Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Nb.gun - Profil | Pá 30.10.2020 6:15:49

MatesK75 >> Ano, lošák, konkrétní druh může napovědět místo výskytu - lošák jelení (Sarcodon imbricatus) roste pod smrky, lošák šupinatý (Sarcodon squamosus) pod borovicemi.

    Nrarach - Profil | Čt 29.10.2020 15:11:28

    Křemenáče jsou moje nejoblínější houby, co se týká hledání a sběru. S kolegou vlastně každou vycházku lehce soutěžíme kdo vyhraje soutěž o nejvíc rotkopfů...včera sem vyhrál 4:1, ale i jak bylo v lese krásně.

      NPišta27 - Profil | St 28.10.2020 20:00:03

      Dneska ještě parádní hřibozálov, ať se Vám daří 😉

        NPetr64 - Profil | St 28.10.2020 19:20:34

        Dejv >> To jsem měl minulej týden.:-)

          NPetr64 - Profil | St 28.10.2020 19:16:49

          hering >> To jsem naštěstí nikde netvrdil.😂

            Nsplávkař - Profil | St 28.10.2020 19:04:13

            Dejv >> Letos je s křemenáčema všechno jinak. Od jara leje, na mnohých mých tradičních flekách kde rostli i když bylo totální sucho doslova stojí voda, jiný fleky tak zarostly buřinou, že by tam šlo jít možná s mačetou a na dalších fakt nerostou. V létě mě to vyhnalo hledat nový fleky a a sám jsem se kolikrát divil, kde všude rostou. Poslední měsíc už se to lepší a když někoho chci obdarovat košíkem hub, tak křemenáči jsou nejrychlejším řešením. Navíc v lese je spousta houbychtivých lidí kteří však křemenáče zcela ignorují.

              NDejv - Profil | St 28.10.2020 18:42:28

              splávkař >> kurňa, já letos na svých flíčkách ještě ani jednoho !

                Nhering - Profil | St 28.10.2020 18:31:05

                Petr64 >> Ano. Muchomůrka pošvatá. Jedlá,ale žádný gurmánský hit to není.

                  Nsplávkař - Profil | St 28.10.2020 18:24:06

                  Dnes jsem se vydal na nový flek ale neohlídal si hodiny a dorazil až za šera. Viděl jsem pár prašivek a pak ty dobře známé, cihlově červené klobouky. Cestou dom jsem se zastavil na letitém fleku a tam už jsem si na ně musel svítit mobilem.

                    NDejv - Profil | St 28.10.2020 18:09:12

                    dnešní tip:
                    udělat směs se strouhankou jako na smaženici, z ní placičky, obalit jak řízek a usmažit. Fantastic !!!

                      NDejv - Profil | St 28.10.2020 17:31:51

                      ty barvy....

                        NPetr64 - Profil | St 28.10.2020 17:14:37

                        OG >> Jen tip,takže počkej na odborníky.
                        Hele. Co když je to kalich neřesti?😋

                          NPetr64 - Profil | St 28.10.2020 17:07:15

                          Konečně se dá v lese najít něco na majdu. Bohužel hlásí mrazíky,takže jak to začalo,tak to skončí.😠

                            NOG - Profil | St 28.10.2020 17:06:51

                            Petr64 >> díky, to by mohla být ona. Podle kalichu smrti jsem tipoval nějakou jedovatou. No, rozhodně ji sbírat nebudu.

                              NPetr64 - Profil | St 28.10.2020 17:03:03

                              OG >> Viděl bych to na muchomůrku pośvatku.Co si pamatuju z dětství,měla by bejt jedlá.

                                NOG - Profil | St 28.10.2020 16:21:59

                                Pánové, co to roste u nás na poli?

                                  NRybkin - Profil | St 28.10.2020 16:15:44

                                  Specialista >> Jj, našel

                                    NSpecialista - Profil | St 28.10.2020 14:47:47

                                    Že bych konečně u nás našel vaclavky??

                                      NJura L. - Profil | Út 27.10.2020 17:11:56

                                      Specialista >> Né nevadí, je to prostě jen místem, obojí v klidu jedlé... Samo ale po dobré tepelné úpravě - pod maso, dlouhé vaření .... Jinak opravdu těžký žaludek... nedoporučuju

                                        Nčolkař,zloch - Profil | Út 27.10.2020 17:03:47

                                        Pedro1 >> jsem, už jsem je viděl na pánvi...