Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NPolčis - Profil | Pá 30.10.2020 12:57:56

Dejv >> Někdy i dva najdou využití 😀

    NDejv - Profil | Pá 30.10.2020 12:54:24

    hechtmrk >> ještěže sebou taháme ten podběrák :-))
    (foto z minulé zimy)

      Nhechtmrk - Profil | Pá 30.10.2020 11:40:30

      Skočil jsem si na hoďku večer na ryby, ale zase to dopadlo jinak. Rybu jsem nechytil žádnou, ale s radostí jsem viděl, že se mi okotil další, dosud jalový strom. Ten trs na fotce pokračoval po obvodu k zemi a vydal kolem1,5 kg. Na minule sklizeném stromu už to bylo slabé. Nebyl jsem líný a připravil pomalu tažený vývar z hovězí kosti, k tomu vývar a kusy z hlívy, zeleninka a asia nudle, zase něco jinačího a kvalitního do žaludku.

        Nhechtmrk - Profil | Pá 30.10.2020 11:24:11

        b.gun >> ahoj, byl to dub, ale kolem něj všude staleté buky, krásný les, který bude ale brzo v čudu. Všechny stromy jsou tam označené a motorovka jim to spočítá. Mě spíš pobavilo, že jsem byl přilákán tím množstvím té jak říkáš Slizečky, a při focení jsem zjistil, že se z druhé strany stromu dole schovává krásná hlíva. Takhle obrostlej strom jsem taky viděl prvně, proto jsem to i vyfotil. Jinak díky za určení, mrknu na tu houbu.

          N˘Ö˘ Krab - Profil | Pá 30.10.2020 10:02:46

          Včera jsem vyrazil s vidinou nějakých bedel a bohužel vůbec nic ☹️ ale bylo krásně.

            NF16 - Profil | Pá 30.10.2020 8:24:34

            b.gun >> děkuji moc. V lese bych ji obešel a nechal, ale na zahradě mě to zajímá.

              Nrarach - Profil | Pá 30.10.2020 7:53:13

              MatesK75 >> Ve středu jsme s kolegou našli lošáky hlavně pod břízama a pod dubama a v modřínovém lese a tutově to jsou jelení....takže na to bych úplně nesázel.

                NMatesK75 - Profil | Pá 30.10.2020 7:42:58

                b.gun >> Pod borovicemi. Děkuji.

                  Nrarach - Profil | Pá 30.10.2020 7:36:41

                  Pedro1 >> Tak sem se včera z lesa vrátil na sídliště...

                    Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 7:26:44

                    Dejv >> Tak jest, některý z pavučinců.

                      NDejv - Profil | Pá 30.10.2020 7:03:19

                      b.gun >> to moje fialový je pavučinec ?

                        Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:49:58

                        Petr64 >> Ha, ten dub jsem přehlédl. To by ale podle borky musel být snad nějaký exot z okruhu dubu červenajícho.

                          Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:47:19

                          OG >> Žádná muchomůrka, kukmák okázalý (Volvariella gloiocephala) to je.

                            Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:44:44

                            Polčis >> Vypadá to na strmělku mlženku (Clitocybe nebularis).

                              Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:43:17

                              skalic >> Klouzek peprný neexistuje - existuje hřib peprný (Chalciporus piperatus). Ovšem na fotce je klouzek kravský (Suillus bovinus).

                                NPetr64 - Profil | Pá 30.10.2020 6:43:05

                                b.gun >> Však psal,že dub. Je ale fajn,že procházíš celou nepřečtenou část diskuse a odpovídáš.👍

                                  Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:41:10

                                  kubah >> Bílé (světlé) pečárky se do konkrétních druhů určují obtížně, obecně se dá říci, že pokud nevykazují současný výskyt dvou znaků - intenzívní žloutnutí a chemický smrad - pak jsou to pečárky z kategorie "lze je sežrat".
                                  Ještě je potřeba dát si pozor na možnou záměnu s bedlou zardělou (Leucoagaricus leucothites), která na rozdíl od pečárek má světlé lupeny po celý svůj život. Jde o druh uváděný jako jedlý, u něhož novější poznatky velí k tomu, aby byl označovaný jako potenciálně nebezpečný či dokonce jedovatý.

                                    Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:35:38

                                    hechtmrk >> Podle vzhledu jasná slizečka porcelánová (Mucidula mucida) v dosti požehnaném množství. Ale lehce mne zaráží ten hostitelský strom. Moudré poučky praví, že roste na bukovém dřevě v počátečních fázích rozkladu, nicméně toto dle borky na buk nevypadá. Nevíš, co to bylo za strom?

                                      Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:23:09

                                      p.lorenc >> Vypadá to na nějakou strmělku.

                                        Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:18:32

                                        F16 >> Některá z variet límcovky vrásčitoprstenné (Stropharia rugosoannulata).