Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

NBacha - Profil | So 10.2.2018 18:41:48

hraji >> Nemyslel jsem "dobrovolníky", i když vím, že kolikrát na nich všechno stojí i padá. Myslel jsem opravdu vrcholné představitele. I rybářské. Zajímalo by mě, co jako poradce ministra udělal náš milý Kuba Vágner. Krom toho, že zbytečně rozvířil doby lovu.
Na takových postech je třeba lidí, kteří jsou odborně zdatní včetně potřebného vzdělání.

    NDenny - Profil | So 10.2.2018 17:50:59

    hraji >> Bohuzel mas pravdu.

      NDenny - Profil | So 10.2.2018 17:50:32

      Mrknato >> Ja jsem toho lekare napsal jako reakci natenhle tvuj zapis:"No tak Denny to vzdělání považuje za nepodstatné a vyzdvihuje praxi, což u obchodníka asi jde, ale chirurga, projektanta mostů a u ichtyologa a vědce který má zachránit populaci PO a LI asi fungovat nebude".
      Mozna ,ze clovek bez vzdelani se da snaze ovlivnit,v tom s tebou souhlasim,ale prave to,ze to ovlivnovani vetsinou jde od tech vice vzdelanych a ti sami v tech nejvetsich kauzach hraji tu nejvetsi roli,je jasne,co je pro spolecnost nebezpecnejsi. Tech 13 kroku jsem si opravdu precetl dost pozorne uz pred nejakym casem,myslim,ze jsem ji mel moznost cist jako jeden z prvnich.Jenze ja vidim,ze se nekdo snazi zmenit neco,co je zastarale,co poradne nefunguje a nic se s tim desitky let nedela. Take jsem napsal a DH to vi,ze nesouhlasim se vsim,je to muj uhel pohledu a jestli je spravny nebo neni,to musi posoudit jini.
      Kdyz pises,ze veci svazove muze delat kazdy,kdo si mysli,ze je to terno,tak je jeste dobre napsat,ze by to fungovalo,kdyby vsechny funkce byli cestne a dobrovolne,bez naroku na mzdu.Pak by se ukazalo,kolik lidi to ma jako teplej flek o ktery by velmi neradi prisli. Hraji to napsal presne tak,jak to je v praxi a naprosto s nim souhlasim.Volene funkce jsou neco jineho,nez kdyz to ma nekdo jako zamestnani,kde z pochopitelnych duvodu je u nekterych profesi vzdelani zcela logicky vyzadovano.Otazkou je,kdy oznacit cloveka za odbornika.Clovek s titulem RNDr ,ktery zna jen vse z knizek a teoreticky nebo cloveka,ktery to dela leta v praxi.To je presne pripad potocaka.Pokud s nim chteji konzultovat a konzultuji nektere veci ochrany prirody,je zrejme,ze ten clovek diky sve praxi a zkusenosti muze i tem lidem nabidnout casto mnohem vic,nez jen teorii.Stejne tak je to u nej se pstruharinou,pokud ho zvou na prednasky na Moravu,tak moravaci ho urcite nezvou jen na sklenicku dobreho vina,asi maji zajem o to,aby jeho zkusenosti z praxe mohli uplatnit i u nich.Z meho pohledu on je odbornik a vubec pro me neni podstatne,jake ma vzdelani.

        Nsplávkař - Profil | So 10.2.2018 17:32:12

        Aby člověk mohl cokoli dělat pořádně měl by pro daný obor být řádně vzdělanej nebo alespoň soudnej a nestrkat nos tam kde spíš už škodí.
        I rybnikaření je řemeslo a stačí kouknout na tu jednu fotku co sem dal kolega a je jasný, že ten panák co se oblík do holin asi aby měl akční foto na facebook je úplně mimo. Znám možná 15 rybářů co prošlo skrz Třeboň či Vodňany a i ti, co jsou 20 let mimo obor by při výlovu ctili to , že dravá(candát obzvlášť) musí první z vody, první na auto a rychle do sádky či jinam. Tady máme fotku vyloveného a prý i uklizeného rybníku kde už sedl okal, bláto oschlo, kapr jistě kamsi odjel a zbyl tu jen úhyn pro kafinu a candát pro objektiv. Kdo tam měl probůh těch 100 metráků svazoryb na povel??

          Nhraji - Profil | So 10.2.2018 17:23:49

          Denny >> je to škoda času, s ním debatovat. Kde může, pomůže si nepravdou, někde i zcela zjevnou lží, o které si myslí, že si jí nikdo nevšimne. Když to nejde jinak, tak otočí naopak to, co napsal někdo jiný. Jediné řešení je nedebatovat. Protože to stejně nikam nevede.

            NMrknato - Profil | So 10.2.2018 17:04:36

            Denny >> Bavíme se o ČRS, ten neoperuje... Neposloucháš a nečteš ty. Přečetl jsi si těch 13 kroků? O tom je tu řeč. člověk bez vzdělání nemůže pochopit a objasnit, proč původní druhy ryb mizí a pokusit se o nápravu. Člověk bez vzdělání se snáze ovlivní k obcházení zákonů, když mu to někdo nahoře vysvětlí, že je to tak správné.

            Hraji ti to vysvětlil. Věci svazové může dělat každý, kdo si myslí že to je terno, ale věci ohledně ochrany ryb, záchrany druhů, a.j. by měl dělat odborník a toho nedělá funkce, praxe, gumová zástěra, brýle a notebook....

              NMrknato - Profil | So 10.2.2018 16:53:28

              kakr >> Jo, asi jo.... a ani kandidatnapredsedu s tím nechce nic dělat, když je kamarád s členi........

              Stanovy celého ČRS říkají jasně. MO na členské schůzi se může rozhodnout, zda bude hospodařit společně, nebo samostatně. Souvisí to s prodejem společných povolenek členi. To se zdá jasné a nikdo by nepředpokládal, že to lze nejak ojebat. A to by byla chyba.

              -MO ve Stč. kraji, kde šéfuje a sqělé výsledky má p. Hýbner i přes to umožňují mít MO RMV 30% vložených vod, max. 15ha, nesmí měnit Zp, stanovovat si BP, tak co to je zauživatele? Pan Hýbner udělal ze svých MO nesvéprávné mrzáky, což by asi udělal i s ostatními, jak naznačuje vizemi.
              -MO ve Vč.ÚS mají RMV od cca roku 2010 zrušené, ale MO se neklade překážka hospodařit společně (vysávat některými činnopstmi pro uživatele) společné revíry, ale současně hospodařil samostatně na revírech, kde je MO uživatel a členi tam dělají brigády.
              -No a pak tu máme pražské MO, které brigády v hodotě 100-300,-Kč investují do rybářských kvelbů, závodění a přednášek.......

              A všichni společně kroutí hlavou, jak jim původní druhy ryb mizí......
              A řešení podle mě čeká na nového šéfa ČRS. Ten dosavadní nemá sílu s tím něco svazodělat.....

                NDenny - Profil | So 10.2.2018 16:32:16

                Mrknato >> Proc pises to,co jsem nikdy nerekl.Nevymyslej si kraviny.Ty opravdu nedokazes odpovedet na jedinou otazku,ktera je ti naprimo polozena a jeste zkreslujes to,co jini napisou.Ja jsem napsal,ze samotne vzdelani nestaci a to je sakra velky rozdil.Kdyz si budu moc vybrat a pujdu na operaci se srdcem,tak urcite dam prednost staremu praktikovi,ktery udelal uz desitky operaci,nez klukovi s cersvym doktoratem,ktery tu operaci bude delat prvne a v tom je ten zasadni rozdil.Vzdelani mohou mit naprosto stejne nebo ten mladas i lepsi,ale lepsiho lekare to z nej nedela.Pises,ze ukrutne zvanim,ty se ptas,jake ma kdo vzdelani a vzapeti napises,ze zadne skoly nepotrebujes.Tak proc se tech lidi na to ptas,co je ti vlastne do toho,kdyz jak tvrdis zadne skoly nepotrebuji? Nezvanis hloupe nahodou ty sam?Snazis se tady ohanet rybarskym vzdelanim,ale jak vidno tvuj metr plati jen pro nekoho.Ostatnich,kteri to rybarske vzdelani nemaji se to z tveho pohledu netyka,tam to neni dulezite?
                Ja sam za sebe muzu prohlasit,ze na vrcholnou funkci ,nepovazuju druh vzdelani za az tak podstatne,pokud nekdo ma vzdelani v oboru,je to jeho velka vyhoda,ale neni to nezbytnost.To neni o tom,jestli je to v Americe ,Australii nebo v Cechach.Kdyz ten clovek bude schopny organizator,bude umet vyjednavat vyhodne podminky,zajisti mit podporu mimisterstev a politiku,bude vytvaret lepsi podminky pro hospodareni i samotne rybare,tak me bude uplne jedno,jestli je to pravnik,rybar,lekar nebo jen clovek z dokoncenou zakladni dochazkou.Pro me jsou a byly vzdy nejdulezitejsi vysledky.

                  Nkakr - Profil | So 10.2.2018 16:29:24

                  Mrknato >>
                  Problém je ve vašem ZS.
                  My v markrabství moravském si nehrajeme na distribuce a redistribuce a záhumenků máme méně než 1% z celkové výměry revírů. U vás záhumenek nazýváte vznešeným názvem - revír místního významu a alespoň dle MRKu se do něj ulívají peníze ze společného. Něco podobného neznáme.
                  Zaplať Pán Bůh, že jsme se od čehúnů včas trhli........

                    Nhraji - Profil | So 10.2.2018 16:20:54

                    Bacha >> ono je třeba rozlišovat mezi pracovními funkcemi, které jsou placené jako zaměstnání, tam je požadavek kvalifikace zcela na místě, a funkcemi volenými, které nejsou placené. Tam je těžko požadovat jakoukoliv kvalifikaci. Ono se to pere s principem fungování spolků.

                      NMrknato - Profil | So 10.2.2018 16:20:01

                      Bacha >> No tak Denny to vzdělání považuje za nepodstatné a vyzdvihuje praxi, což u obchodníka asi jde, ale chirurga, projektanta mostů a u ichtyologa a vědce který má zachránit populaci PO a LI asi fungovat nebude.

                        NMrknato - Profil | So 10.2.2018 16:14:50

                        kakr >> Karle, když to budete činit jako SHMO, pak klobouk dolů...... ale můžete dát ještě víc, bude to jen a jen na vás. Pokud vím, tak SHMO nejste.

                        Společný rybolov, jak ho chápu já, umožňuje, aby MO o 70 lidech mohla zarybňovat revír cca 200ha, na což by neměla a jiná MO která má 4000 členi, ale revír jen 30ha mohla všem svým rybářům dopřát lov s tím, že peníze u nich vybrané se přemístí tam, kde nejsou možné vybrat. Každý pak může lovit, kde se mu líbí a podle jeho výběru.

                        To je částečně vyřešené "územním, krajským" rybolovem. Ale furt tu máme "bezprizorní brigády" které představují ohromné množství prostředků. Vy ryby nechováte a za nějakou část brigád nakupujete ryby do "vašeho" revíru, což ta MO o 70 členi nemůže, protože třeba chová ryby..... No a společný rybolov už tak společný není. Pokud bychom u nás v Pardubicích dostávali to samé ze společného, jako vy (bez brigád) tak by to dělalo cca 7 mega na cca 500ha, to by se nám líbilo a ještě bychom si přidali něco z brigád nějaký milion, jako u vás, to by bylo jiný kafe. Je to jako pravicové zdravotnictví a penze, někdo si připlatit může a jiný těžko. Navíc brigády podporují levárnu, zvanou soukromáky MO, což také podkopává společný rybolov a teď tvůj ánung, znalost hospodaření...... jak dál..... nakupovat ryby v každé MO samostatně a dráž, nebo v rámci ÚS? S hrajim jsme se shodli, že MO cenou nemohou konkurovat komerčním rybochovům, tak proč lejt peníze z brigád do žumpy, nebo tím podporovat soukromáky MO?

                          NBacha - Profil | So 10.2.2018 16:02:49

                          Mrknato >> Nežvaní. Kdo nemá odpovídající vzdělání a dostatečnou praxi, nemá ve vrcholných orgánech jakékoliv organizace co dělat.
                          V tom má Denny pravdu, jen to vyčůránci neradi slyší.

                            Nkakr - Profil | So 10.2.2018 15:31:54

                            Mrknato >>
                            Milý Pavle, činíme jen to, co zde navrhuješ, cituji -

                            "Peníze z MO přesměrovat na nákupy POTŘEBNÝCH ryb do revírů, tak se situace o moc zlepší"

                            a když tak postupujeme tak se ti to nelíbí. Je mimo tvé rozumové schopnosti pochopit, že náš spolek dá své vlastní spolkové peníze na zarybnění revíru, kde mohou lovit všichni členové MRS i ČRS s platnou povolenkou.
                            Pravdy, vyžaduje to určité odříkání, místo výjezdního zasedání výboru 4x ročně na Maledivách jezdíme jen 2x na Kanáry, ale jde to.

                              NMrknato - Profil | So 10.2.2018 15:01:33

                              Denny >> Ukrutně žvaníš. Pro svazorybařinu samozřejmě žádné školy nepotřebuješ, potřebuješ pouze nebýt úplně blbý, a proto jsi nepostřehl, že nehovořím o normálních čilimnících, ale o vejlupcích, kteří si myslí, že zachrání potočáka spešl chovem, konferencemi a že mohou hospodaření uživatelů řídit z piedestalu navzdory zákonu a uplácet členi kapř a duhákem, měnit zákon a stanovy. Zavádět moderní evropské trendi, jak nám předvedl kamarád Hýbnera Dytrych, i blonďák. No a pan Hýbner ho teď jako moc nezná, udělal potřebnou práci......... vytvořil poptávku.
                              Nikdo ambiciozním čilimníkům nebrání podnikat mimo svaz, za své, když maj tak bezva nápady, z rukávů tahaj divoké potočáky, jako kouzelník králíky a tady platí co jsi psal... Ukaž co umíš a pak se ukáže. Stát poskytl svazu revíry ne proto, aby někdo ukazoval co umí, nebo neumí, ale aby plnil, co mu z podmínek výkonu rybářského práva přísluší. Tady nejsi v Americe. A proto vznikají stovky a stovky BP, aby se to, že se nedaří plnit podmínky VRP, nějak maskovalo a vytvářela zcela zdarma iluze, jak se někdo snaží....

                                NMrknato - Profil | So 10.2.2018 14:37:32

                                kakr >> Tak kafemlejnek, ánung, to jsou ta stigmata, které vyděšený čilimník dává členi..... Dobře Karle, jen tak dál....za 750000,-Kč dokáže nakoupit ryby každý, zajímavý je to okolo, jak sehnat 750000,-, jak obelstít další MO, že ještě držíte společný rybolov... ono to tak nemusí zvenčí vypadat.

                                  NDenny - Profil | So 10.2.2018 13:45:08

                                  Mrknato >> Ja od tebe slysim celou dobu jen kritiku,nic jineho.Kritizujes i svaz a jak ty pises cilimniky,takze napsal jsi nekdy predsedovi svazu,,ze svoji praci dela spatne,napsal jsi to vubec nekdy nekomu z rady?Nebo je to jen placani a kritizovani tady na mrku.I kdyz to pisu nerad,tak Amerika me naucila jednu vec.Ukaz nam nejdriv co umis a pak se muzem bavit o tom,jake mas vzdelani.Delam pro cloveka,kteryma pres 300 obchodaku v nekolika statech.Vsichni jeho menezri bez rozdilu,nez dosatnou nejakeho slusneho mista,treba generalniho na obchodaku,musi projit vsemi pozicemi,treba doplnovat zbozi,byt u kasy,naucit se jezdit s jesterkou,zkratka nenajdes na jeho obchodech chlapa,ktery,kdyz za nim prijdes, ti nerekbne,ze to neumi nebo nezna.A kdyz takovy clovek zacina,tak nikoho nezajima jestli ma dve vysoke skoly nebo je to synacek nejakeho vlivneho cloveka.
                                  A stejne tak by to melo byt i v te rybarine,kluci,kteri projdou nejakou rybarskou skolou,maji urcite vetsi predpoklady na to,mit dobre znalosti a zastavat nejake funkce,ale ani ty skoly z nich nedelaji dobre rybare a hospodare.Ja jsem se te ptal a ty jsi me neodpovedel.Ma soucasny predseda svazu nejake rybarke vzdelani?Pokud nema,kritizoval jsi ho za to?

                                    Nkakr - Profil | So 10.2.2018 13:42:05

                                    Mrknato >>
                                    Těžko otevírat diskuzi, když nemáš o problémech hospodaření ánung. V tvém podání je to jen kafanmlejnek, který mele pořád dokola nesmysly.
                                    Co se mého rybářského vzdělání týká ,splňuji podmínky dané zákonem (kterým se pořád oháníš).

                                      N1Mara - Profil | So 10.2.2018 13:41:07

                                      Mrknato >> tebe to Labe a záplavy s rybou v polích ještě nepřešlo ? Taková kokotina a ty se tím pořád trápíš 😁😁😁

                                        NMrknato - Profil | So 10.2.2018 13:14:43

                                        chřenovák >> Kdyby jste mě s Pvl podpořili, ukradneme V.L.Kovi patent pěstování kapř na poli a Potočákovi 62 patent na chov PO v trubkách, které 10x zvětčime a budeme je dráždit proutkama a drezůrovat, aby zdivočeli, tak by to možná šlo..... ale museli byste mě hodně přemlouvat.....