Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Nhechtmrk - Profil | Ne 17.9.2023 13:32:31

Takže dnes jinej les, vlastně jsem trochu omylem jel někam, kde jsem ještě nikdy nelezl. Šlo jen o to, chodit v tom správném smrčí, tady bylo vlhkosti ještě dost. Velké kaliště od chrochtáčkú to plně potvrzovalo.

    NPedro1 - Profil | Ne 17.9.2023 10:21:33

    Knapík >> Asi jo, když na to koukám pořádně, tak to budou kozáci.

      NKnapík - Profil | Ne 17.9.2023 9:12:44

      Pedro1 >> spíš větší tmavé kozáky, zdá se mi. Nachovýtrusý nejblíž až tak na Šumavě.

        NPedro1 - Profil | So 16.9.2023 19:49:26

        Resco009 >> Máš tam hřiby nachovýtrusé, nebo špatně vidím?

          NBulda 64 - Profil | So 16.9.2023 19:46:22

          Pár hub na 2 skvělá jídla ;"))
          -Hovězí kousky na hříbkách ...
          -Lišky a mix se šunkou na cibulce v pánvi se sýrem.. v obrovské pánvi ;))

            NBulda 64 - Profil | So 16.9.2023 19:36:47

            Resco009 >>
            Pěkně ;))

              NResco009 - Profil | So 16.9.2023 18:59:57

              V okolí Kralovic taky něco roste, ale jen tam, kde je vlhko. Za hoďku a půl jsme měli hotovo…

                NČík - Profil | So 16.9.2023 17:27:32

                Tak dnes to také nebylo špatné 😋😜

                  Nmirmen - Profil | So 16.9.2023 17:23:19

                  Sucho, hříbky hodně červivé, několik křemenáčů. Na jedné lokalitě začaly strakoše. Něco bedel, sladké, klouzci, kozáci, kováři ....

                  Potřebujeme déšť.

                    Nmirmen - Profil | So 16.9.2023 17:19:59

                    Potěšil, pro mne vzácný

                      Nmirmen - Profil | So 16.9.2023 17:18:45

                      Filuta se schovává pod větví.

                        Nhechtmrk - Profil | So 16.9.2023 16:45:07

                        Tak sem se týden po návratu z Norska dostal konečně na houby. Prej rostou. Dařilo se najít dva typy míst,buď tam bylo už sebráno s okrajkama, nebo jsem tam byl první, ale hřiby fakt řídce. Takhle jsem se dlouho nenaběhal. No na houbovku a pekáček bude. Příště jinej les.

                          NPedro1 - Profil | So 16.9.2023 10:38:32

                          čolkař,zloch >> Ona je celá zajímavě tvarovaná a navíc je moudrá a to se mi u žen líbí.-)

                            Nčolkař,zloch - Profil | Pá 15.9.2023 23:12:47

                            Pedro1 >> asi Lucii pozvu k nám, v lese zjistí že to málo co narostlo zaschlo nastojato, ale zase ona má zajímavě tvarovaná ústa 🤔

                              NPedro1 - Profil | Pá 15.9.2023 21:20:10

                              Dnešní rozhovor na Radiožurnálu, poslouchal jsem právě když jsem jel do lesa. Poučné.

                              https://www.mujrozhlas.cz/host-lucie-vyborne/houby-jsou-uplne-vsude-sokovalo-me-nove-druhy-musime-kvuli-jejich-popisu

                                NPetr64 - Profil | Pá 15.9.2023 20:02:07

                                brach >> Tady pršelo. Prý. O 2km dál přes kopec to zvedalo kanálový poklopy,tady se v lese práší a za tejden v bečce přibylo 100l ze 35m2. Zejtra dám smaženici z růžovek,holubinek,jednoho klouzka a pár přívěskáčů. Roste to jen na kraji lesa,kde se dostane rosa.

                                  NČík - Profil | Pá 15.9.2023 19:17:15

                                  Konečně se letos poprvé trochu zadařilo.

                                    Nhechtmrk - Profil | Pá 15.9.2023 15:39:19

                                    Předpokládám, že jsem našel hlívu plicní? Potvrdí to někdo?

                                      N69milan - Profil | Pá 15.9.2023 14:58:21

                                      Sucho, ale ještě jde něco najít.

                                        Nbrach - Profil | Pá 15.9.2023 14:27:30

                                        rybomil >> Nepršelo, ani neprší, ale ráno jsou poměrně silné rosy - aspoň....