Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NDejv - Profil | Čt 22.10.2020 9:22:38

Worm >> já teda osobně nakládám dvoubarvý, ale tady bych se taky nebál, tepelná úprava tam je taky. Známej na horách je nakládá a bez problému.

Je sice takovej furt bledej, ale to bude asi tím horským vzduchem :-))

    NWorm - Profil | Čt 22.10.2020 8:55:27

    Dejv >> Člověče......fakt je to do octa ideální???...někde jsem četl, že vyžaduje celkem dlouhou tepelnou úpravu. Včera jsem jich v lese viděl celkem dost, ale Lenka to nechce a tak jí zbytečně nebudu trápit .........takže jsme posbírali pár bedel a asi ukončili sezónu v lese....teď už to bude asi jen o zimních houbách :o/ Jinak v lese bylo hub, že jsem to snad ještě neviděl.

      NPetr64 - Profil | St 21.10.2020 21:25:38

      Sihanuk >> Je to sežraný a stále dejchám.:o))

        Nxr125l - Profil | St 21.10.2020 20:53:25

        Bušák >> Tak se dívám,že sbíráme stejné houby.Sucháče jsem u nás ještě neviděl,max. bedle.

          Nčolkař,zloch - Profil | St 21.10.2020 20:43:54

          Dejv >> super houby, omáčka bude výborná. Já jich měl dnes také jen pár, tak jsem je nastavil penízovkou a Jidášovým uchem v karbanátcích a byla to dobrota

            NDejv - Profil | St 21.10.2020 20:38:51

            Libor 1 >> nepleteš.

              NDejv - Profil | St 21.10.2020 20:38:28

              kaňka >> jsou, taky jsem jich dneska pár sebral, půjdou do smetanový omáčky.

                NLibor 1 - Profil | St 21.10.2020 17:37:33

                Snad se nepletu... Čirůvka fialová...??
                Děkuji za odpověď

                  Nkaňka - Profil | St 21.10.2020 17:09:46

                  Dejv >> Teda ještě pro suché jestli sem je sprave určil , jsou to ony ?

                    Nkaňka - Profil | St 21.10.2020 17:08:12

                    Dejv >> Zdar , to jsi mě potěšil , tu teď snad nic jiného neroste , molitanů málo ale techto fijalek mraky . Vyzkouším , houby v octě rád , tuze rád 😋

                      Np.lorenc - Profil | St 21.10.2020 16:14:01

                      Ahoj borci, prosim o určení druhu. Roste to na místě kde leta bylo naskládané dřevo, různé.

                        Nčolkař,zloch - Profil | St 21.10.2020 15:17:53

                        U nás první václavky

                          Nrarach - Profil | St 21.10.2020 12:03:54

                          Specialista >> Docela by se šiknul atlas sídlištních hub, u nás taky roste různejch hub a nechce se mi furt někoho otravovat, co to je....

                            Nhechtmrk - Profil | St 21.10.2020 12:00:00

                            Včera před večerem rychlý přesun na moje hlívové místo, zjistit, zda už něco bude. Hub byla neuvěřitelné množství druhů a všech myslitelných barev. Nakonec se i ta cílová houba našla, v množství až překvapujícím. Zjistil jsem, že loňský monstr padlý kmen topolu, kde jsem měl úspěchy je už asi po smrti, opadala z něj kůra a tím to asi skončilo. Naštěstí se ale probudila jiná kmeno-naleziště. Taky jsem tam našel i slušné ušiska, ač loni tam nebylo ani jedno. Asi probíhá slušná kolonizace naší planety :-) jen se zdráhám použít termín zimní houbaření, protože jsem byl zeštípán komáry. Některé plodnice hlív jsem i zvážil a měli 200g plus, ten mokrý podzim tomu moc přeje.

                              Nhechtmrk - Profil | St 21.10.2020 11:49:21

                              Specialista >> teď rostou asi všude, pro samou bedlu si není ani kam odplivnout :-)

                                NSpecialista - Profil | St 21.10.2020 10:39:40

                                Dejv >> jo, prstýnky mají.. Jsou u paneláku

                                  NDejv - Profil | St 21.10.2020 10:22:10

                                  Specialista >> bedly

                                    NSpecialista - Profil | St 21.10.2020 10:02:53

                                    Dole chladič, ne rourky..
                                    Ví někdo??

                                      NBušák - Profil | St 21.10.2020 9:51:09

                                      Kucí díky všem

                                        Nčolkař,zloch - Profil | St 21.10.2020 9:46:36

                                        Bušák >> já je dávám pod maso a dělám z nich houbovou omáčku,mají své výrazné aroma