Vaše návrhy na zlepšení MRKu

Veškeré nápady na vylepšení MRKu (nové rubriky, vylepšení, tipy...) piště prosím sem. Na vaše názory budeme brát zřetel při dalších úpravch MRKu. Diky moc za vaše reakce :-)
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 29.12.2003 všeobecné - ostatní

NCottus - Profil | Čt 2.8.2007 12:31:04

Příspěvky odborníků (VÚ) potvrdily smysluplnost odborného zhodnocení v tomto moři více,či méně naivně amatérských plků....
Zkuste tedy prosím vnést toho ODBORNÉHO ducha aspoň do části zdejších otázek!
Možná by to na požádání páni výzkumníci v rámci propagace myšlenky i rádi učinili...( Vodňany, VÚ Vh.Praha , aj.)

    Nb.gun - Profil | So 28.7.2007 13:46:43

    1.) Červené "enko" u trofejí - po prohlédnutí zápisu u jednoho druhu zmizí i všechna ostatní, označující nové zápisy.
    2.) Zavést i u otázek fci "Začít číst od prvního z nich", podobně, jako je to u pokeců.

      NStanley 87 - Profil | Pá 27.7.2007 15:11:52

      Kdyz jsem neprohledl vice novych trofejnich ulovku a mam u vsech cervene N a po prohlednuti jednoho mi to N zmizi u vsech.nedalo by se s tim neco udelat aby zmizelo pouze u toho co jsem si prohledl?

        NPetrson - Profil | Pá 27.7.2007 15:08:48

        >> MM, RC > Ještě mě napadlo, jestli se počítá s už dříve probíranou škálou velikostí háčků ? ( v tomhle jsem trošku analfabet, ani vizuálně k háčku neumím přiřadit číslo. Což o to, člověk by se to i naučil, ale rozdíly jsou dost nepatrné, takže se do toho nepouštím a myslím by vhodné vodítko posloužilo i dalším). Vím, že je tam ten problém s odlišnými stupnicemi různých výrobců. Tak jim to nabídněte jako add. možnost prezentace zde veřejně přístupné. Nebo by se to dalo udělat jednodušeji - použít Říhovu stupnici z 1000 + 1 rad, pojmenovat ji po něm, ať je to košer a každý ví, o jakou řadu jde (teď bych se nerad někoho dotkl omylem, ale řekl bych, že už tam budou propadlý práva).

          NBriza - Profil | St 25.7.2007 22:19:27

          plne souhlasime se sadrajem. Prave jsem se snazil vyznat v revirech dyje 3 a 4. Priznam se ze jsem se totalne ztratil :-( Na popisu reviru by to chtelo zapracovat.

            NCottus - Profil | St 25.7.2007 21:54:06

            Plně podporuji Petrsona....ti pánové ze správní rady by měli býti tázáni !!!!
            Oni si totiž jinak budou myslet, že na netu je jen sestava platičů vlastní hlouposti...

              Nsadraj - Profil | St 25.7.2007 18:42:42

              Nešlo by zkvalitnit nějakým způsoobem mapy revírů třeba tak aby celej revír byl na mapě zvýrazněnej barevně a na přehradách např úseky , 451 200 je dost veliká voda a kdo to tam nezná stráví jen půl dne zjistováním od kamcaď pokamcaď je úsek zrovna tak třeba astatní nádrže , určitě někdo má podrobnou mapu a do ní by se to k danýmu revíru dalo zakreslit . je nás tu dost se znalostma revírů . Když se podívám dso seznamu tak je tam jen strohý popis od mostu tam a tam ke splavu tam a tam ale ani na podrobné mappě na internetu není možno najít kde ten most a splav je konkretně a podobně .. Třeba revír Záplavy se jmenuje uplně jinak a najít ho na mapě je problém , to samé třena rabník pod sklalou v Hostivivích nenajdete ani na podrobné mapě a i na internetových strankách obce jsou jen fotografie z místa a ne mapa . to je jesiná snad podstatná chyba co mi vadí. jinak i vyhledávání by mohlo byý v fulltextu a ukázet i kus textu okolo a nejen tabulku kolikrát to výraz našlo a pak hledat c rubrukách

                NZdenall - Profil | Pá 20.7.2007 21:44:04

                Ještě by v registrační kartě člena mohlo být jesli je
                on-line
                nebo
                off-line

                  Ndusik - Profil | Pá 20.7.2007 20:02:37

                  Mě docela vadí,že po rozkliknutí fotky ve fotogalerii/mimochodem výborně řešené/ se fotka objeví jen v malé velikosti.Taky bych rovnou mazal v bazaru inzeráty na auta,foťáky apod.

                    NPetrson - Profil | Pá 20.7.2007 19:02:54

                    Přidal bych víc publicistiky, co se týče aktuálních témat. Jak je znát z otázek a pokeců, zejména stanovy, RŘ, BP, svazy... dostávají hodně prostoru - zjevně tato témata jsou dost v kurzu. Totéž však postrádám v článcích. Myslím by nebylo naškodu zadumat třeba nad rozhovory s činovníky svazu (klidně třeba s p. Semeniukem, předsedou MRS aj., ať vlastně víme, jaké máme předsedy), dál třeba lidmi z Povodí, případně politiky... Nakonec není tak důležité s kým, ale obecně mi tady tento žánr chybí. Přitom je myslím velmi poptávaný pro svou živost a aktuálnost (podívejte na bulvár, na jaké blbiny jsou schopni se ptát, jen aby měli rozhovor) . EDIT > A ještě něco, ale to radši mailem.

                      Nmirmen - Profil | Pá 20.7.2007 17:58:46

                      > Roman C. & Martin M. :

                      - co zkusit soustředit otázky typu "JÁDRO", "BAŠTA" aj. do samostatné podrubriky v "Pokecech o rybaření" ?

                      Jenom nápad - nic víc.

                        NC.T. - Profil | Po 24.5.2004 23:56:50

                        Uvital bych dve veci: zarazeni rubriky "Spolujizda za rybami", kde by bylo mozne zverejnit nabidky a poptavky mist v aute smerujicim na urcity revir nebo konkretni rybarskou akci. Jet na ryby treba sto kilometru sam v prazdnem aute neni nejlevnejsi a taky ne zrovna enviromentalni. Nerybarske weby tohoto typu normalne funguji (www.spolujizda.cz), tak proc to nezkusit v rybarske komunite.
                        Za druhe by se mi libila rubrika pojednavajici o ekologii vody a kolem ni. Sam beru rybarinu jednak jako konicka Nr. 1, jednak jako prostrednika pro vztah k ziv. prostredi. Doufam, ze v tom nejsem sam. Dalo by se tu probrat hodne: od uklidu a znecistovani pres povinne prutoky a rybi prechody na rekach az po skladbu rybich obsadek, nasazovani atd. Verim, ze by to byla rubrika frekventovanejsi a prinsosnejsi nez takova Kucharka nebo Rekreace.

                          Nmirmen - Profil | Pá 2.4.2004 1:33:24

                          Na www.ryby.sk mají CENTRUM ZPRÁV . Možná by něco podobného mohlo být i na MRKu.
                          Do schránky by kliknutím držiteli nicku bylo možné sdělit například informaci o odeslání majlu na jeho adresu.

                            NDalibor - Profil | Čt 1.4.2004 8:17:04

                            Byl bych taky pro aby měl bazar dělení aspoň na přívlač, muškaření atd.Diskuze pod článkem by taky neškodila.Možnost dopisovat v Nádobíčku k již zobrazeným recenzím svoji zkušenost.Možnost filtrování příspěvků podle data by taky neškodila.

                              Npupák | Ne 29.2.2004 21:41:43

                              RC, MM: Co takhle zavést novou rubriku "Hyde Park", kde by se mohlo nadávat, kecat, pomlouvat, blábolit no prostě všechno jako v Londýně jen by se nesmělo Hanobit tkzv. královskou rodinu t.j. vás dva.

                                NWoody - Profil | Čt 26.2.2004 17:07:31

                                RC;MM - nešel by bazar rozdělit na rubriky podle pokeců? Zajímá mne přívlač a než se prokoušu všema pípákama a tripodama tak to chvíli trvá. Nebo případně bazar dělit podle výrobků a nebo kombinace.

                                  NRapalla - Profil | Čt 19.2.2004 18:48:53

                                  G. Moolis to by šlo, ještě bych přidal skušenosti našich tmavších spoluobčanů a taky některých cizinců, hlavě z východu. Umí prý to dobře na dírkách.

                                    NG. Moolis - Profil | Čt 19.2.2004 14:11:05

                                    Martin M: budu pokračovat ženy rybářky - to je od Mirmena fakt dobrej nápad, Brožová tu skutečně chybí.
                                    Dále rubrika Muži rybáři. Aby byla rovnoprávnost.
                                    Také děti rybáři. Třeba Prdelka ze Smrti krásných srnců. Fotek běhá po netu spousta, na placených i neplacených serverech.
                                    A dále, křížovky, roháčky a tajenky. Pochopitelně s rybářskou tematikou.
                                    Ocenil bych taky nějaký horory, třeba Jak muj pípák ani nepíp, anebo western Douglasův konec.
                                    To jde, ne?

                                      NRaďošek - Profil | Čt 19.2.2004 12:04:07

                                      Ten tah se záložkama v otázkách je dobrý, možná bych ale u Aktuálních otázek uvítal ještě další členění na posledních sedm dnů + netříděno-standard. Většinou si pamatuju, který den jsem byl na Mrku naposled.

                                        NHrubecT - Profil | Ne 8.2.2004 17:42:44

                                        .Robo: Mě se v mozille automaticky obnovuje v levo na liště v pokecech to "nové" když někde přibyde příspěvek. Jinak vše zůstává nezměněno... Ale myslím že to je to co jsi chtěl ne?? Jak sem toho dosáhl se mě neptej dělá to samo :-) Třeba to dělá i Tobě jen o tom newiš...