Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Dejv - Profil | Út 10.11.2020 12:56:39

PYTLAKS >> zaroluj níže....

    PYTLAKS - Profil | Út 10.11.2020 12:17:40

    Zdar ogaři co to je za hřib, když jsem do toho kusnul tak to chutnalo jak asi žampion

      Maxwell - Profil | Út 10.11.2020 10:09:21

      porad jeste jsou

        xr125l - Profil | Út 10.11.2020 8:50:24

        Protože u nás nerostou hřibové houby,tak jsem letos sbíral jen mlženky a čirůvky fialové a teď jsem zjistil že nejsou tak špatně hodnocené mykologem.https://www.televizeseznam.cz/video/reporterka-na-h​ouby/pozor-na-jedovatou-bedlu-ukazeme-vam-jak-bezpe​cne-poznate-jedlou-64106477#dop_ab_variant=0&dop_re​q_id=CQ7IRuABG19-202011100732&dop_source_zone_name=​hpfeed.sznhp.box&

          TULEN90 - Profil | Út 10.11.2020 8:25:28

          Ahoj prosím o určení houby, kamarád toho má plnou zahradu. Dekuji

            Sihanuk - Profil | Po 9.11.2020 23:54:56

            čolkař,zloch >> já je sbírám už leta letoucí, je to moje oblíbená podzimní houba. Když už neroste nic jinýho tak jsou alespoň strmělky

              čolkař,zloch - Profil | Po 9.11.2020 22:53:03

              ceczubr >> jj, se vším co uvádíš ani při běžný úpravě problém nemám, jen ta mlženka mi smrdí víc než třeba hadovka s.

                ceczubr - Profil | Po 9.11.2020 19:50:22

                čolkař,zloch >> Hlaně nově požaduje delší tepelnou úpravu, aspon´20 min. tak jako třeba václavka, hř. kovář nebo koloděj. Dokonce už i čirůvku fialovou i dvoubarvou taky takhle vařit.

                  P!F - Profil | Po 9.11.2020 19:40:56

                  čolkař,zloch >> na tom niečo môže byť, má to hlavu a pätu.

                    čolkař,zloch - Profil | Po 9.11.2020 19:13:48

                    ˘Ö˘ Krab >> jj,mně také smrdí,proto je nesbírám i když jsou tu hojné.Dokonce jsem kdysi četl teorii,že komu smrdí,nemá je jíst,že po nich mívá příznaky mírné otravy...Ale znám pár lidí,kteří je bez problémů konzumují,zejména naložené v octě.

                      Ned - Profil | Po 9.11.2020 19:03:04

                      novas32 >> My, co máme už několik let covid, tak nám žádný smrady nevadí ;-)

                        novas32 - Profil | Po 9.11.2020 18:50:31

                        Ned >> Hele pri vareni je jeji “vune” fakt vyrazna. A muze vadit. Mne teda nevadila. Ale s cibuli stoji za to😋

                          Ned - Profil | Po 9.11.2020 18:16:59

                          ˘Ö˘ Krab >> někomu voní tvarůžky, někomu smrdí. Zaplať Pán Bůh, že nejsme všichni stejní 😃

                            ˘Ö˘ Krab - Profil | Po 9.11.2020 17:55:01

                            Ned >> Posledně jsem vzal pár mladých plodnic na zkoušku a chuťově nic moc, navíc dost výrazně voní/smrdí dosaď si co se hodí, za mě spíš smrdí.

                              Ned - Profil | Po 9.11.2020 17:34:33

                              hechtmrk >>Kosu teda nemám, jen srp. Z něčeho mi musí být občas špatně ;-))
                              Člověk má ochutnat všechno :-)

                                hechtmrk - Profil | Po 9.11.2020 17:29:58

                                Ned >> ty jsou tady všude, místy na kosu. Já je nesbírám.

                                  Ned - Profil | Po 9.11.2020 16:50:53

                                  novas32 >> u nás na předhůří Vysočiny roste závojenka hodně pozdě 😜
                                  Edit.. zítra jdu do nich, do mlženek 😁

                                    novas32 - Profil | Po 9.11.2020 15:47:48

                                    Ned >> zavojenka neroste takhle pozdne a ma do zluta zbarveny lupeny. mazej na strmelku a poradne se nadlabni :-)

                                      Libor 1 - Profil | Po 9.11.2020 15:40:32

                                      Tak jsem jich šel pár vzít a bohužel totálně prolezlí červi... 😢

                                        Libor 1 - Profil | Po 9.11.2020 15:20:12

                                        novas32 >> taky díky