- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Společná snaha o zlepšení situace na svazových vodách
Hlavně na způsob zarybňování řek a stojáků. Nikdy nebude asi stav ideální pro všechny, ale je vůbec nějaká možnost, aby si přišel na své kaprař, muškař, vláčkař a ostatní? Otázkou nemám za cíl rozhádat muškaře a kapraře, ale snažit se dojít k rozumnému závěru, kde kapr ano a kde ne a co ostatní druhy ryb. Domluvíme se na společném rozumném "prohlášení", nebo je to jen marný?pokus?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nmedvěd - Profil | Po 31.7.2006 9:04:18
Npupak - Profil | Po 31.7.2006 9:04:06
NKocháč - Profil | Po 31.7.2006 9:03:39
Nmedvěd - Profil | Po 31.7.2006 9:00:41
Npupak - Profil | Po 31.7.2006 8:58:34
Nmedvěd - Profil | Po 31.7.2006 8:54:30
Npupak - Profil | Po 31.7.2006 8:52:13
NPike | Po 31.7.2006 8:44:05
NKocháč - Profil | Po 31.7.2006 8:38:00
MM: zajímalo by mě, zda by bylo možné uspořádat v zimních měsících sraz, na kterém by se daly tyto témata řešit.
NBosanac - Profil | Ne 30.7.2006 14:34:01
Ano je to tak , prakticky se vubec nic nevyhazuje, je to lepsi pro poskytovatele sluzby i pro zakaznika , a zakaznik je spokojenejsi , spotrebuje jen to na co ma chut . Svedsky stul a rybareni nemuzes srovnavat je to nesrovnatelne , pletes hrusky a jablka dohromady .
NZN - Profil | Ne 30.7.2006 14:05:34
Resumé:
1. princip svazu je z princu špatný, nefunkční (viz.níže)
2.princip celosvazové povolenky, (dle svazu největší výhoda, kterou nám údajně závidí celý svět) další bordelizující a destruktivní prvek. Není absolutně žádná kontrola nad počtem rybářů v daném revíru. Z výhody se rázem stává obrovská nevýhoda.
3.Není možné aplikovat socialistické prvky do normálního prostředí, všechny historické pokusy vybouchly.Jen svaz z těchto principů těží dál. Týká se to např. výběru peněz a přerozdělování, dotace na papíře vysazených ryb atd.
4. Na základě dobrovolnosti nejde prostě normálně fungovat.
5.Díky nemožnosti volby cen povolenek ( chyť a pusť, omezený odběr, neomezený odběr) dochází k poškozování jedněch na úkor druhých. Ceny jsou mimo realitu, s čím ovšem počítají a těží z toho.
6. Evidentní nezájem o tekoucí vody, které nejsou pro svaz a převážnou část "rybářů" prioritní, páč mrazáky se plní za pár šupů z vysazených kaprů v menších stojatých vodách. O pstruhových revírech a muškařích je zbytečné se zmiňovat.
7. Při krátkém přemýšlení (což se mi nechce), bych našel další důvody.
Závěr:
svazu vůbec nejde o nějaké hospodaření a zachování přírody pro budoucí generace, ale o hlasy všelidové masy, která může na cizím majetku drancovat a tento stav jim naprosto vyhovuje.
Proto je nějaká snaha o petice či názory nějaké rybářské menšiny výkřikem do tmy či střelba na špatný terč. Jak jsem psal níže, je to to samé, jak dříve protestovat u bolševickýho prezidenta Gotwalda, že komunismus není demokratický a ať s tím něco udwělá.
REFORMOVAT SVAZ JE NEMOŽNÉ, je potřeba stavět na zdravých základech reálného života a požadavků.
Nxycht | Ne 30.7.2006 14:03:21
NPyzda | Ne 30.7.2006 14:00:18
Nxycht | Ne 30.7.2006 13:48:06
Nejvíc by mě zajímalo proč RMV jsou tak dobře zarybněný - tady někdo evidentně hraje "malou domu". Jak psal někdo Miloš - nenápadný byznys v mezích Stanov...přesně tak to vidim.
NPyzda | Ne 30.7.2006 13:36:39
NZN - Profil | Ne 30.7.2006 10:39:19
nejde o odstavení, jde o jinou věc. Je potřeba rázně ukončit různé švindlování se zarybnění. Prostě v tabulkách je tolik, vykážeme tolik, kolik čeho dáme stejně nikdo nezkontroluje. Prostě socialistické hospodaření. Všeho nadbytek( na papíře) a ve skutečnosti holá prdel. Chybí tlak. Ten jde vyvolat jen konkurencí a kontrolou, nikdy toho nedocílíš na základě dobrovolnosti. Nikdy to nedocílíš nějakým přerozdělováním peněz, jen se s tím švindluje.
Jednoznačně by vznikla situace, kde se to dělá dobře a kde ne. Měřítko je jedinné, množství utracených peněz od rybářů za povolenky v jednotlivých hodpodařících subjektech. A bylo by po švindlování a kecech, kolik se kde vysadilo. A jestli si někdo produkuje rybu sám, či nakupuje, je to jeho věc a šikovnost. Nakoupí tam, kde je spokojený, jako v běžném žvotě, nebo vyprodukuje sám a prodá sousedům za domluvenou cenu. Žádné dobrovolně socialistické spolky.
Vysazování ryb, které nejsou "atraktivní" a na kterém má a musí mít zájem majitel, musí taky majitel ohlídat. Nevěřím, že by kvůli malé položce v rozpočtu najímatel riskoval neplněním této povinosti ztrátu revíru. Je na majiteli, aby to ohlídal.
A že se zvýší cena povolenky? No to je logické, nežijeme v socialismu. Ceny se zvedly všude.
Takže vůbec nejde o to, co by si vymýšlel svaz, ať si dělá potom co chce. Jde o to, že by v normálním prostředí musel normálně přemýšlet, aby se udržel na trhu v konkurenci jiných subjektů.
Ať se to někomu líbí nebo ne, svazové hospodaření na socialistickým principu je prostě nefunkční a mrtvé. Myslím, že to ví i na svazu, jen se pořád brání a vše jim zatím hraje do karet, páč lidem se pořád líbí možnost drancování vod a přilepšování k rozpočtu. Na tom to mají všechno založené.
PS:
taky by mi bylo příjemné, zaplatit v sámošce paušálně stovku a odnést si co potřebuji.
NPyzda | Ne 30.7.2006 10:01:51
NPyzda | Ne 30.7.2006 9:46:04
NZN - Profil | Ne 30.7.2006 8:21:16
já o koze, ty o voze. Tady nejde o žádné zarybňovací plány a co si která MO koupí za násadu. Tady jde o monopol. Jde o to, aby svaz měl konkurenci, podnikal jako v každé jiné činnosti každá jinná organizace. Přestal používat metod z 50-tých let, kdy na základě bolševickýho elánu se spousta věcí zakládala na dobrovolnosti. Že se víc nařvalo a nadělalo humbuku okolo jak skutečné práce, to nakonec zůstalo taky do dneška. I rétorika je stejná. Kolikrát tady slyšíme o záslužné práci dobrovolníků ( a oprávněně), ale to na věci nic nemění, to by měla být samozřejmost, vyplývající z normální pracovní náplně. Prostě demagogie zůstala a odnese to pár poctivců.
Proto si myslím a tvrdím, že pořád tady někdo nechápe, že adresát SVAZ je špatná, provařená adresa. Nějaké zarybňovací plány a podbné věci si svaz může plánovat jak chce, je to jeho věc. Takové věci by měl, co měl, musí, v každém případě určovat majitel a ne najimatel ( nejde jen o zarybňovací plán).
Pořádek musí nastolit MAJITEL, ne nějaká pozůstalá organizace dobrovolníků z NF. Je to postavené na hlavu. Stejně jako nesmyslné tvrzení, že při průtoku desítek a desítek milionů nejde o ekonomiku. Neznám žádnou jinou organizaci, která by se od těch milionů dobrovolně odstavila. Až si to majitel uvědomí, tak bude po svazu škrtem pera jednoho úředníka.
NPetrson - Profil | Ne 30.7.2006 5:39:30
Kde to žije - všechna témata
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"













