Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

Nnofish - Profil | Pá 9.2.2018 21:13:24

candát 76 >> já to tu sleduji pěkně dlouho a konečně to někdo pochopil... :-) Hádáte se s člověkem, co má vše jen vyčtené a přitom se snaží jiné poučovat....

    Ncandát 76 - Profil | Pá 9.2.2018 21:06:34

    Mrknato >>

      NMrknato - Profil | Pá 9.2.2018 20:49:25

      candát 76 >> Pane candáte 76, mohu se zeptat, jaké vy a Potočák 62 máte rybářské vzdělání a jak dlouhou praxi v rybářství (ne ve svazu). Děkuji.

        NMrknato - Profil | Pá 9.2.2018 20:46:10

        Rožnovák >> Muškařská pásma jsou specialitou Vč.ÚS....... RK ti těžko odpoví.

          NRožnovák - Profil | Pá 9.2.2018 18:58:32

          RK >> Pokud mi někdo nějaké konkrétní vysvětlení dá jsem schopen ho i přijmout :-). Tak mi uveď nějaké důvody vyhlašování muškařských pásem a neopouštěj při tom hranice. Díky

            Ncandát 76 - Profil | Pá 9.2.2018 18:05:35

            knedlicek12345 >> Není zač děkovat. Komunikuji s každým, kdo má zájem o věcnou, korektní a konstruktivní diskuzi. Přeji hezký večer.

              Nknedlicek12345 - Profil | Pá 9.2.2018 17:43:35

              candát 76 >> Dobrý den , to bylo jen vyjádření mého pocitu(názoru) z té fotky, který z ní může mít i jiný rybář, který do toho nijak nevidí....To že mě napadlo ,že se jedná o mrtvé ryby jsem taky radši dopsal, i jsem psal, že až čas ukáže, jestli jsem měl pravdu nebo ne. Mýlit se může každý . A dneska bych to formuloval trochu jinak, napsal jsem to moc tvrdě.... přecejen psal jsem příspěvěk ve 3 v noci , potom co jsem na tu fotku náhodou narazil, po přečtení zdejší diskuze ....jinak děkuji za odpověd,nečekal jsem vaši reakci, z toho je zase vidět, že vás zajimá názor rybářů :-)

                Ncandát 76 - Profil | Pá 9.2.2018 16:33:57

                knedlicek12345 >> Dobrý den,
                ta fotka je z jarního výlovu komorového rybníku, který je pod velkým tlakem vydry. Bylo zde komorováno sto metráků kapra. Po vypuštění a slovení rybníka byl proveden úklid břehů s vyčištěním loviště, na fotce jsou shromážděné všechny uhynulé kusy kapra ( ze zimního období) určené k likvidaci.
                Bylo toho do 25 kg. Běžna praxe, nic mimořádného.

                  NDenny - Profil | Pá 9.2.2018 16:19:54

                  Mrknato >> Jen mala poznamka.Kdyby mel Dusan Hybner kondicku jako Putin az mu bude tolik,co dnes Putinovi,tak bych mu uprimne zavidel. :-)

                    NJura L. - Profil | Pá 9.2.2018 15:56:46

                    FAKTICKÝ DOTAZ - PROBLEMATIKA RYBÍCH PŘECHODŮ :
                    Vážení kolegové, když se tu tak aktivně diskutuje o P vodách, měly bych faktický dotaz. V Beskydech a i jinde se po povodních v 97-mém se koryta zejména v obcích vybavila kaskádou nových spádových stupňů, již dle tehdejší legislativy vybavených rybími přechody. jedná se převážně o drobnější toky s šířkou koryta 6-15 m. Typické řešení je na přiloženém fotu. Jelikož tyto "jizky" jsou většinou ve vzdálenosti 150-200m (dle spádu koryta) fakticky není kde chytat - dle legislativy se smí chytat 50 m od rybího přechodu - tedy v takovémto jízku vlastně vzniklo CHRO v okruhu 50m, lov zde není možný. pokud jsou teoreticky takové jízky 150 m od sebe, pak je legální chytat pouze v 50m pásmu kdesi mezi nimi.... kde samozřejmě bude mělčina a nic tam nebude... vznikly tedy kilometry CHRO... NEBO SE MŮŽE V TAKOVÉM JÍZKU CHYTAT ?

                      Nknedlicek12345 - Profil | Pá 9.2.2018 14:38:26

                      potočák 62 >> Taky s tebou souhlasím, i pan D.H. to píše na svych stránkách , že musí jít komplexní změnu,takže ja souhlasím i s ním. Ovšem já jí prostě nevidím zas tak v omezovaní ,protože omezování omezí jen slušné rybáře, kteří ví co je pro ryby špatně a proto to nedělají. Neslušný rybář, který už těd porušuje ř.ř, ho bude porušovat i když se zavede dalších tisíc omezení... Jednou jsem potkal muškaře, v praze a když sem se zeptal ,jak se dařilo, klidně mi ukázal igelitku plnou trofejních plotic a tlouštů, který byli hájený(jak kdyby byl na sebe hrdý, že tolik nachytal a chtěl se mi pochlubit) a když mu řikám, že jsou hájený ,tak on na to :prosimtě, dit už se vytřeli před tejdnem, jsem je viděl,jak se třeli a taky měl podle mě měl víc jak 7kg.. Takže tohle je jasnej příklad ,jak funguje omezení v praxi.... doplatěj na to prostě ty slušný... ostatní na to budou srát, přitom ty co drancují vody jsou jedinnci a to se dá určitě zjistit ze sumářů, že tak 10% rybářů odnese ryb jak zbylejch 90%... a takovou malou pstruhovku, bych řek že dokáže jeden rybář odrybnit od generačních ryb... proto nemám rád kolektivní tresty-omezení...
                      měl bych otázku , zda na vodách co vy obhospodařujete,kde se daří lipanům a pstruhům, jeslti je dobrá populace malejch rybek a vodních živočichů a hmyzu? ,protože od toho se podle mě odvyjjí prosperita ostatních ryb. To mi v tech 13 krocích chybí... já třeba chrostíka viděl naposled tak před 15 rokama..... mřenku jsem v životě neviděl, přitom jsem se dočet, že zmizela díky znečištění, tak jaktože když jsou čističky odpadních vod, tak jaktože se její počet nezlepšuje? odpovim si sám,protože ta voda je čistá jen na pohled... a od dostatku potravy se odvyjjí i jednoduchost vody vychytat, protože jsou ryby hladový podle mě...
                      A k ty fotce, taky s tebou souhlasim , jenže přesně ty se na to diváš okem člověka co rozumí oboru,ale pro obyč rybáře, kterej moc nepřemyšlí o detailech( a takovejch je bych řek víc než polovina ve svazu) , kterej jí uvidí může zapusobit, jak jsem psal já.... To je stejný jak když jsem se snažil vysvětlit rybáři co nadáva, že to nebere, nebo že tam ryby nejsou a ja se mu snažil vysvětlit, že když je všechny sežral, tak je jasný že mu nic brát nebude a on si to nedá do souvislosti.... ta fotka jako ukazka hospodaření mi přijde nevhodná prostě, já chci vidět vody plný ryb a života, proto jsem psal , že až čas ukáže, zda jde o populismus před volbama.... jinak já fandím změnám , protože bez změn by dle statistik z rybsvaz.cz jednou zmizely původní druhy říčních ryb a to nejen pstruzi a lipani.... ty statistiky jsou hrozný i na mimopstruhovkách u skoro všech řičních ryb, mělo by to začít řešit taky dřív , než bude pozdě, stejně jako tědka se už řeší, jestli se sežene dobrej genofond po a li, tak jednou se bude řešit jestli se sežene tloušt a okoun , když se to nechá dojít tak daleko....

                        NPvl - Profil | Pá 9.2.2018 13:26:02

                        Mrknato >> Kdyby jsi četl pořádně .. nikde jsem nepsal ,že tam bude někdo chodit čerpat zkušenosti !! Pokud se dobře pamatuju tak zde DH psal že uvítá podněty . O tom jsem psal v min příspěvku

                          NPvl - Profil | Pá 9.2.2018 13:05:44

                          Mrknato >> .

                            NMrknato - Profil | Pá 9.2.2018 12:55:25

                            Tarn >> Ano, druhá část tvého příspěvku je hodně pravdivá. Řekl bych, že mě se až tak netýká a to by ti mohl potvrdit i jednatel naší MO a velitel RS, výbor ÚS a i pan předseda ČRS. Věci nelámu přes koleno, své názory nepovažuji za jediné možné a pokud by rybařina ohledně původních a lososovitých ryb byla richtich, tak o mě na MRKu asi neuslyšíš..... Lámat přes koleno není problém, problém by byl co pak........ Ve všech MO se utrácí zbytečně a toleruje předražený chov ryb, které uživatel nepotřebuje. Peníze z MO přesměrovat na nákupy POTŘEBNÝCH ryb do revírů, tak se situace o moc zlepší, ale to musí chtít většina........ a to vím a proto tady diskutuju.......

                              NMrknato - Profil | Pá 9.2.2018 12:36:43

                              Pvl >> Tarn, Já fakt nevím, kdo by z ČRS mohl návštěvou v Stč.ÚS načerpat nějaké užitečné nápady nebo podněty? Mně to s nadsázkou navozuje návštěvy SSSR k čerpání nových zkušeností. SSSR a Stč. ÚS byl a je v jiné situaci a vývoji, než byla evropa a ostatní ÚS, které jsou uživately revírů.
                              Mně činnost a presentace Hýbnera připomíná Putina. Ten taky loví rukama médvědy, do půl těla tygry, potápí se 300m na nádech, výtečné střílí, hraje hokej, zápasí a jen tak bokem je i president........

                                NMrknato - Profil | Pá 9.2.2018 12:28:45

                                Tarn >> Souhlasím, intrikovat se nemá, nebo víc, než je zdrávo, ale nedělá to i pan Hýbner jinak a víc, než ti ostatní? Když sem vleze, aby kandidoval a člověk se ho zeptá, tak ho odkazuje na své sepsané teze a zve na návštěvy, které chce režírovat a filmovat..... Nedokáže odpovědět, nemá čas. Zastání hledá na MZe a to je rádo, že si svaz "pomůže sám" a ono (jeho nižší složky RO) nemusí řešit výjimky a ojebávky které ani MZe nemůže udělit. Tak že chce pokračovat v levárnách které se asi ani tobě nelíbí.
                                Faktické uspořádáním rybařiny v Stč. nevyžaduje akčního předsedu, stačí "úředník". Rybařinu by si měly řídit samy MO, když už převzaly dekrety. To co předvádí a o co se snaží Hýbner se říká populismus a kdo si usurpuje věci kterému nemáleží se říká diktátor.

                                Když js mně něco nezdálo, napsal jsem předsedovi JUDr. Šímovi a ten mně věcně odpověděl. Toho si na rozdíl od Hýbnera vážím. Že jsme se na něčem neshodli, je normální a hlavně co u současného předsedy ČRS oceňuji je to, že se snaží oddělit svazovou činnost od VRP.

                                To, co kandidatnapředsedu předvádí naznačuje, že žádné oddělení už nebude...... Možná, že by jako samochtěný přeseda byl užitečný v podstatné věci a to demntáži CS a CR rybolovu.Ale nevím, kdo by chtěl riskovat pověst ČRS a tradic?

                                  NTarn - Profil | Pá 9.2.2018 12:13:32

                                  Mrknato >> A s tím zvaním ? To bych hodnotil naopak kladně, protože je možné konfrontovat názory a znalosti problematiky přímo. Většinou se právě tato konfrontace názorů a znalostí nelíbí těm, kteří pouze s pozabuku ( nebo z pozaMRKu) jsou schopni pouze kriticky hodnotit kde co a kde koho, ale přímé debatě osobně se vyhýbají. Moje zkušenost se sociálními sítěmi, což MRK bezpochyby je, je taková, že když se potkám naživo s někým s kým diskutuji, občas se ukáže, že dotyčný v reálném rozhovoru neumí argumentačně své stanovisko obhájit. Je to dané nutností přímé reakce na argumenty protistrany, bez možnosti využívat různévyhledavače a nápovědy. Tím pádem diskutuje pouze sám za sebe, se svými znalostmi. Chytračení a manipulace v tom případě moc nejdou.

                                    NPvl - Profil | Pá 9.2.2018 12:05:51

                                    Mrknato >> A co když , to není o předvádění atd. jak píšeš Ale o seznámení se s problematikou z více zdrojů . .Každý na to může mít jiný pohled . Filmování je jen jako dokumentace toho co kdo řekne aby se do budoucna mohlo předejít nějakým možným spekulacím Navíc si může nahrané názory kdykoliv přehrát .Jsem přesvědčen že si tyto možnosti ani nepřipustíš . Taky proč ? Ty přece víš všechno nejlépe , tvoje pravda je jediná:o§)

                                      NTarn - Profil | Pá 9.2.2018 11:58:18

                                      Mrknato >> Pořád lepší, než tahat v zákulisí za nitky, telefonovat, strašit a bulíkovat tajně. Takhle alespoň víš co chce a co podporuje, nebo jaký má plán a vizi. U koho z předchozího a současného vedení to můžeš takto vidět ? To že jde s kůží na trh veřejně sebou samozřejmě nese i negativní reakce, to je pochopitelné. Ale spousta lidí zaměňuje své dojmy a doměnky za fakta. A to pak logicky budí otázku, co, nebo kdo a čí skutečné zájmy, jsou za tím ? U splávkaře to přímo bije do očí, proto ten můj dotaz, či poznámka.

                                        NMrknato - Profil | Pá 9.2.2018 11:50:17

                                        Tarn >> Když si otevřeš stránky Stč.ÚS tak odevšad na tebe jukne a začne se předvádět p. Hýbner. Každýho chce zvát k sobě, měnit věci co fungují, všeho být předseda, vedoucí a vše to filmovat. Nechtěl bych aby se to stalo i po návštěvě rybsvaz.cz........