Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

Pvl - Profil | So 10.2.2018 13:04:54

chřenovák >> To už jsem mu psal v minulosti několikrát .Jenže on se MRKu drží jak veš košile .

    chřenovák - Profil | So 10.2.2018 13:01:44

    Mrknato >> Měl bys kandidovat tebe je tu na Mrku škoda 👍👍👍

      Mrknato - Profil | So 10.2.2018 12:51:44

      Denny >> Jestli někdo chce dělat "revoluci" v chovu ryb, ochraně jinak, než stanoví zákon, předpokládal bych, že musí mít slušné rybářské zdělání, nějaký vědecký stupínek a v tomto i praxi....... Praxi, vzdělání, habilitaci, snaživostí, kamarádčoftem, medajlema a entuziasmem nenahradíš..... To nám ukázali mnozí ambiciózní krejčí, truhláři, kameníci co měli také vize a chtěli cosi předvést světu a nedělat, co dělat uměli. I proto mnozí normální lidé emigrovali.....
      Všiml jsi si, že by současný předseda chtěl a vymýšlel nějaké novoty v chovu ryb a zasahoval aktivně do VRP?

        Mrknato - Profil | So 10.2.2018 12:16:32

        kakr >> Karle, já kandiduji na předsedu? Chci měnit hospodaření svazu shora? Chci chovat ještě zdivočelejší, než divoké ryby? Já mám zájem o otevření diskuse uvnitř ÚS, ohledně financování zarybnění a revize svazostruktury, která v roce 1975 prodělala zásadní změnu, ale svaz to nijak nevstřebal, a ni v roce 2004. To je největší svazodluh. K tomu rybářské vzdělání nepotřebuješ a nepotřebují ho ani rybářští hospodáři, viď?
        U vás nalháváte svým členi, že hospodaří Mo z vůle svazu, to je taky cesta, ale nejdivnější ze všech.....

          kakr - Profil | So 10.2.2018 11:55:49

          Mrknato >>
          Milý Pavle, prolustroval jsi kde koho a tak se táži. Jaké rybářské či právní vzdělání máš ty ?
          Podle tvých příspěvků to odhaduji nejméně na profesuru na Mendelce či v Budějkách na rybárně a co se práva týče alespoň doktorát(za 6 měsíců) v Plzni.
          Tak jak je to ve skutečnosti?

            Bacha - Profil | So 10.2.2018 11:12:32

            Mrknato >> Mají oči a nevidí, mají uši a neslyší...

              Mrknato - Profil | So 10.2.2018 11:06:27

              Bacha >> Nový zákon netřeba. I ten starý hovoří jasně! BP pouze na podkladě právních předpisů a pak je na uživatelích, zda to dají do povolenky. Když čilimníci dokázali pojebat stávající jasný zákon, tak pojebou každý další....... Podle mě je třeba, aby stát vystavil svazu vysvědčení........ a to budou jelita...... na pr*eli.

              Ti, co pro ryby žijí a využívají toho, že je nikdo neklepne hned přes prsty, tak ti jsou vini nejvíc, protože většina z nich prosazje, vydírá a okopává kotníky...... až uživatel povolí.

                Bacha - Profil | So 10.2.2018 10:24:41

                FRANK71 >> Podle mě to je věc, která by se měla řešit na celostátní úrovni novým zákonem. To, že si každý subjekt chce dát do BP kdejakou hovadinu, celkový stav rybaření nepozvedne.
                Prostě jsme si tady třicet let ohýbali zákon, a připomenu, že totalitní, k obrazu svému a jak to dopadlo vidíme všichni. Jen na ty ryby se tak nějak zapomnělo.
                Teď se ale hluboce omlouvám nadšencům, kteří pro ryby žijí a je jim i šumák, co si myslí a rozhodují ti nahoře. Takových lidí si vážím, protože to jsou ti, kteří by měli rozhodovat.

                  Mrknato - Profil | So 10.2.2018 10:20:10

                  FRANK71 >> Četl jsi statut společného rybolovu MO ve Sč.ÚS? Už tímto statutem se MO vzdávají povinností stanovených RO. A teď to pan Hýbner chce ještě vylepšit z vyššího patra?

                    Mrknato - Profil | So 10.2.2018 9:58:20

                    candát 76 >> Děkuju a to bez ironie, nemám čas Vás lustrovat a ani Potočáka62. Kdybych napsal něco bez toho, co je pravda, jako např. kandidatnalháře Charlie, tak mě budete obviňovat ze zkreslování, vkládání Vám něčeho někam...... Ptal jsem se tě proto, protože měnit hospodaření a nejen na pstruhovkách bez hlubších znalostí, jen tak z dobré vůle, za podporu členi, mně nepřijde jako dobrý nápad. To je vše. Žádný cizí mocnosti za mým dotazem nestojí, ani jiné svazové struktury. Nas*at belík nesmyslů a populistických nápadů a ty vysypat na Sněmu a čekat, že Sněm udělá jůůůůů, může zafungovat, ale tak max. v základní škole a mít za následek pochvalu paní učitelky za snaživost.

                    Já rybařinu vnímám úplně jinak a myslím, že nejsem sám. Volit vás jako předsedu ČRS by byla obrovská chyba, protože vy uvažujete jinak, než se uvažuje v ostatních ÚS. Podle mého skromného názoru, který nikomu nevnucuji může svaz změnit financování společného rybolovu, efektivním zístáváním násad a to není žádným zasahováním do VRP, ale vnitřní věcí svazu. Zatím se peníze přesouvají hlavně Radě a pak ÚS, bez toho, aby za ně něco daly revírům.

                    Když opravdu chcete změnu, tak co takhle změnit účast MO ve Stč.kraji, aby neodporovala Statutu CS rybolovu v Organizačních zásadách, bod 2.
                    Účastnit se CS rybolovu přes ÚS mohou jen rybníkáři, jinak uživatelé (MO) vstupují přímo přes Radu ČRS, kam kandidujete....... a jistě se někdo zeptá proč? No protože se jedná o podnájem revírů. (§4 odst.10 zákona) což nelze spláchnout (§7 odst.3 vyhl.) protože Stč. MO se již jednou dohodly na společné platnosti a to v rámci územní povolenky Stč.ÚS a jak jistě pochopíte. Stč.ÚS dost dobře nemůže vzít tyto už jednou sloučené revíry aty podnajímat Radě k CS rybolovu. To mohou pouze uživatelé, pokud respektujeme právní předpisy.

                      FRANK71 - Profil | So 10.2.2018 9:07:04

                      candát 76 >> Držím palce, snad se vám to povede.👍👍 Lehké to , ale nebude.

                        candát 76 - Profil | So 10.2.2018 9:05:52

                        FRANK71 >> Dobré ráno Františku, to s Váma naprosto souhlasím a i mě tento stav trapí. Již pracujeme na jeho nápravě ve spolupráci s MO. Již brzy i v této oblasti uvidíte konkrétní výsledky.

                          Mrknato - Profil | So 10.2.2018 9:03:42

                          FRANK71 >> To je zcela základní věc a dnes obrovský problém společné rybařiny. Nelze spojovat rybolov MO na jejich soukromácích se společným rybolovem jen kvůli "jednotě" a přísunu peněz Radě z členských....... Pejsek s kočičkou nikdy neuvaří jedlý dort......

                            Mrknato - Profil | So 10.2.2018 8:59:55

                            CharlieTrapper >> Pokud tím myslíš mě, tak jsi hlupák a lžeš. Ale čemu se divit, když léta Jč.ÚS chce dělat jen problémy a o společný rybolov vám nejde.

                              Mrknato - Profil | So 10.2.2018 8:55:38

                              FRANK71 >> Ty podmínky musí změnit ten, kdo nastavil ty všeobecné a může občany nějak omezovat. Na základě možnosti stanovit "něco" v POVOLENCE, nelze v právním státě dedukovat, že BP překopou celý zákon, podle toho, jak se kdo vyspí, nebo někoho chce uplatit...... Tohle by jsi měl vědět.......))))

                                potočák 62 - Profil | So 10.2.2018 2:46:44

                                Denny >> To je pravděpodobně narážka na mě.Ano,speciální rybářské vzdělání nemám a pokud´ jde o praxi,záleží,za co ji kdo považuje.Jinak svého prvního výtěru PO jsem se z účastnil v roce 1984.Končím,za chvíli jedu přednášet na moravu a nějak jim nevadí,že nemám rybářské vzdělání.Petrův Zdar

                                  FRANK71 - Profil | Pá 9.2.2018 23:49:50

                                  Bacha >>to je těžký. Hlavně vidím chybu ve vedení ÚS, nechce jít do sporů s MO a pokud by trvalý na svém neodstřihneje od CS rybolovu nebo na ostatních revirech ÚS.

                                    CharlieTrapper - Profil | Pá 9.2.2018 23:47:55

                                    FRANK71 >> Proč ?

                                      Bacha - Profil | Pá 9.2.2018 23:47:03

                                      FRANK71 >> Jsou to debaty o ničem. Staré a děravé rybářské normy prostě nevyhovují dnešním podmínkám. Proto by se mělo začít okamžitě pracovat na nové legislativě.
                                      Takhle, já si ryby budu chytat dál jak umím. Ale pro celou rybařinu to začíná být celkem urgentní.

                                        Bacha - Profil | Pá 9.2.2018 23:42:22

                                        FRANK71 >> To jsou ti rybáři tak blbí, že musí být omezováni BP? Desítky let nepamatuji BP a nic se nestalo:-)
                                        A když, tak to s BP nemělo celkem co dělat.