- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Společná snaha o zlepšení situace na svazových vodách
Hlavně na způsob zarybňování řek a stojáků. Nikdy nebude asi stav ideální pro všechny, ale je vůbec nějaká možnost, aby si přišel na své kaprař, muškař, vláčkař a ostatní? Otázkou nemám za cíl rozhádat muškaře a kapraře, ale snažit se dojít k rozumnému závěru, kde kapr ano a kde ne a co ostatní druhy ryb. Domluvíme se na společném rozumném "prohlášení", nebo je to jen marný?pokus?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPetrson - Profil | Ne 30.7.2006 5:10:09
Kdosi se tu ptal, jak je vůbec možné revíry svazu vzít. Ale no tak, přece velmi jednoduše. Spousta menších revírů spadá pod pravomoce místních OÚ, resp. krajů. Stačí, že zrovna končí lhůta svazového pronájmu, iniciativní skupinka na kraji zatlačí takovou či makovou obálkovou metodou a další kaprodrom je na spadnutí. Neb jak doposud vznikly současné privátní revíry tam, kde byl předtím správcem svaz? Šlo o zanedbávané vody, že byl reálný důvod je svazu odebrat? Myslím, že až na výjimky se naopak jednalo o nadstandardní revíry (mohl bych uvádět příklady...). Bachyho pohled příliš nesdílím, jeden dobrý postřeh sem ale vnesl: Soukromé revíry jsou totiž svazovým schopny konkurovat jen tehdy, když nabídnou druhově odlišnou obsádku. A teď se ptám: Jaktože na ně se zarybňovací plány, které by měly ctít výnosy o zarybňování původními druhy, nevztahují? Z mnohých takovýchto transakcí na sto honů čiší korupce a proto si nemyslím, že to je pravé řešení.
Podle mě stále je šance svaz reformovat, a to postupnou profesionalizací hospodářských a posléze i kontrolních funkcí (RS). Teprve pak, při postupném zvyšování cen, by se ukázalo, co je členská základna schopna unést - zda by to ustála, nebo by masivní odliv členů a tedy rozpad předznamenal nutnost tržního obhospodařování.
Příliš nesdílím optimismus v tomto kontrétním případě, přece jen nejde o K-70, který napříč svazem mnohde nalezl pochopení díky vlivné kaprařské základně. Jak ale Hraji naznačil, jsou jiné, účinnější metody, než petice, myslím, že především osvěta, namířená mezi proreformní členy ve vedoucích orgánech MO. Nepředpokládám totiž, že "zarybňovací evoluce" najde podporu přímo u Rady (z důvodů výše uvedené provázanosti se státem).
Myslím, že pro začátek by MRK jako sůl potřeboval informace. Bylo by velmi dobré, kdyby se členové klubu, opravdu znalí problematiky zarybňování (Hraji, Brach, Jindra a jistě jsou zde i další) nechali přemluvit k napsání podrobného článku, který by v této oblasti konečně rozsvítil. Rád jakékoliv kroky směrem k zprůhlednění zarybňovacích plánů a jejich důslednému dodržování, případně reformě, podpořím.
>> Tomfisherman > nejen, že Ti uniklo, že Hraji není autorem SCI-FI, ale popsal stav, který už cca 10 let v jejich MO funguje. Navíc Ti nedochází, že právě vysazování juvenilních stádií ryb (X1, X2) má nejblíže koloběhu přirozené reprodukce, a činí tak obsádku mnohem odolnější.
NPyzda | Ne 30.7.2006 1:53:54
NFery | Pá 28.7.2006 17:23:39
NZN - Profil | Pá 28.7.2006 17:18:31
ono každý musí příjít na to, že možnost volby je naprosto přirozená a demokratická věc a že svaz není jejich spasitel.
Nevím, jak by se jim líbilo, kdyby přišli do sámošky a tam měli jen jeden druh chleba, televizi TESLA a ženský místo vložek toaletní papír nebo hadru. A když se ti nelíbí, běž si stěžovat ( a oni tě pak zašili za rozvracení socialismu). Prostě měli jen jednu alternativu.
Psaní různých petic na svaz je stejné, jak psaní Zápotockýmu, že cocialismus není demokracie, ale diktatura, ať s tím něco udělá. Ztráta času a energie.
Nějak nemůžu pochopit, že tak dlouho od zrušení nevolnictví a někteří lidi pořád nechtějí pochopit, že žádnýho velkýho a chytrýho pána ke svým rozhodnutím nepotřebují. Že mají vlastní hlavu.
Nali | Pá 28.7.2006 16:25:07
Bohužel, nejsem odborníkem v oboru, ale jako rybář cítím,že je potřeba s tím něco dělat. Je možné, že ji´ž něco podobného existuje?
NMustafa Ali Fortanhi bin Xaxapvi - Profil | Pá 28.7.2006 15:02:21
NZN - Profil | Pá 28.7.2006 14:37:53
zase nedávals pozor:-) Mantinely musí určit majitel-stát. Žádné kaprodromy nebo duhákodromy. Nebo jen někde. A kdo to nedodrží, bekend. Zájemců by bylo určitě dost, třeba u vedlejší organizace, kde by to fungovalo.
NBachy - Profil | Pá 28.7.2006 14:32:23
Končím, jdu domů a zítra konečně na ryby. Jen chci říct, že flegmatickým přístupem k problémům se nic nevyřeší. Ale je to samozřejmě pro všechny jednoduchší. Takže si pěkně pokecejte. :o) Taky trošku optimizmu by neškodilo.
NJkh - Profil | Pá 28.7.2006 14:26:46
NJkh - Profil | Pá 28.7.2006 14:25:24
NZN - Profil | Pá 28.7.2006 14:23:25
a proto říkám, že nějaká reforma je na prd. Prostě konkurence. Ať se MO mezi sebou pobijí, kde bude rybář chytat, tudíž platit. A viděli by jsme ten rachot, kdyby v jedné organizaci měli peněz hafol a v druhé nic. Výboři by zřejmě museli vysvětlovat, jak je to možné. No, a třeba by je příště nezvolili. Jenže to by to všeho nesměl cpát vševědoucí svaz nos. Najednou by se zjistilo, že žádný svaz nikdo nepotřebuje.
NBachy - Profil | Pá 28.7.2006 14:23:10
NJkh - Profil | Pá 28.7.2006 14:18:56
Ncertbert - Profil | Pá 28.7.2006 14:16:43
NBachy - Profil | Pá 28.7.2006 14:15:06
NZN - Profil | Pá 28.7.2006 14:12:07
ještě tobě bych rád odpověděl.
Řekni mi jeden jedinný důvod, proč by to papáláši měli dělat jinak?
Vůbec se jim nedivím, že to jinak dělat nechtějí, nemají důvod. Finanční tok je zaběhnutý, lidi můžou za pár šupů drancovat vody, tudíž je znovu zvolí. Takže poměr nespokojenců -skutečných rybářů k těmto spokojencům-takyrybářům je nicotný. No, a výsledek je, že se nic měnit nebude. Tak proč by si podkopávali stoličku? Takže všichni to určitě nechceme, a že bude zachvíli voda vydrancovaná? No a co, to už se jich týkat nebude, nijak je to nesere. EDIT: bachy, už to nebudu komentovat, teď jsem to napsal.
Ncertbert - Profil | Pá 28.7.2006 14:10:01
NJkh - Profil | Pá 28.7.2006 14:08:34
NBachy - Profil | Pá 28.7.2006 14:04:33
Kde to žije - všechna témata
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SONUBAITS krmení a nástrahyZa 109 Kč
NOVINKY skladem! Supercrush Mega Carp Method Mix Red, Spike'um Wafters 8mm, Clear Pellet Oil 250ml, Essential Ingredient, Baits spray a další na www.chytil.cz
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










