Rybář i myslivec

Lesu, lovu Petrův zdar!
Tak kolik je tady na MRKu takových obojživelníků, jako jsem já? A jak to finančně a časově zvládáte, popř. který koníček je hlavní ...? Mějte se.
Autor diskuse: hroch2 - Profil , 20.4.2009 všeobecné - ostatní

NMysho22 - Profil | Pá 8.12.2023 12:00:22

berlinan >> bohužial takúto tabuľku som nikde nikdy nevidel ,ale zo skúseností viem že červené oči respekt ako povedal mladý klon ohnovočervené sú u líšky :D

    NPindˇa - Profil | Pá 8.12.2023 10:41:23

    berlinan >> Konkrétní přehled pochybuji, zeleně svítí oči třeba kočkám, ale psům zeleně i červeně

      Nberlinan - Profil | Pá 8.12.2023 10:04:37

      Dobrý den všem. Zajímalo by mě, jestli tady někdo ví nebo jestli existuje nějaký přehled, jaké zabarvení očí mají různé druhy zvířat při nasvícení. Asi dva týdny zpět po cestě k autu jsem zapnul na chvilku čelovku a nestačil se divit… 3 páry zelených očí se rozutekly každý jiným směrem, přičemž jeden mě pak pár minut pozoroval z nedalekého křoví. Na břehu a asi dvacet metrů od něj jsem přes den našel 2 roztrhané mladé labutě. Tipoval jsem na lišky.
      Minulý týden jiné místo, protější břeh, vzdálenost asi 20 metrů, nejdřív šramot, pak hupslo něco do vody, po chvilce to zase vylezlo. Bliknul jsem na zkoušku, zabarvení očí do červena. Je tam hojně bobr a norek, vydry spíš pár kilometrů po proudu.
      Za každou odpověď dík.

        NKondrakar - Profil | Po 4.12.2023 3:45:12

        koralovec1 >> Nedávam. Od chovatelky mi to bylo nedoporučeno, že si na tom může pes vylámat zuby (mám chodského psa). Takže kraví rohy a kávové dřevo na hryzání. Ty parohy jsou prej dobrý pro bully.

          NKondrakar - Profil | Po 4.12.2023 3:41:54

          Pindˇa >> To kávové dřevo je taky tvrdý. Moje fenka ho má.

            Nsasan111 - Profil | Ne 3.12.2023 23:13:03

            schmetterling >> ...a neni nad dobrého polovníckeho psa :-)))))))))

              N1Mara - Profil | So 25.11.2023 20:02:00

              Bobler >> No, každopádně si zadělal na velkoprůser :-(

                NBobler - Profil | So 25.11.2023 19:43:47

                1Mara >> V každém případě průser a tragédie, na druhou stranu při ostatních zájmových činnostech dochází k daleko většímu počtu úrazu či smrtelným událostem.......

                  N1Mara - Profil | So 25.11.2023 18:53:32

                  schmetterling >> Každopádně teď už střelec ví, jak velký je kokot a do smrti si to bude omílat pořád dokola.......

                    Nschmetterling - Profil | So 25.11.2023 17:16:55

                    Podle nejmenovaného zdroje Práva se tragédie odehrála v soukromé honitbě, jejíž zástupci nejsou organizovaní pod ČMMJ.

                    Toto hovorí za dosť.

                      NErva - Profil | So 25.11.2023 17:02:32

                      schmetterling - Souhlas , na druhou stranu je to hoši už jen na Vás -pokud jsi myslivec ,aby jste měli ve spolcích takových lidí co nejmíň a nekazily myslivosti jako takové dobré jméno .

                        Ndrvoštěp - Profil | So 25.11.2023 16:41:49

                        schmetterling >> 👍👍👍

                          Nschmetterling - Profil | So 25.11.2023 16:25:42

                          Erva >> máš pravdu. Myslivost sa začína pomaly ale isto meniť na zábavu pre novodobú šľachtu. Papiere často kúpené, zver vykrmovaná pod posedmi a les je len a len ich. Hoci mám len 35 rokov a mal by som byť ešte optimista, v tomto to nedokážem... Ide to do kytek..

                            NErva - Profil | So 25.11.2023 16:02:11

                            schmetterling - Mám taktéž osobní zážitek ..., před pár lety na Dyji v noci " myslivci " z teréňáků naháněli zvěř , prali to hlava nehlava , kdyby jsme v tu dobu neleželi z otcem na zemi , kdo ví jak by to dopadlo , dvě dírky od kule byly v bivaku .... a to jsme tam nebyly sami ...

                              NErva - Profil | So 25.11.2023 15:54:40

                              schmetterling - Dnes z velké části střílí kdo má peníze a o zvěř nemá mnoho těchto rádoby myslivců nejen zájem, natož znalosti , důležité je střílet je jedno co , je jedno jak a z čeho , jsem v přírodě hodně ,ale opravdu hodně a na to že je 21 stolení a veškeré moderní vymoženosti , nočáky ,atd . tak přesto dojde k takové dragedii a je to jen o té lačnosti po ráně a mnohdy nevědí ani na co střílí ..., tím nechci urazit slušné Myslivce kteří mají v prvé řadě vztah k přírodě, lesu a zvěři ....https://hlidacipes.org/cesi-na-lovu-pribyva-bezohlednych-panu-lesa-se-zbrani-rika-byvala-inspektorka/?dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

                                Ndrvoštěp - Profil | Pá 17.11.2023 20:39:10

                                Pvl >> S tou cenou to trochu posrali😂😂😂😂