Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

NMrknato - Profil | Ne 11.2.2018 20:11:51

Tarn >> Že ty mě chceš zaměstnat? Nescházej ti nějaký hajzlbáby? Holt budeš muset uklízet sám......
Za pomoc při výlovech se platí a to si zasloužilí členi hlídaj, aby jim to někdo nevyfouk. U nás uklízí břehy p. Krása a Povodí Labe s.p. , takže to máme vošéfovaný.

    NTarn - Profil | Ne 11.2.2018 19:21:15

    Mrknato >> tak jinak. každý má možnost, byť není ve výboru, nebo nemá funkci či prostředky. Třeba jen tím, že jde na brigádu a uklidí kus břehu, nebo pomůže při výlovu, nebo při úpravě toku. Jsou to drobnosti, ale každý může. Ty jsi jen blafal, který dělá jen jako že má starost. Protože kdyby měl opravdu něco udělat, je mu jeho pohodlí přednější a nějaké ryby jsou mu ukradené. tak si tu dál plkej co by kfdyby. Pro mne jsi jen líný žvanil. Tečka. Končím debatu s tebou.

      NMrknato - Profil | Ne 11.2.2018 18:30:50

      Tarn >> Ještě jednou a naposled. Nejsem to já, kdo má něco dělat, ale uživatel, který má peněz až až, ale asi se mu těžko tahají z peněženky, nebo si o ně řekl někdo jiný na úplně sqvělé projekty, jako je třeba ten třináctikročák. Práce a zodpovědnost člení je v tom, takovému pseudohospodaření zabránit a místo toho umožnit rybářům lovit na potocích, řekách, přehradách, tedy na revírech které mají členi zdarma. Lovit ryby, které tam patří a v množství které tam bylo, když je svaz převzal, nebo se o to účelně snažit. A to se ti zdá málo? Málo akční? Už jednou jsem ti psal, že to, co dělám je jen moje věc a rozhodně se tím nebudu chválit, protože nikam nekandiduji. Až bude Potočák62 schopen dodávat tuny potočáků a tuny lipanů v ceně profichovů, pak se o tom můžeme bavit a hodnotit to. Že to bude asi jinak, se dočteš v jednom kroku, kde se mu zachtělo brakovat Úpu, a požadovat další a další peníze navíc. Žádné zázraky ihned a nemožné na počkání.......

        NMrknato - Profil | Ne 11.2.2018 18:09:11

        Willow >> Milane, rozdělme to na dvě části.

        I. část k 13 krokům: Nikdy bych nevěřil, že praktik a čilimník svazový mohou spáchat takovou slátaninu a ještě se pod ní podepsat. Tím se pro mě stal Potočák62 naprosto nedůvěryhodný a samokandidát potvrdil, že ty hrůzy co se spáchaly na MO ve Stč. chce páchat v celém svazu a to rozumní rybáři nemohou připustit (Četl jsi statut územního rybolovu ve Stč.?) To bych doporučil přečíst každému, kdo si myslí že samokanditát je "svěží vítr". V těchto 13 krocích přiznal barvu, která to potvrzuje. To krom Potočáka62 v ČRS nikdo nechová pstruhy? Co ti 10-20cm pstruzi obecní "tam u mě"? To jsou zmetci, chovaní nesprávně? Proč nedorůstají a mizí? Potočáko62 metodou by dorůstali a divočili daleko víc? A co lipani co zmizeli? Odplavali do Německa za lepším? Hájený byli, míru měli zvýšenou, muškařský pásmo maj a zradili, takovej duhák nezradí....)))))

        II.část Výbor Vč.ÚS : Akci "koště" schvaluji 100%, ale na druhou stranu si představ, že by se tam nominovali lidi jako Krása, Nickel, Dytrych a Hýbner........ To bychom p. Heřmana, Bialka a spol prosili, aby se vrátili a slibovali, že už budeme hodní...))) Ale vážně, mám s nimi hodně špatné zkušenosti a pokud mně opět nezabrání v účasti na konferenci, kam jsem byl zvolen, tak na ně budu mít nepříjemné otázky. Pokud by mě někdo podpořil, mohlo by se vymetat. Nejsem naiv, kterému by někdo mohl nabulíkovat že početné populace pstruhů a lipanů na pstruhovkách jsou jen otázkou chtění a správného chovu. Duháky, siveny, ale i kolowraty budeme potřebovat, stejně jako kapř, štiky, líny, podoustve a.j. a nejen z tý Litomyšle budou možná 3x levnější než pouze zbytkový zakrslý kapř od MO. Kdo má ryby objednávat a možná i kasírovat desátek je bohužel danné. A nemysli, pan územní hospodář měl také nápady jak dál a líp, ale výbor ÚS ho zaříznul....... a zase, byl by tam jako hospodář lepší Krása, Dytrych, nebo Hýbner?
        Add jeseni. Nebyl to nápad pana Pohla, stejně jako hlavatky? K panu hospodáři mně to nesedí, ale je jasný, že to vždycky schytá.

          Npoky82 - Profil | Ne 11.2.2018 16:37:24

          potočák 62 >> http://www.ceskatelevize.cz/porady/10782831463-nede​​j-se-plus/218562248410003-drzte-si-klobouky-​jedeme-​z-kopce/

          s odběrem vody pro zasněžování nebudete nic dělat? třeba se přidat ke Krnapu a dát hlavy dohromady?

            NTarn - Profil | Ne 11.2.2018 16:05:48

            Mrknato >> Ty děláš že najednou nerozumíš jednoduchému dotazu. Tak se zeptám ještě jednou naposledy. Co konkretně jsi Ty osobně udělal, za poslední rok, k tomu, aby to co píšeš, jak to má fungovat a být opravdu bylo ? nemusíš psát sáhodlouhá vyjádření k úplně něčemu jinému, než se ptám. Neuhýbej a vyjádři se jasně. Když totéž požaduješ po ostatních.

              NWillow - Profil | Ne 11.2.2018 15:04:25

              Mrknato - 11.2.2018 13:59:33 >> Jo a Kunvald ani nezmiňuji,majitel Zeintek zkrachoval a má v Letohradě spoustu nezaplacených faktur(několik tisíc)a dluží kam se podívá.:-)))))Proto v roce 2015 byla Ún Pastviny obohacena o několik tun okrasného(červenobílého) jesena,myslíš si,že tato ryba patří do revíru Mp VčÚs.???Nezdá se Ti že to soudruh hospodář z VčÚs už přehnal.??Nebo budou Pastviny na prodej pro papaláše ČEZ,VčÚs,Lesy Čr. jako okrasný rybníček.??!!Víš kolik za to mohlo být pstruhů v P vodách.??Tomu říkáš svazové hospodaření.?!!To si děláš ze mně prdel.:-))))

                NWillow - Profil | Ne 11.2.2018 14:38:52

                Mrknato - 11.2.2018 13:59:33 >> Ty,Pavle,neblbni.!Částečně máš pravdu a částečně ne,ani náhodou.;-) To,že VčÚs komunikuje tak jak doposud komunikoval,tak žádný člen vedení VčÚs tam nesmí zůstat.!!!Vždyť to je Potěmkinova vesnice,jedou si svůj šolich,kapr,duhák,a víc je nezajímá.Komunikace jak v roce 1978!!!Prostě NE.!!Měli možnost se spojit s potočákem 62,se mnou,s kýmkoliv,kdo měl ruce a chuť ty naše pstruhovky změnit.Mlčení je usvědčilo že jsou finančně zaháčkováni v nákupu ryb od soukromých firem.!!To znamená ,že jim z toho sype desátek.Taková Litomyšl dokáže být hodně vděčná,když se něco posere a je potřeba odebrat za pár korun skoro padlou rybu.To máš i dopravu zdarma.!!!Pak se ti v létě,při nejmeším průtoku objeví 50-60cm jikernačky duháka a jen čumíš.Ona kafina a kontrola kdejakého úředníka na sádkách +jejich asanace stojí víc,než ty ryby ještě prodat ve ztrátě,no a doprava grátis ,to je ta třešnička na dortu.:-))))
                Kdyby Litomyšl neměla VčÚs tak už dnes neexistuje.Finančně by byla out a každou chvíli nějaká kontrola to zabije každá sádka,ať komerční nebo ty od Mo(Ps).Asi tak.

                  NMrknato - Profil | Ne 11.2.2018 13:59:33

                  Tarn >> Já opravdu nevím, k čemu se vyjadřuješ? Ano, kritizuju p. Hýbnera a p. Knapa. Kritizuju je ne proto, že mně to dělá dobře, nebo je nemám rád, ale kritizuju je, že bez toho, aby navrhli změnu fungování svazu, změnu kompetencí, uživatelů se vlamují do VRP z úrovně čilimníka a to je darebáctví. Žádnému předsedovi ČRS to neumožňuje jeho svazofunkce :

                  1) aby bez dalšího chtěl řešit problémy ÚS
                  2) proč má někdo účelově vypouštět balónky, že by si MO mohly přivydělat na revírech někoho jiného, nechat si kompenzovat umělé a vymyšlené ztráty a vyplácet člení
                  3) proč úkolovat další úřady, proč si nezamést před vlastním prahem a vysvětlit příslušnému úřadu proč uživatel nepodporuje a nerozvíjí populace původních druhů
                  4) Co maji co MO zjišťovat populace ryb, pokud nejsou uživatelem, nebo o to nejsou jasně požádány uživatelem
                  5) Jak může chovatel a předseda ČRS stanovovat další kategorie revírů, měnit lovné míry, a měnit zarybňování
                  6) To bude střílet kormorány p. Hýbner ap. Knap... sám si velím, sám si střílím... Jo a vyrabovat Úpu to je rozumný, když ji tady propálili..... a "vypálili rybník" případnému konkurentu
                  7) kdo bude určovat genetické vlohy a původ? Jasně nový pan předseda a novodurový odborník, udělají si kurz ..
                  8) Kdo může nařídit stejnou cenu plůdku? To se vrátíme k centrálně plánovanému hospodářství....
                  9) vysazovat váčkový plůdek a zarybňováním revírů rozumět zarybňování chovných potoků je ztráta soudnosti
                  10) Finanční podpora chovu, brigády nestačí.... Tedy budeme finančně podporovat i komerční chovatele....
                  11) Tak a dva rození odborníci budou v celém ČRS a možná i na Moravě zavádět povinné BP......
                  12) A výtahem výše uvedeného blbnout MO na konferencích
                  13) a když to nevyjde tak hoši přemístí pstruhařinu na rybníky.............

                  Tak tohle považuješ za důkaz, že hoši umí ví a mohou takto konat? Myslíš, že by takovéto pitomosti měl pouštět do éteru každý členi?
                  Pan Knap má možnost toto navrhnout ÚS, jmenovanému hospodáři a případně se snažit o výměnu výboru ÚS. To má logiku, ale 13 kroků je zoufalost, pokus o ovládnutí ÚS, jako kandidát ovládl své uživatele a měl by to být zdvižený prst, pro rybáře, co je ještě možné po nesmyslech v BP zažít a zdůvodnit prázdé pstruhovky a plné rybníky pstruhů!

                    NTarn - Profil | So 10.2.2018 20:37:00

                    Mrknato >> No to si dělej co chceš soukromě, jen mne zajímalo, když tak kritizuješ ostatní a víš jak to dělat líp, co tedy konkretně jsi pro to udělal za poslední rok ? Z Tvojí odpovědi je patrno, že nic. Takže jak jsem psal už dřív. Kdo to umí, ten to dělá a kdo to neumí tak to vyučuje. nebo by rád.

                      NMrknato - Profil | So 10.2.2018 20:32:06

                      Tarn >> Na MRKu diskutuju a bavím se a do toho co dělám mimo, tady nikomu nic není. Věřím že to pochopíš, ale myslet si samozřejmě můžeš co chceš.

                      Rybáři nejsou spolek, jen je tak nazval NOZ. Rybáři v MO přišli o své revíry a já respektuju, že uživatelem je ÚS. Činnost v MO nemá pro zlepšení stavu zarybnění žádný smysl. Pardon má, ale zcela opačný. Čím více "práce" v MO, tím méně ryb v řekách.

                        NTarn - Profil | So 10.2.2018 20:16:40

                        Mrknato >> to je konkretně co ? neuhýbej abstraktním pojmem a napiš co konkretně jsi v posledním roce udělal, pro to, aby se něco změnilo jak píšeš. Psaní na MRKu neberu.

                          Nhraji - Profil | So 10.2.2018 20:16:04

                          Tarn >> problém je, že on si to šmudlá, jak potřebuje, aby mu to pasovalo. Chvíli tvrdí, aby rybařinu řídil stát a jím ustanovení hospodáři, chvíli plácá cosi o čilimnících. Ale nějak se mu vytratila myšlenka, že rybáři jsou spolek, mají svá pravidla, své stanovy a on je členem.
                          Proto nemůže dát žádnou radu, nemůže říct, jak by se to mělo dělat, protože on neví. On tu vrší roky svoje smyšlenky, své fantazie vydává za realitu, a vystavěl si svoji kuličku, kterou tu valí jako ten hovnivál. Jenže tu kuličku uplácal z hnoje, který tu roky háže na lidi, kteří něco dělají. A tak není divu, že od té kuličky začal smrdět. A smrdí tak, že už se tu snad nenajde nikdo, kdo by tu jeho kuličku obdivoval, natož aby ji chtěl válet s ním.

                            NMrknato - Profil | So 10.2.2018 20:05:33

                            Tarn >> To, co jako člen i občan mohu.

                              NTarn - Profil | So 10.2.2018 19:46:49

                              Mrknato >> A co pro to děláš ? Konkretně. Ukázaná platí, kecy nemají cenu.

                                NMrknato - Profil | So 10.2.2018 19:41:04

                                Tarn >> Možná mě tak vidíš, s tím nic neudělám, ale já jsem za to, aby rybáři (i já) mohli (mohl) lovit ryby (ne jen kapř) v řekách, říčkách a potocích, jako dřív, kde je dnes až na výjimky kulový. Kdo za to může? Opozice, málo práce zadarmo, Blesk, drbny?

                                Já nejsem příznivec volených čilimníků všech hodností, práce zadarmo v MO jako v akcích Z, Nerozumím tomu, že MO rozhodují o tom, co jim nepřísluší a tyto hovadiny se pod tlakem řeší na konferencích, protože čilimník musí poslouchat členi, jejichž rozhodnutí nebývají ta nejlepší. Jsem přívržencem rybařiny řízené jmenovanými funkcionáři (ryb. hospodáři) a jejich kontrolu státem, která bohužel doposud nefunguje. Jinak by stát nemohl dovolit, aby si svaz sám měnil podmínky VRP a nečinil kroky k podpoře původním druhům. Dřív jsem na řece potkával 5, 10 rybářů a poslední dobou nikoho, asi se jim vyhýbají. Ty řeky máme stále zadarmo a místo toho se pronajímají, kupují rybníky, písáky. Do potoku se kapř nehodí a ani duhák tam nemá tu výtěžnost.

                                  NMrknato - Profil | So 10.2.2018 19:15:36

                                  Bacha >> Zatím žádný vrcholný představitel svazů si nedal za cíl zachránit divoké ryby a pojídat ty ochočené..... To je vize těch dvou, co se hledali, až se našli a podle mě na to nestačí, ale oni to ví, ale na druhou stranu mají úkol, který mohou řešit a jak jinak, za peníze členi a samozřejmě že mají otevřeny i zadní vrátka, když to nevyjde. Po kaprodromech K70 rozjet i všesvazové duhákodromy.

                                    NTarn - Profil | So 10.2.2018 19:13:07

                                    Mrknato >> Ty budeš takovej ten jak se teď neúspěšnejm politikům říká "konstruktivní opozice" co ? nevím proč teda konstruktivní, ale hlavní podstatou těhle lidí je, že se snaží navodit dojem, jak ví vše líp než ostatní a co by dokázali kdyby je k tomu někdo pustil. Ovšem jen navenek. Ve skutečnosti dělají vše proto, aby je nikdo nikam nezvolil, protože nemají za své zaručené recepty, koule na to, mít odpovědnost. Sami o sobě vědí, že je lepší do všeho kecat a budit zasvěcený dojem, jak ukázat výsledky své práce v daném oboru, do kterého se neustále opírají. nezlob se na mne, ale přijdeš mi jak ty báby domovnice, které naprosto přesně ví kdo v baráku krade, kdo se blbě oženil a kdo má zlobivé děti a neustále to řeší. Po pavlačové schůzi přijdou domů, pustí si Ordinaci a opájejí se představou jak to všem nandaly. Nakonec si ohřejou včerejší guláš a jdou číst Blesk před spaním. manžel zdrhnul už dávno a děti se jí obloukem vyhýbají.

                                      NMrknato - Profil | So 10.2.2018 19:07:24

                                      Denny >> Když jsem napsal, že žvaníš, tak právě proto, že těch 13 kroků je pamflet, který má pouze doložit snahu kandidatanapredsedu. Oba pánové si zakousli víc, než mohou strávit a tuším, že od všech uživatelů nebude vůle tomuto přihlížet a natož se toho zůčastnit. Kdyby uvažovali o zapojení nějakého vědeckého pracoviště, VŠ prostřednictvím MZe bez těch sr*ček, tak by to stálo za úvahu, ale pak by to pro oba pány nebylo zajímavé.

                                      Tady v Čechách a na Moravě není nic myšleno jak se říká a píše......

                                        Nhraji - Profil | So 10.2.2018 18:53:42

                                        Bacha >> ujasni si pojem vrcholový představitel. Vrcholovým představitelem územního svazu je předseda, a to je volený funkcionář. Nejsou stanoveny žádné kvalifikační předpoklady, pro výkon této funkce. Kdo by je měl stanovit a proč? Poradce ministra do toho netahej, to nemá se svazem nic společného.