Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
Diskuse k bleskovce Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NBacha - Profil | So 10.2.2018 18:41:48
Na takových postech je třeba lidí, kteří jsou odborně zdatní včetně potřebného vzdělání.
NDenny - Profil | So 10.2.2018 17:50:32
Mozna ,ze clovek bez vzdelani se da snaze ovlivnit,v tom s tebou souhlasim,ale prave to,ze to ovlivnovani vetsinou jde od tech vice vzdelanych a ti sami v tech nejvetsich kauzach hraji tu nejvetsi roli,je jasne,co je pro spolecnost nebezpecnejsi. Tech 13 kroku jsem si opravdu precetl dost pozorne uz pred nejakym casem,myslim,ze jsem ji mel moznost cist jako jeden z prvnich.Jenze ja vidim,ze se nekdo snazi zmenit neco,co je zastarale,co poradne nefunguje a nic se s tim desitky let nedela. Take jsem napsal a DH to vi,ze nesouhlasim se vsim,je to muj uhel pohledu a jestli je spravny nebo neni,to musi posoudit jini.
Kdyz pises,ze veci svazove muze delat kazdy,kdo si mysli,ze je to terno,tak je jeste dobre napsat,ze by to fungovalo,kdyby vsechny funkce byli cestne a dobrovolne,bez naroku na mzdu.Pak by se ukazalo,kolik lidi to ma jako teplej flek o ktery by velmi neradi prisli. Hraji to napsal presne tak,jak to je v praxi a naprosto s nim souhlasim.Volene funkce jsou neco jineho,nez kdyz to ma nekdo jako zamestnani,kde z pochopitelnych duvodu je u nekterych profesi vzdelani zcela logicky vyzadovano.Otazkou je,kdy oznacit cloveka za odbornika.Clovek s titulem RNDr ,ktery zna jen vse z knizek a teoreticky nebo cloveka,ktery to dela leta v praxi.To je presne pripad potocaka.Pokud s nim chteji konzultovat a konzultuji nektere veci ochrany prirody,je zrejme,ze ten clovek diky sve praxi a zkusenosti muze i tem lidem nabidnout casto mnohem vic,nez jen teorii.Stejne tak je to u nej se pstruharinou,pokud ho zvou na prednasky na Moravu,tak moravaci ho urcite nezvou jen na sklenicku dobreho vina,asi maji zajem o to,aby jeho zkusenosti z praxe mohli uplatnit i u nich.Z meho pohledu on je odbornik a vubec pro me neni podstatne,jake ma vzdelani.
Nsplávkař - Profil | So 10.2.2018 17:32:12
I rybnikaření je řemeslo a stačí kouknout na tu jednu fotku co sem dal kolega a je jasný, že ten panák co se oblík do holin asi aby měl akční foto na facebook je úplně mimo. Znám možná 15 rybářů co prošlo skrz Třeboň či Vodňany a i ti, co jsou 20 let mimo obor by při výlovu ctili to , že dravá(candát obzvlášť) musí první z vody, první na auto a rychle do sádky či jinam. Tady máme fotku vyloveného a prý i uklizeného rybníku kde už sedl okal, bláto oschlo, kapr jistě kamsi odjel a zbyl tu jen úhyn pro kafinu a candát pro objektiv. Kdo tam měl probůh těch 100 metráků svazoryb na povel??
Nhraji - Profil | So 10.2.2018 17:23:49
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 17:04:36
Hraji ti to vysvětlil. Věci svazové může dělat každý, kdo si myslí že to je terno, ale věci ohledně ochrany ryb, záchrany druhů, a.j. by měl dělat odborník a toho nedělá funkce, praxe, gumová zástěra, brýle a notebook....
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 16:53:28
Stanovy celého ČRS říkají jasně. MO na členské schůzi se může rozhodnout, zda bude hospodařit společně, nebo samostatně. Souvisí to s prodejem společných povolenek členi. To se zdá jasné a nikdo by nepředpokládal, že to lze nejak ojebat. A to by byla chyba.
-MO ve Stč. kraji, kde šéfuje a sqělé výsledky má p. Hýbner i přes to umožňují mít MO RMV 30% vložených vod, max. 15ha, nesmí měnit Zp, stanovovat si BP, tak co to je zauživatele? Pan Hýbner udělal ze svých MO nesvéprávné mrzáky, což by asi udělal i s ostatními, jak naznačuje vizemi.
-MO ve Vč.ÚS mají RMV od cca roku 2010 zrušené, ale MO se neklade překážka hospodařit společně (vysávat některými činnopstmi pro uživatele) společné revíry, ale současně hospodařil samostatně na revírech, kde je MO uživatel a členi tam dělají brigády.
-No a pak tu máme pražské MO, které brigády v hodotě 100-300,-Kč investují do rybářských kvelbů, závodění a přednášek.......
A všichni společně kroutí hlavou, jak jim původní druhy ryb mizí......
A řešení podle mě čeká na nového šéfa ČRS. Ten dosavadní nemá sílu s tím něco svazodělat.....
NDenny - Profil | So 10.2.2018 16:32:16
Ja sam za sebe muzu prohlasit,ze na vrcholnou funkci ,nepovazuju druh vzdelani za az tak podstatne,pokud nekdo ma vzdelani v oboru,je to jeho velka vyhoda,ale neni to nezbytnost.To neni o tom,jestli je to v Americe ,Australii nebo v Cechach.Kdyz ten clovek bude schopny organizator,bude umet vyjednavat vyhodne podminky,zajisti mit podporu mimisterstev a politiku,bude vytvaret lepsi podminky pro hospodareni i samotne rybare,tak me bude uplne jedno,jestli je to pravnik,rybar,lekar nebo jen clovek z dokoncenou zakladni dochazkou.Pro me jsou a byly vzdy nejdulezitejsi vysledky.
Nkakr - Profil | So 10.2.2018 16:29:24
Problém je ve vašem ZS.
My v markrabství moravském si nehrajeme na distribuce a redistribuce a záhumenků máme méně než 1% z celkové výměry revírů. U vás záhumenek nazýváte vznešeným názvem - revír místního významu a alespoň dle MRKu se do něj ulívají peníze ze společného. Něco podobného neznáme.
Zaplať Pán Bůh, že jsme se od čehúnů včas trhli........
Nhraji - Profil | So 10.2.2018 16:20:54
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 16:20:01
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 16:14:50
Společný rybolov, jak ho chápu já, umožňuje, aby MO o 70 lidech mohla zarybňovat revír cca 200ha, na což by neměla a jiná MO která má 4000 členi, ale revír jen 30ha mohla všem svým rybářům dopřát lov s tím, že peníze u nich vybrané se přemístí tam, kde nejsou možné vybrat. Každý pak může lovit, kde se mu líbí a podle jeho výběru.
To je částečně vyřešené "územním, krajským" rybolovem. Ale furt tu máme "bezprizorní brigády" které představují ohromné množství prostředků. Vy ryby nechováte a za nějakou část brigád nakupujete ryby do "vašeho" revíru, což ta MO o 70 členi nemůže, protože třeba chová ryby..... No a společný rybolov už tak společný není. Pokud bychom u nás v Pardubicích dostávali to samé ze společného, jako vy (bez brigád) tak by to dělalo cca 7 mega na cca 500ha, to by se nám líbilo a ještě bychom si přidali něco z brigád nějaký milion, jako u vás, to by bylo jiný kafe. Je to jako pravicové zdravotnictví a penze, někdo si připlatit může a jiný těžko. Navíc brigády podporují levárnu, zvanou soukromáky MO, což také podkopává společný rybolov a teď tvůj ánung, znalost hospodaření...... jak dál..... nakupovat ryby v každé MO samostatně a dráž, nebo v rámci ÚS? S hrajim jsme se shodli, že MO cenou nemohou konkurovat komerčním rybochovům, tak proč lejt peníze z brigád do žumpy, nebo tím podporovat soukromáky MO?
NBacha - Profil | So 10.2.2018 16:02:49
V tom má Denny pravdu, jen to vyčůránci neradi slyší.
Nkakr - Profil | So 10.2.2018 15:31:54
Milý Pavle, činíme jen to, co zde navrhuješ, cituji -
"Peníze z MO přesměrovat na nákupy POTŘEBNÝCH ryb do revírů, tak se situace o moc zlepší"
a když tak postupujeme tak se ti to nelíbí. Je mimo tvé rozumové schopnosti pochopit, že náš spolek dá své vlastní spolkové peníze na zarybnění revíru, kde mohou lovit všichni členové MRS i ČRS s platnou povolenkou.
Pravdy, vyžaduje to určité odříkání, místo výjezdního zasedání výboru 4x ročně na Maledivách jezdíme jen 2x na Kanáry, ale jde to.
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 15:01:33
Nikdo ambiciozním čilimníkům nebrání podnikat mimo svaz, za své, když maj tak bezva nápady, z rukávů tahaj divoké potočáky, jako kouzelník králíky a tady platí co jsi psal... Ukaž co umíš a pak se ukáže. Stát poskytl svazu revíry ne proto, aby někdo ukazoval co umí, nebo neumí, ale aby plnil, co mu z podmínek výkonu rybářského práva přísluší. Tady nejsi v Americe. A proto vznikají stovky a stovky BP, aby se to, že se nedaří plnit podmínky VRP, nějak maskovalo a vytvářela zcela zdarma iluze, jak se někdo snaží....
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 14:37:32
NDenny - Profil | So 10.2.2018 13:45:08
A stejne tak by to melo byt i v te rybarine,kluci,kteri projdou nejakou rybarskou skolou,maji urcite vetsi predpoklady na to,mit dobre znalosti a zastavat nejake funkce,ale ani ty skoly z nich nedelaji dobre rybare a hospodare.Ja jsem se te ptal a ty jsi me neodpovedel.Ma soucasny predseda svazu nejake rybarke vzdelani?Pokud nema,kritizoval jsi ho za to?
Nkakr - Profil | So 10.2.2018 13:42:05
Těžko otevírat diskuzi, když nemáš o problémech hospodaření ánung. V tvém podání je to jen kafanmlejnek, který mele pořád dokola nesmysly.
Co se mého rybářského vzdělání týká ,splňuji podmínky dané zákonem (kterým se pořád oháníš).
N1Mara - Profil | So 10.2.2018 13:41:07
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 13:14:43
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45002
NUdírny a uzení51139
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NDokumenty z přírody kolem vody624
NAkvaristika4245
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NRetro ...50707
NZoologický koutek MRKu.33417
Kde to žije - všechna témata
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










