Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NMácík - Profil | Út 10.11.2020 19:59:25

novas32 >> díky moc za info, Tome...

    NPYTLAKS - Profil | Út 10.11.2020 19:43:22

    Dík za info ogaři

      Nnovas32 - Profil | Út 10.11.2020 19:37:32

      Mácík >> Ja je nalozil do octa a jako utopence s cibuli. Tak jsou luxusni. Az ji budes varit, fakt je vyrazna. Mne jeji “vune” nevadi, nekomu muze.

        NMácík - Profil | Út 10.11.2020 18:34:57

        čolkař,zloch >> díky
        Jj, to se všude píše.
        Že jak jsou hodně výrazný, aromatický, je třeba je dobře tepelně upravit, aby se vyloučili případně nějaké žaludeční těžkosti...
        Já myslím, že pod maso, polívka, budou supr.

          Nčolkař,zloch - Profil | Út 10.11.2020 18:30:58

          Mácík >> mlženky.Pokud ti příjemně voní,neměl bys mít problém,hlavně dobře tepelně upravit.

            Nceczubr - Profil | Út 10.11.2020 18:03:36

            čolkař,zloch >> Já ji dávám jen s fialkou dokupy do octa, jinak ji už ani neberu.

              NMácík - Profil | Út 10.11.2020 17:09:23

              novas32 >> Sihanuk
              Kluci díky...
              Asi máte pravdu.
              Možná jsem napsal blbě, že rostou v trsech... Spíš v hustý skupině, kdy se jednotlivý plodnice překrývají. Když ji ale utrhnu, utrhnu jen jednu houbu - viz obrázky...
              Navíc mi to samé napsali na Houbařském fóru, kde jsem se kvuki tomu registroval.
              I Wikipedie píše info, které sedí na tu strmělku mlženku.
              Je strašně aromatická, voňavá. A když jsem ji ochutnal, má i výraznou chuť...
              Jedlý to je,ale prej se to musí víc upravit, jak je to aromatický...
              Máte někdo osobní zkušenost? Pod maso? Polívka jako třeba z ty hlívy? Nebo na to kašlat?

                Nnovas32 - Profil | Út 10.11.2020 16:57:44

                Mácík >> Martine vyfot ten trs zespodu. Podle nohy to nevypada na hlivu. Strmelka zase neroste v trsech, ale ve skupinach. Oba druhy jsou ted ale hojny. Predpokladam ale strmelku mlzenku

                  NSihanuk - Profil | Út 10.11.2020 16:56:26

                  Mácík >> hlíva to určitě není nejspíš strmělka

                    Nnovas32 - Profil | Út 10.11.2020 16:55:43

                    RadoM >> Strmelka

                      NMácík - Profil | Út 10.11.2020 16:47:22

                      Zdravím Vás pánové, prosím, může mi někdo tady říct na 100% jestli tohle je hlíva?
                      Nebo jak tady vidím pár příspěvků níže uvedených, spíš by se mohlo jednat o tu strmělku mlženku....

                      Roste to u nás na zahradě mezi okrasnými keři. Ve dvou poměrně velkých trsech
                      Jsou to docela velké plodnice.

                      Mate mě, že to není přímo na nějakém stromě nebo kmeni. Ale roste to na mulčovací kůře, která tam samozřejmě je... Hodně kůry.

                      Může mi tedy někdo pomoci určit, jestli to hlíva je nebo ne? Jestli je to jedlý? 😉
                      Díky moc

                        NSihanuk - Profil | Út 10.11.2020 16:32:57

                        PYTLAKS >> strmělka mlženka

                          NPolčis - Profil | Út 10.11.2020 16:19:02

                          RadoM >> To bude opět ta strmělka asi,ale jsou tu větší odborníci.

                            NRadoM - Profil | Út 10.11.2020 16:17:31

                            Zdarec, mohl by někdo určit zda se jedná o hlívu?

                              NKolis - Profil | Út 10.11.2020 14:19:07

                              PYTLAKS >> zásah, ale pozdě, lulo.... 😁

                                Nnovas32 - Profil | Út 10.11.2020 14:16:30

                                PYTLAKS >> strmelka mlzenka

                                  NPYTLAKS - Profil | Út 10.11.2020 13:15:57

                                  novas32 >> tož mi napiš jak se to jmenuje😁

                                    NPYTLAKS - Profil | Út 10.11.2020 13:15:17

                                    Dejv >> sem na stavbě a čumím do mobilu

                                      Nnovas32 - Profil | Út 10.11.2020 13:00:10

                                      PYTLAKS >> Ogare, to je ta, jak se ptal, jestli ziju, po prezentaci pokrmu z ni :-DDD

                                        Nčudla - Profil | Út 10.11.2020 12:58:59

                                        Vinikajici, jedle i ty smrduteeee, zatím plně Jiholesy😁😁