Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Káceč - Profil | Po 19.10.2020 19:03:05

Ned >> ani bych se na to nevysral :-)

    Káceč - Profil | Po 19.10.2020 19:02:33

    kubah >> já tu nohu v lese vykroutím, jde to lehce.

      Ned - Profil | Po 19.10.2020 18:59:30

      Káceč >> já je suším, pak melu na prášek. Koření 😋

        kubah - Profil | Po 19.10.2020 18:59:04

        Káceč >> nic, až doma jsem to zcela odkrojil.

        Prý by to snad šlo nadrtit - usušit jako koření.

          Káceč - Profil | Po 19.10.2020 18:54:35

          kubah >> děláš z těch nohou od bedel něco? Já beru čistě jen hlavy.

            Ned - Profil | Po 19.10.2020 18:54:27

            OG >> 👍 jojo, to sou wony, ty má tchýně ráda 😁

              OG - Profil | Po 19.10.2020 18:51:53

              Ned >> řekl bych že třepenitka svazčitá

                Ned - Profil | Po 19.10.2020 18:30:54

                Předposlední letošní špacír lesem. Koš byl plný převážně bedlí, ale i pár lišek se našlo. Hadovku jsem vzal 4 vejce na zkoušku, ale nevím jestli to dám 😁
                Poslední foto netuším co to je 🤔

                  kubah - Profil | Po 19.10.2020 17:32:47

                  kubah >>

                    kubah - Profil | Po 19.10.2020 17:21:55

                    Bedly se povedly... a dva kousky

                      novel - Profil | Po 19.10.2020 17:19:28

                      b.gun >> Děkuji uctivě :)
                      Já jsem si to myslel, ale nechtěl jsem to psát, abych neovlivňoval :D Nádherně voní a je jich tam na košík.
                      Ty malé ani neřeším, ty máme i v trávě.

                        čolkař,zloch - Profil | Po 19.10.2020 17:03:38

                        Poprosím o radu jak správně sbírat penízovku s., vylamujete pouze větší houby z trsu nebo ulomíte(uříznete) celý trs a ony znovu vyrazí ?

                          MiPo - Profil | Po 19.10.2020 15:18:12

                          a potom že neporostou 🥴🤭
                          Kdoví co to je za potvory. Děkuji

                            b.gun - Profil | Po 19.10.2020 15:02:41

                            novel >> Ty velké jsou strmělky mlženky (Clitocybe nebularis). A ty malé v levém horním rohu nějaké helmovky (Mycena sp.).

                              novel - Profil | Po 19.10.2020 14:26:13

                              Zdravicko, prosim o urceni teto houby. Roste nam na zahradce z mulcovaci kury.
                              Dekuji.

                                MrKos - Profil | Po 19.10.2020 14:20:59

                                b.gun >> díky, pane

                                  b.gun - Profil | Po 19.10.2020 13:27:44

                                  MrKos >> Ano, je to plaménka (šupinovka) nádherná (Gymnopilus junonius). A ano, hořká je.

                                    marktomark - Profil | Ne 18.10.2020 21:40:31

                                    Co to sa dalo najst.

                                      MrKos - Profil | Ne 18.10.2020 20:24:59

                                      Dejv >> myslím, že by to mohla být ta nádherná, dík. Vygůglil jsem že je hořká, tak můžu příště zkusit

                                        novas32 - Profil | Ne 18.10.2020 20:19:44

                                        Ned >> To by ses moc nenadrel😂😂😂