Mrknato >>
1) když slíbí K70 a nějakého PD tak má jako spasitel dveře dokořán
2) dělí ji zřejmě hlavní podvodník, hospodář ze Štemberka což bude podstatný faktor .
3) někdy mám pocit, že DH je v Stč. vším.
4) počítají se všude tam, kam se to DH hodí.
5) asi budou přesvědčeni, žejim to DH nějakým způsobem vrátí.
6) je to úplně jedno, ministr zemědělství DH vše ochotně zaštítí, i když je to podvod do očí bijící.
Miras >> Já se jen chtěl dozvědět co není pravda na tom, co jsem o roli DH a jeho aktivní podpoře spojenou s upozaďováním nekaprů 3kg+(loni) , letos neamurů a nekaprů 1,5+ na vodách státu kde má z pozice předsedy SUS být jakýmsi garantem a propagátorem řádného VRP jehož prioritou by měla být v první řadě podpora původních druhů ryb, výchova mládeže k úctě k nim a ne odkazování na jejich bezcennost.
Když už tě tu mám, dovolím si jeden dotaz na který se mi doposud nedostalo odpovědi. V propozicích je taková nenápadná věta - ,,Po celou dobu konání akce bude přítomen kameraman a fotograf. Všichni účastníci dávají svým podpisem při vyplnění závazné přihlášky souhlas k pořizování záznamů a použití pro komerční užití. " a mě by zajímalo, jednak pro koho ten fotograf pracoval a kdo je vlastníkem práv k pořízeným materiálům.
splávkař >> On je Stč.ÚS jedno velké čudo.
1) Proč se jejich virtuální ÚS montuje skutečným uživatelům do VRP?
2) Jak se dělí uvnitř Stč.ÚS redistribuce?
3) Kdo je rybníkářem (uživatelem) tebou uváděných Stč. P rybníků?
4) Počítají se úlovky na těchto pseudopstruhovkách do redistribuce?
5) Jak to, když jihočeši neustále kritizují redistribuci, tak k počínání Stč. mlčí?
6) Jak vstupují Stč. MO do CS rybolovu? Snad né pomocí BP přes virtuální ÚS?
RK >> Ono je to jako spousta jiných věcí otázkou priority. V této zemi je už nějaký čas priorita K70 a hned za ní 24 nonstop. Proto plošnou K70 na jihu už máme a jinde je i díky potu DH na spadnutí, nonstop se aplikuje všude kde jen trochu aplikovat jde. Jsme v otázce která vznikla v předvolebním čase kdy DH naslibuje klidně i lepší počasí aby se zalíbil. Kdo ale chce mít trochu přehled na čem má DH skutečný zájem nechť si proběhne třeba aktuality na webu SUS za dobu co tam je předsedou.
V oblasti P revírů jde spíš cestou příplatkových P pásem na těsto a splávek a velmi si tuhle metodu pochvaluje a zvýšený zájem (prodej P povolenek) prezentuje jako jednu z třešniček na dortu svého předsednictví.
Mrknato >> ano, to jsi napsal dobře a vtipně-:) Jen bych dodal, že prostě s mouchou nikdy nebudeš tak efektivní, jako s vláčkou. Když pominu suchou. Ale ,,was is das" suchá dnes?
To je pro mne ten zásadní moment. S vláčkou se dostane každej, jednoduše, úplně všude.
A chytat může v polobotkách a ve smokingu-:)
EDIT:Ale proč tam nepovolí vláčku v pumkách a echt károvaný čepici?
RK >> Odpopvěď je jednoduchá. Do Slovinska jezdí Echt muškáre s károvanejma čepicema a v pumpkách s výbavou málem za statisíce, stejně jako do pražské kavárny si nejdeš sednout v montérkách, tak na našich pstruhovkách si běžný rybář co nemuškaří, nebude pořizovat specielní výbavu a tím se tlak na divočáky sníží..... si někdo možná myslí....
Rožnovák >> Znovu se zeptám. Proč myslíš, že kupříkladu ve Slovinsku jsou muškařská pásma a ještě je omezení, co se týká počtu mušek atd.
Proč tam nepovolí lehkou bezpečnou vláčku.
Je to prosté a kdo si nedokáže odpovědět sám, tak nepřijme vysvětlení od někoho jiného.
knedlicek12345 >> Souhlasím s tebou,že nejde hledat řešení v pouhém omezování rybářů ale musí jít o celý komplex řešení,kde určité omezení rybářů může ale taky nemusí být jedním z bodů.Pokud´ jde o ty kapry,tak podle mě jsou mrtvý a pouze daný na jedno místo k pozdějšímu odvozu k likvidaci.Ten,kdo trochu něco ví o rybochovu nebo se té činnosti věnuje,tak ví že k úhynu ryb dochází a i že třeba u kaprů se to stává v jarních měsících stále častěji díky rušení zimujících ryb kormoránem nebo vydrami.Sice ta fotka nepůsobí esteticky ale na druhou stranu co chceš na fotce vidět? Někoho,kdo přijede na výlov,udělají mu hezkou fotku a jede pryč? Pro mě ta fotka znamená,že DH ví,že rybařina a rybochov není jenom pěkné pozlátko ale nese sebou i druhou stranu,která nemusí být pro oko diváka příliš pěkná.Petrův Zdar
knedlicek12345 >> A ještě k ty fotce, samozřejmě mě napadlo, že ty ryby jsou už mrtvé(což také neni rozhodně dobře....)...a nic to nemění na faktu, že ja bych si takovou fotku teda nedal na propagační web jako vizitku hospodaření... přijde mi nevhodná...
Zdar chlapy moc zajimavá diskuze, ač jsem nikdy nemuškařil ani nechytal na pstruhovce, tak už jsem docela v obraze , díky vám :D ... Můj názor je, že řešíte blbosti , podle mě styly lovu a omezovaní je zbytečný řešit, když stejně na malejch pstruhovkách člověk nepotká kontrolu, tudíž se nebojí postihu a klidně poruší ř.ř. .Jestli to teda bude stejný s kontrolama na malejch pstruhovkách, jako na mimopstruhovkách , což se dá předpokládat že jo.... Další věc bude trest,, je to stejný jako s firmama, který opakovaně otravují ve vodách ryby, i když dostanou pokutu, tak se jim stejně vyplatí to příště znova vypustit, protože šance na dopadení je malá a pokuta taky malá, stejná uměra je v rybařině si myslím ... Dám příklad z mýho okolí, mě informoval člen r.s. o jednom rybáři, že má v povolence samý kapry 69cm(na revíru, kde je K70) takže je jasný, že všechny měli nad 70cm.... (informoval mě o tom, abych ho pohlídal a abych si dal bacha co mu řikam o rybách, protože jak sam řekl, jemu neuteče žadná šupina, leda by mu vyskočila z podběráku) , přitom ten rybář byl zvěřejněnej na netu, že odnesl nejvíce ryb z MO (přes 200kg a 172 docházek) a tak to bude každoročně se vsadím, a nikdo s tim nic nedělá... přitom to rs ví... Tyto informace o lidech, co si odnesli nejvíce ryb se zvěřejnili pouze 1x, před 4ma rokama, přitom by pomohlo to zvěřejnovat, aby takovýho rybáře, mohli ostatní rybáři pohlídat, jelikož rs nemůže být všude.....To je to proč si lidi dovolí porušovat ř.ř., jelikož se nebojí postihu, takhle si masaří celý život a prochází mu to a žadný omezení nepomůže,, stejně jako na pstruhovkách nepomůžou omezení, když lidem bude procházet jejich porušování...... Proto řešit, jestli je muškaření plavaná nebo neni je zbytečnost, jsou duležitejší věci... Třeba myslím, že rybám chybí vypouštění septiků do řek a potoků, to myslim že má za následek ubytek malejch rybek, který slouží jako potrava dalším rybám a proto pak všechny ryby živoří... Jsem vysledoval, že u vytoků moderních čističek ryby nejsou,(jedinně řasám se tam daří) kdežto tam ,kde se ještě vypouští septiky, tak tam se drží ryby všeho druhu a všech velikostí... Základ je zajistit,aby se ryby množily samy a na to maj vliv jinačí věci, třeba to vypouštění septiků, chemický znečištění vody třeba antikoncepcí,antidepresivy a díky zemědělcům, s tim souvisí i ubytek přirozeny potravy a celkovýho života ve vodě., kdyby se ryby dobře samy množily, nemusely by se vymejšlet omezení, protože by lidi mohli chytat dle ř.ř a zachytali by si..... A dovolim si přisypat popel na hlavu DH,tuto fotku má DH na svym webu v galeri, v sekci hospodář.. Takhle nám zřejmě ukazuje ,jak bude hospodařit. Přitom se vsadim klidně o milion, že on by při kontrole jako rs každýmu rybáři sebral povolenku, kdyby nechal takhle válet a chcipat ryby na břehu.... Tohle je fakt dobrá vizitka , jak ve stylu kaprařů, co by pro jednu dobrou fotku klidně nechali chcipnout rybu..... Fakt nechápu, že nemoh ryby posbírat a až bude práce dodělaná a ryby v kádích, tak teprv fotit, z toho je jasně vidět, že jeho osobní zájem je nad zájmy rybářů/ryb.... tot můj názor, ale jaká bude pravda, to teprv ukáže čas.
Willow >> Při lovu na umělou mušku nesmí být muškařská šňůra nahrazena vlascem a nesmí být na šňůře ani návazci použito žádné nosné zařízení. Jakákoliv zátěž mimo vlastní tělíčko mušky je zakázána (pokud v popisu konkrétního revíru není uvedeno "lov na umělou mušku bez omezení").
To máme u nás, líbí se mi to a podle mě je to dost srozumitelné.
RK >> kdyby se při vláčce používaly jednoháčky bez protihrotu, nebyl by tlak na vznik tzv. muškařských pásem takový. Nejvíc co tvůrce takových úprav na P asi dráždí jsou dvojháčky a trojháčky s protihrotem které rybám někdy dokonale sešijou hubu nebo zraní oko a případné podseknutí ryb Nevím jak ostatní ale já mám s lehkou vláčkou na P i pozitivní zkušenost, rozhodně se mi na háček nevěsí tolik rybích prcků a lipanů v době hájení což se o mušce říct nedá. Takže bych přívlač na P nezavrhoval, spíš bych to viděl a její přiměřenou úpravu a na ochranu trdlišť a rybích školek obecně na exponovaných revírech, těm nevádí jen vláčení ale i brodění. Každý by si měl v hlavě srovnat sám co je pro daný revír a roční dobu šetrnější způsob lovu, pokud chce být eko, samozřejmě přitom musí respěktovat zákoné normy.
RK >> Někomu to připadlo jako dobrý nápad. Když takový revír navštívíš, kde je většinou po kolena tak tam nikoho se suchou nepotkáš. Většina tam stejně tahá rukou strýmra pod břehy, nebo proudem. A mírovýho potočáka tam taky nepotkáš a už ani žádnýho lipana. Asi se čeká na dodávku novoduru....
Mně to osobně nijak nevadí, ale vadí mi to systémově. Upřesnit tech. prostředky k lovu, proč ne, to je legální BP, a stejně jako u lovu na umělou mušku nevidím nic divného, kdyby v "muškařských pásmech" uživatel upřesnil vláčecí nástrahu, popis háčku, silon ..... ale uživatel podle mě nemůže legálně zakázat vyhláškou povolený rybolovný způsob, stejně jako to bolševik udělal s inteligencí a buržoazií.... a proč? No protože mohl......
Mrknato >> Vadí, nevadí, to nejni důležité. Spíš mi řekni, proč jsou revíry, kde se smí chytat pouze klasickou muškařinou. Tedy mušák, lajna, umělé mušky.
Z jakého důvodu?
A já to vítám...-:)
Widl_CZ >> Ja treba moc rad pororuju muskare,asi je to tim,ze se me ten zpusob lovu libi,ale sam tak nechytam,jsou mista,kde me suverene prechytaji a jina mista,kdy si vedle me neskrtnou,ale kdyz jednou za rok jdu s nima na ty pustene duhaky,je opravdu jedno,co jim kdo nabidne.Ale o tohle me opravdu neslo,ja jsem nevedel,zda se drive mohlo chytat doma na pstruhovkach na testo,tak jsem se zeptal a stacilo me odpovedet ano nebo ne,nijak dal jsem to rozvadet nechtel.