Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
Diskuse k bleskovce Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Ne 11.2.2018 20:11:51
Za pomoc při výlovech se platí a to si zasloužilí členi hlídaj, aby jim to někdo nevyfouk. U nás uklízí břehy p. Krása a Povodí Labe s.p. , takže to máme vošéfovaný.
NTarn - Profil | Ne 11.2.2018 19:21:15
NMrknato - Profil | Ne 11.2.2018 18:30:50
NMrknato - Profil | Ne 11.2.2018 18:09:11
I. část k 13 krokům: Nikdy bych nevěřil, že praktik a čilimník svazový mohou spáchat takovou slátaninu a ještě se pod ní podepsat. Tím se pro mě stal Potočák62 naprosto nedůvěryhodný a samokandidát potvrdil, že ty hrůzy co se spáchaly na MO ve Stč. chce páchat v celém svazu a to rozumní rybáři nemohou připustit (Četl jsi statut územního rybolovu ve Stč.?) To bych doporučil přečíst každému, kdo si myslí že samokanditát je "svěží vítr". V těchto 13 krocích přiznal barvu, která to potvrzuje. To krom Potočáka62 v ČRS nikdo nechová pstruhy? Co ti 10-20cm pstruzi obecní "tam u mě"? To jsou zmetci, chovaní nesprávně? Proč nedorůstají a mizí? Potočáko62 metodou by dorůstali a divočili daleko víc? A co lipani co zmizeli? Odplavali do Německa za lepším? Hájený byli, míru měli zvýšenou, muškařský pásmo maj a zradili, takovej duhák nezradí....)))))
II.část Výbor Vč.ÚS : Akci "koště" schvaluji 100%, ale na druhou stranu si představ, že by se tam nominovali lidi jako Krása, Nickel, Dytrych a Hýbner........ To bychom p. Heřmana, Bialka a spol prosili, aby se vrátili a slibovali, že už budeme hodní...))) Ale vážně, mám s nimi hodně špatné zkušenosti a pokud mně opět nezabrání v účasti na konferenci, kam jsem byl zvolen, tak na ně budu mít nepříjemné otázky. Pokud by mě někdo podpořil, mohlo by se vymetat. Nejsem naiv, kterému by někdo mohl nabulíkovat že početné populace pstruhů a lipanů na pstruhovkách jsou jen otázkou chtění a správného chovu. Duháky, siveny, ale i kolowraty budeme potřebovat, stejně jako kapř, štiky, líny, podoustve a.j. a nejen z tý Litomyšle budou možná 3x levnější než pouze zbytkový zakrslý kapř od MO. Kdo má ryby objednávat a možná i kasírovat desátek je bohužel danné. A nemysli, pan územní hospodář měl také nápady jak dál a líp, ale výbor ÚS ho zaříznul....... a zase, byl by tam jako hospodář lepší Krása, Dytrych, nebo Hýbner?
Add jeseni. Nebyl to nápad pana Pohla, stejně jako hlavatky? K panu hospodáři mně to nesedí, ale je jasný, že to vždycky schytá.
Npoky82 - Profil | Ne 11.2.2018 16:37:24
s odběrem vody pro zasněžování nebudete nic dělat? třeba se přidat ke Krnapu a dát hlavy dohromady?
NTarn - Profil | Ne 11.2.2018 16:05:48
NWillow - Profil | Ne 11.2.2018 15:04:25
NWillow - Profil | Ne 11.2.2018 14:38:52
Kdyby Litomyšl neměla VčÚs tak už dnes neexistuje.Finančně by byla out a každou chvíli nějaká kontrola to zabije každá sádka,ať komerční nebo ty od Mo(Ps).Asi tak.
NMrknato - Profil | Ne 11.2.2018 13:59:33
1) aby bez dalšího chtěl řešit problémy ÚS
2) proč má někdo účelově vypouštět balónky, že by si MO mohly přivydělat na revírech někoho jiného, nechat si kompenzovat umělé a vymyšlené ztráty a vyplácet člení
3) proč úkolovat další úřady, proč si nezamést před vlastním prahem a vysvětlit příslušnému úřadu proč uživatel nepodporuje a nerozvíjí populace původních druhů
4) Co maji co MO zjišťovat populace ryb, pokud nejsou uživatelem, nebo o to nejsou jasně požádány uživatelem
5) Jak může chovatel a předseda ČRS stanovovat další kategorie revírů, měnit lovné míry, a měnit zarybňování
6) To bude střílet kormorány p. Hýbner ap. Knap... sám si velím, sám si střílím... Jo a vyrabovat Úpu to je rozumný, když ji tady propálili..... a "vypálili rybník" případnému konkurentu
7) kdo bude určovat genetické vlohy a původ? Jasně nový pan předseda a novodurový odborník, udělají si kurz ..
8) Kdo může nařídit stejnou cenu plůdku? To se vrátíme k centrálně plánovanému hospodářství....
9) vysazovat váčkový plůdek a zarybňováním revírů rozumět zarybňování chovných potoků je ztráta soudnosti
10) Finanční podpora chovu, brigády nestačí.... Tedy budeme finančně podporovat i komerční chovatele....
11) Tak a dva rození odborníci budou v celém ČRS a možná i na Moravě zavádět povinné BP......
12) A výtahem výše uvedeného blbnout MO na konferencích
13) a když to nevyjde tak hoši přemístí pstruhařinu na rybníky.............
Tak tohle považuješ za důkaz, že hoši umí ví a mohou takto konat? Myslíš, že by takovéto pitomosti měl pouštět do éteru každý členi?
Pan Knap má možnost toto navrhnout ÚS, jmenovanému hospodáři a případně se snažit o výměnu výboru ÚS. To má logiku, ale 13 kroků je zoufalost, pokus o ovládnutí ÚS, jako kandidát ovládl své uživatele a měl by to být zdvižený prst, pro rybáře, co je ještě možné po nesmyslech v BP zažít a zdůvodnit prázdé pstruhovky a plné rybníky pstruhů!
NTarn - Profil | So 10.2.2018 20:37:00
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 20:32:06
Rybáři nejsou spolek, jen je tak nazval NOZ. Rybáři v MO přišli o své revíry a já respektuju, že uživatelem je ÚS. Činnost v MO nemá pro zlepšení stavu zarybnění žádný smysl. Pardon má, ale zcela opačný. Čím více "práce" v MO, tím méně ryb v řekách.
NTarn - Profil | So 10.2.2018 20:16:40
Nhraji - Profil | So 10.2.2018 20:16:04
Proto nemůže dát žádnou radu, nemůže říct, jak by se to mělo dělat, protože on neví. On tu vrší roky svoje smyšlenky, své fantazie vydává za realitu, a vystavěl si svoji kuličku, kterou tu valí jako ten hovnivál. Jenže tu kuličku uplácal z hnoje, který tu roky háže na lidi, kteří něco dělají. A tak není divu, že od té kuličky začal smrdět. A smrdí tak, že už se tu snad nenajde nikdo, kdo by tu jeho kuličku obdivoval, natož aby ji chtěl válet s ním.
NTarn - Profil | So 10.2.2018 19:46:49
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 19:41:04
Já nejsem příznivec volených čilimníků všech hodností, práce zadarmo v MO jako v akcích Z, Nerozumím tomu, že MO rozhodují o tom, co jim nepřísluší a tyto hovadiny se pod tlakem řeší na konferencích, protože čilimník musí poslouchat členi, jejichž rozhodnutí nebývají ta nejlepší. Jsem přívržencem rybařiny řízené jmenovanými funkcionáři (ryb. hospodáři) a jejich kontrolu státem, která bohužel doposud nefunguje. Jinak by stát nemohl dovolit, aby si svaz sám měnil podmínky VRP a nečinil kroky k podpoře původním druhům. Dřív jsem na řece potkával 5, 10 rybářů a poslední dobou nikoho, asi se jim vyhýbají. Ty řeky máme stále zadarmo a místo toho se pronajímají, kupují rybníky, písáky. Do potoku se kapř nehodí a ani duhák tam nemá tu výtěžnost.
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 19:15:36
NTarn - Profil | So 10.2.2018 19:13:07
NMrknato - Profil | So 10.2.2018 19:07:24
Tady v Čechách a na Moravě není nic myšleno jak se říká a píše......
Nhraji - Profil | So 10.2.2018 18:53:42
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45002
NUdírny a uzení51139
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NDokumenty z přírody kolem vody624
NAkvaristika4245
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NRetro ...50707
NZoologický koutek MRKu.33417
Kde to žije - všechna témata
9:10NRybáři vs ochránci přirody 49
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











