 22.9.2023 9:03:19

                        Včera pár hřibků a kozáků, krom toho tako krása ale netuším co to bylo.

                          Kreja - Profil | Čt 21.9.2023 17:44:13

                          Levný houbomesser je teď na kupi.cz - ty 4 obchody platí pro moje okolí

                            Lasskoun - Profil | Čt 21.9.2023 13:47:08

                            Jiryyy >> ... mmch, poté, co jsem potratil ten předchozí "houbomesser", tak jakožto správný "Parksajďák"xDD jsem zkusmo pořídil tento https://www.lidl.cz/p/rocktrail-nuz-na-houby/p100352634 ... hele, a funguje naprosto stejně jako ten předchozí značkový ... ":o)) ... bohužel, vlivem letošní bohaté houbařské sezóny je mají zrovna totálně vyprodané (dokonce není momentálně dostupný ani německém Lidl e-shopu ... a pak, že Němci nehoubaří ";o)) ...

                              Lasskoun - Profil | Čt 21.9.2023 13:01:25

                              ceczubr >> ... dneska totiž dělali nějaký úpravy na stránkách ":oDD ... https://www.knifestock.cz/opinel-vri-n08-inox-mushroom-001252-p689 ...

                                ceczubr - Profil | Čt 21.9.2023 12:19:24

                                Jiryyy >> Odkaz nejde.

                                  hechtmrk - Profil | Čt 21.9.2023 9:07:57

                                  kaňka >> díky za info

                                    kaňka - Profil | Čt 21.9.2023 0:17:23

                                    hechtmrk >> Tak mam ho chvilku a zatim dobrý , ono taky na očišťení hříbku není potřeba nic extra libil se mi tak sem koupil , jediné s čeho jsem mel obavy aby nebyly ty štětiny moc mekké ale je to spíš naopak mohly být krapet mekčí ale účel to splní .
                                    Tady jedna trochu lepší fotka pro tebe 😉

                                      hechtmrk - Profil | St 20.9.2023 23:19:14

                                      kaňka >> jak jsi s ním spokojenej? Asi jsem se zabouchl a potřebuji ho 😃

                                        Jiryyy - Profil | St 20.9.2023 14:36:01

                                        ...Já mohu doporučit tento, měl jsem ho půjčenej od kamaráda a pecka!!!
                                        https://www.knifestock.cz/opinel-n08-mushroom-knife-001250-p52987?