Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

NKnapík - Profil | Čt 8.2.2018 12:45:26

Mrknato >> žádnou potíž jsem v tom neshledal, taky mi kolikrát nějaký slovíčko uteče, když myslím rychlejc než píšu

    NWidl_CZ - Profil | Čt 8.2.2018 12:12:39

    Denny >> S těma duhákama máš pravdu, čerstvě nasypaný jdou úplně na všechno co se ve vodě hýbe. A z mojí skromný zkušenosti jim nějaký delší čas mezi připuštěním rybářů asi moc nepomůže. Mám tu jeden malý revírek na kterém jsem vyrůstal a do dolního toku se taky sází duháci. A mám tu jednu tůňku, kde už dva rohy jeden spokojeně bydlí, byl malej a tak si ho nikdo moc nevšímá. Pořád se nechá jednoduše oblbnout a jezdí za vším. Nemusíš se nějak extra schovávat, dupání mu taky nevadí. Přírodní potočák už by byl dávno schovanej pod kořenama a ani za nic nevystrčil hlavu :)

    Spíš to podle mýho závisí na tom, že nemá šanci se otrkat. Je to malý revír a projde tam pár lidí za rok a to kdo ví jestli. Ale na nějakým CHaP revíru se třeba postupně naučí na co si dát bacha.

    Přitom ta ryba za to nemůže. Někteří rybáři jsou schopní je vláčet různě po břehu a páčit na prutu z vody, "vždyť je to jen duhák"...

      Nrybomil - Profil | Čt 8.2.2018 12:04:27

      Willow >> No můj názor je ten, že tyhle jakože definovaný porušení BPVRP až přestupky se jistě nevyskytují nějak hromadně, dělají je cíleně stále jedny a tytéž osoby a lze je vcelku snadno eliminovat ( pokud tedy RS jako že chce a se tomu věnovat ). Pohybuju se i po P vodách dost a to jsem neviděl min. 20 let. možná jinde to je, ale že by masově ?
      Na to ozdravění pstruhových revírů, posílení počtu a věkového složení druhů lipana podhorního a pstruha obecného to má z celkového ( rádoby používaného globálního ? ) hlediska vliv asi jako na teplotu mýho kafe. Že to někdo dokáže obejít - no to asi bude zčásti vždycky. O tom podle mě posílení stavu těchto ryb na počty neohrožující těžké degradace zachování jejich populací není.

        NMrknato - Profil | Čt 8.2.2018 11:43:12

        Willow >> A co pletenka na vláčku? To vlasec není a ani šňůra...... Na detailech nezáleží. Mají revíry odrybnit kormoráni, volavky a vydry, nebo rybáři? Někdo tady hodnotil úspěšnost přívlače v.s. muškařiny. Pokud se nepletu, tak muškařina lehce vyhrála.... Pak mně řekni, proč někomu ta přívlač vadí?

          NMrknato - Profil | Čt 8.2.2018 11:41:15

          Knapík >> Ráno to byl fofr, tak jsem to zvojtil... Mělo být devet z deseti, ale tys to určitě pochopil....

            NDenny - Profil | Čt 8.2.2018 11:36:47

            medvěd >> Ano to s tebou souhlasim,obcas nejakeho,ktery prezije nekolik mesicu take na rece vidim ulovit,ale kolik takovych ryb je z celkoveho mnozstvi,ktere se do vody vypusti?Jedno promile? Nevim,ale protoze neznam vodu,kde by se tyhle granulaci vypustili a pak se treba na 4 mesice pro rybare zavrela,je uplne jedno,jakym zpusobem je lovis.Chodim i s muskarema a vidim to.To se s lovem potocaku,kdyz ty chlapy pozoruju,vubec neda srovnavat.Kdyz se nasype duhak,obvykle ryby kolem 40cm,tak si lidi chodi pro rybu.Tyhle ryby chyti jak profesionalni muskar,tak male dite na splavek,ta ryba je hloupa,zvykla na to,ze ji clovek nasype zradlo a jde opravdu po vsem,co je ji nabidnuto.Kdyz jdu ale na divoke duhaky,je to pro me casto hodiny hazeni,nez jednoho ulovim.Ano,cerstve vysazeny duhak,ktery je pro me velmi lehce chytatelny a ulovim ho na kazdou zatezkanou nastrahu pustenou do proudu,na kazdeho mrnaveho woba,testo,jikru,zizalu,filtru od cigarety,zkratka skoci na vsechno,co se mu nabidne,to je pro me lehce ziskame maso,to neni zadna rybarina,kde bych musel ukazat jakekoliv umeni lovu.To jsou jen chudaci ryby,ktere jsou rybarum nabidnute na podnose.Pokud nekdo takove ryby chyta,neni podstatne jak a povazuje to za nejaky extra kumst,tak to zase neni rybar podle meho gusta.

              NDenny - Profil | Čt 8.2.2018 11:08:07

              Mrknato >> Ja ale nevedel,zda se mohlo na testo chytat,proto jsem se na to ptal.Ja doma na pstruhovkach chytal jen na prpytky nebo zizaly a vyhradne potocaky.Chytal jsem v pohranicnim pasmu,kam rybari nesmeli a rozhodne jsem ty vody nijak nedevastoval,za par let lovu jsem neodnesl vic nez deset pstruhu.

                NMiras - Profil | Čt 8.2.2018 10:35:47

                splávkař >> netřeba tě žalovat, umlátiš se sám. Pravdivé vysvětlení jsi dostal. To, že ho nechceš akceptovat a meleš si svou, je už tvůj boj.

                  NWillow - Profil | Čt 8.2.2018 10:04:41

                  rybomil >> Hájím zájmy muškařů.Dřív nikoho nenapadlo v říjnu na pstruhovce ,vláčecí prut,smekací navi,vlasec a bavorské dřívko + 2 mouchy.Je tohle muškaření nebo už v tu roční dobu zakázaná přívlač.???Protože Čecháček dokáže ojebat vše co není zakázané je potřeba jasně vyjmenovat co je daný styl lovu a čím je povoleno lovit,ostatní zakázat.Protože co není povoleno je automaticky zakázáno.!!!

                    NKnapík - Profil | Čt 8.2.2018 9:55:41

                    Willow >> kulové plovátko/splávek = plavaná, to nelze od plavané odlišit.
                    Malé plovátko bys zvládnul i na té šňůře, můj komentář se vztahuje k definici lovného způsobu muškaření.

                      Nrybomil - Profil | Čt 8.2.2018 9:47:15

                      Willow >> Zákazy, omezení, upřesnění, doplňky BPVRP. Tím jako hájíš naše zájmy ?
                      Jestli ono to nebude hlavně tím, že se udělal už v r. 1994 blbě zákon a vyhláška a každej lovuchtivej si ho může vykládat jinak a RS taky ví právně kulový ?
                      Bych osobně omezoval úplně jiný než rybáře a to kurevsky. Začal bych u Povodí a AOPK, ti toho podělali podle mě nejvíc.

                        NWillow - Profil | Čt 8.2.2018 9:25:05

                        Knapík >> Šňůrou??Vždyť o tu jde.Stačí zakázat nahradu vlascem a je hotovo.Na šňůře kulový plovátko neutáhneš.

                          NKnapík - Profil | Čt 8.2.2018 8:23:48

                          Pvl >> no tý brďo :-)

                            NPvl - Profil | Čt 8.2.2018 8:12:39

                            Knapík >>7:54:39 Já ti snad dám "líbí" . To bych nečekal ani ve snu ,že o tom v tvém případě budu někdy uvažovat :o§))

                              NKnapík - Profil | Čt 8.2.2018 7:54:39

                              Mrknato >> když jen každej devátej, tak to se dá schovat pod statistickou odchylku .-)
                              Muškaření by mělo být definováno jako lov na umělou mušku a ten paskvil s plovátky, šnůrou , jjinou zátěží apod. by neměl mezi vybranými způsoby lovu vůbec figurovat.

                                Nmedvěd - Profil | Čt 8.2.2018 7:45:56

                                Denny >> i když je z umělého chovu tak se po nějaké době naučí lovit a stane se z něj normální divoká ryba.Ty co berou duháka jen jako lehce získané maso za rybáře neberu.A je jedno jestli je to čech,amík či dokonce švéd.

                                  NMrknato - Profil | Čt 8.2.2018 7:35:44

                                  Knapík >> Tohle, co jsi napsal ty, jsem tady před mnoha lety napsal a každej devátej pepik z kavárny se pos*al........, ale je to tak.

                                    NMrknato - Profil | Čt 8.2.2018 7:33:21

                                    Denny >> Mohlo se lovit i na těsto, to máš pravdu, ale to se křížkovalo, kroužkovalo a podtrhávalo....... a pak jsi si lososoida nemohl přivlastnit.

                                      NKnapík - Profil | Čt 8.2.2018 7:11:14

                                      roman_monfish >> muškaření umožňuje lovit prakticky na cokoli včetně živého i mrtvého hmyzu a není rozvedením či doplněním techniky lovu na umělou mušku - jde o samostatnou disciplinu - nehledě k tomu, že celé muškaření není nic jiného než plavaná.

                                        NDenny - Profil | Čt 8.2.2018 1:07:42

                                        splávkař >> Ale to je vec nazoru,ja treba chytam duhaky mimo jine, pod splavkem na jikry,na zivou rybicku,na testo,na salamandry i na zizalu.Vubec me to nepripada nejak spatne,vzdyt ta ryba,pokud je z umeleho chovu a vychovana na granulich,tak je uplne blba,ta skoci na kazdou nastrahu,klidne na kousek rohliku nebo vajgla z cigarety,opravdu to tak je :-) Ja si paradne zachytam a o to me jde.To,ze preferuju privlac je neco jineho a preferuju ji na jinych rybach a ne na te zoologicke,kterou obcas i tady vypusti do vody :-))Divokeho steelheada,to uz je jiny level,ten me na testo,mimo dobu tahu a i tam opravdu zcela vyjimecne,neskoci.Tam nastava potom opravdu ta poctiva rybarina.Ale to je trosku neco jineho a nechci to rozebirat,chytam jinde,mohu chytat jinak a i jine ryby,takze me opravdu slo jen o to,zda se mohlo drive chytat na testo nebo ne,zda je to pro nekoho nejak pohorsujici,to je pro me zcela vedlejsi.