Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Nceczubr - Profil | So 14.11.2020 18:40:32

pav15 >> Podle mě hlíva plicní. https://www.houbareni.cz/houba/hliva_plicni

    Npav15 - Profil | So 14.11.2020 18:20:54

    Dart Ness >> Díky za názor.Zítra bude ochutnávka

      Nrarach - Profil | So 14.11.2020 17:06:31

      Dneska třetí díl elektrobikového putování za hlívou, minulej týden směr na Neratovice a Kladno zklamal, byť ušisek bylo opravdu hodně. Dneska směr Mělník a konečně úspěch. Ze sedla mne zaujala ta oranžová sestava a pak sem se nestačil divit....

        NDart Ness - Profil | Pá 13.11.2020 13:42:15

        pav15 >> Osobně bych si tipl hlívu dubovou. Já ji našel nedávno prvně, ale ta moje rostla na smrku. Ale uvidíme, co řeknou místní mykologové :-)

          Npav15 - Profil | Pá 13.11.2020 13:09:01

          Prosím odborníky o určení.Je to Hlíva? A pokud ano, jaká?Strom je asi osika.Předem děkuji

            NSihanuk - Profil | Čt 12.11.2020 23:55:32

            Ned >> znám je a sbírám podle klobouku i nohy sametonohá

              Nčolkař,zloch - Profil | Čt 12.11.2020 17:14:29

              Poslední mohykáni

                NDejv - Profil | Čt 12.11.2020 15:37:46

                Výprava na hlívu 4.
                Tentokrát jsme kromě jedné osvědčené lokality zkusili i dvě nové. V té jedné bylo podle ořezaných trsů vidět, že už ji někdo navštěvuje. Ale celkově dobré to bylo.

                  NCharley7 - Profil | Čt 12.11.2020 13:08:20

                  na houby už nechodím, stačí si pořídit správný auto a houby jsou stále po ruce :)
                  staženo z webu

                    NNed - Profil | Čt 12.11.2020 11:51:56

                    Sihanuk >> srovnej nohu u smrduté a sametonohé. Za mne za b.) 😉
                    Třeba nás někdo rozsoudí...

                      Nbrach - Profil | Čt 12.11.2020 10:27:42

                      Na FB....

                        NSihanuk - Profil | St 11.11.2020 22:25:37

                        Ned >> podle mě penízovka sametonohá

                          NMácík - Profil | St 11.11.2020 19:32:13

                          Kluci děkuju Vám tady za pomoc a rady 😉
                          Obzvlášť teda Novasovi 🙏👍🤝
                          Premiéra
                          Tak teď ještě abysme to přežili.
                          Průměr klobouků asi 20-25cm
                          Asi 2,5kg jen klobouky bez nohou.
                          A to je toho na zahradě asi ještě 3x tolik. Vůbec nevím, jestli to zpracuju...

                          Byl to teda slušnej rygól, když jsem to vařil... 🤣🤣🤣

                            NLasskoun - Profil | St 11.11.2020 12:40:59

                            čolkař,zloch >> ... souhlas, viz rhabdomyolýza vlivem konzumace čirůvky zelánky apod. ... https://www.houbareni.cz/blog.php?id=71 ...

                              NNed - Profil | St 11.11.2020 9:23:52

                              novas32 >> podle tý nohy bych řekl, že penízovka smrdutá, takže i tu jsem tam raději nechal 😃

                              https://www.houbareni.cz/houba/penizovka_smrduta

                                Nnovas32 - Profil | St 11.11.2020 8:37:49

                                Ned >> prvni foto penizovka, ostatni bych nechal v lese :)

                                  NMácík - Profil | St 11.11.2020 6:40:24

                                  Sihanuk >> díky

                                    NNed - Profil | Út 10.11.2020 23:52:22

                                    Hlášení místního rozhlasu...dnes jsem byl na zdánlivě zajímavých místech, ale zdaleka nebyly zajímavé ☹️
                                    Strmělky mlženky to asi budou jistit 😃

                                      Nhechtmrk - Profil | Út 10.11.2020 23:43:43

                                      Sihanuk >> hoď recept prosím, sice jí nesbírám, ale jeden pokus bych tomu třeba dal

                                        NSihanuk - Profil | Út 10.11.2020 22:13:47

                                        Mácík >> já ji sbírám poměrně často a rád zpracovávám jako ostatní houby, pod maso do octa do polévky teď jsem dělal matesy