Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

Nsplávkař - Profil | Čt 8.2.2018 0:40:37

Denny >> Chytat na P vodách pstruhy na těsto pod splávkem bylo před DH pro rybáře něco podobného jako soulož v kostele pro věřícího. Nevím jestli i církev má dnes už také svého DH který to třeba taky za 50kč/den k běžnému desátku postupně ve VIP kostelech zavádí.

    NDenny - Profil | Čt 8.2.2018 0:33:20

    splávkař >> Jen se zeptam,protoze to nevim,jsem prece jen uz dost dlouho mimo uzemi CR.Na testo se nesmelo na pstruhovkach driv chytat? Vazne to nevim proto se ptam.Ja mel za to,ze nesmi byt pouzivana jen zivocisna nastraha.

      Nsplávkař - Profil | Čt 8.2.2018 0:19:45

      candát 76 >> Dvakrát jste mě žádal o schůzku a já ji podmínil tím, že se předem postavíte k lumpárnám, o kterých zřejmě chcete mluvit, jako chlap. Tak jak jste to vy odmítl, já si dovolím ponechat své výsostné právo zatočit tou klikou flašinetu vždy, když to uznám, v zájmu rybařiny na vodách státu, za prospěšné.

        Nroman_monfish - Profil | Čt 8.2.2018 0:17:18

        splávkař >> Vymyslet, ne opakovat :) :) :)

          Nsplávkař - Profil | Čt 8.2.2018 0:07:48

          roman_monfish >> Ne každý přijal lov pstruhů ala DH (na těsto se splávkem na P vodě na P povolenku) s tvým nadšením.

            Nsplávkař - Profil | Čt 8.2.2018 0:05:59

            Miras >> Najdi si kdo a jak to s velkou slávou oznamoval veřejnosti jako svůj triumf, kdo byl v době schválení a konání předsedou SUS v jehož rajonu se tahle kudla do zad nekaprům 3kg+ na Labi konala, komu se ve finále děkovalo, kdo měl radost z toho že je tím velkým průkopníkem co tohle svinstvo pustil tam kde se má starat o řádný VRP. .....
            Informace o celém angažmá najdeš na netu, času z klávesnice DH který se v rámci PR každým svým přínosem rád chlubí. Až na netu narazíš na něco co jsem v neprospěch DH zmanipuloval, tak mě třeba zažaluj.

              NRožnovák - Profil | St 7.2.2018 23:55:28

              lipan >> já nebrodím jdu občas tak metr od břehu,. S těma trdlištěm máš pravdu, to si musí každý uživatel revíru ošetřit sám po 31.8. zákaz brodění nebo v reprodukčně top usecích chro. Máš na mysli podzim je to logické končí přívlač, a spousta vláčkařů šáhne po mušáků, někteří s ním ani nehází jen nymfují, klasika je krátká těžká nymfa s wolframu tu dostanou i v silnějším proudu rychle na dno, zabrodi si třeba přímo pod splávek nebo stojí na splávku a chytají z něho nebo k tůni a takhle prochýtavají pár metrů čtverečních když tam stojí dva, tak tohle u nás už považujem za tzv, bagrování ryb, protože ho dokáží vybrat od generačních ryb. Na podzim tak ryby už míň sbírají z hladiny jak v létě. Já chytám skoro výlučně na lehké nymfy ale jak říkám nebrodím, chytám takovou svou dlouhou nymfu, takže si fajn zaházím.

                Nroman_monfish - Profil | St 7.2.2018 23:51:19

                splávkař >> 4 řádky o ničem. Typické a stále dokola. Zkus už vymyslet něco, co bude stát za věcnou odpověď. Takhle si tu gumu budeš pořád tahat sám ;) :)

                  Nsplávkař - Profil | St 7.2.2018 23:44:35

                  roman_monfish >> Zase kecáš. Díky progresi a tahu na branku DH máte už čtyři rybolovné techniky jejichž jakékoli prolínání všichni pravověrní ,,pstruhaři" co znám tvrdě odmítli. Myslím, že nebudou mít ani příliš pochopení pro nové kolegy co se k P povolence dostali přes lov pstruhů na těsto se splávkem a tenhle svěží vítr za svůj nikdy nepřijmou!

                    Nroman_monfish - Profil | St 7.2.2018 23:43:53

                    Willow >> S tím nemám sebemenší problém a měl by to být jasný trend. Taky podběrák s ohledem na velikost ryb na našich pstruhovkách namočím jen zřídka. Ono těch ryb, jejichž sdolání bez něj se zbytečně prodlužuje člověk během roku moc nechytí :)

                      NWillow - Profil | St 7.2.2018 23:40:03

                      roman_monfish >> Já bych na pstruhovkách přitvrdil v manipulaci s ulovenou rybou.Já osobně rybu kterou podeberu podběrákem beru,nejsem ortodoxní CHP:-),většinou to je duhák,siven,tloušť.Ostatní pouštím ještě ve vodě a když je to malé tak jen povolím a ryba se z háčku bez protihrotu osvobodí sama.Žádné matlání podměrečných ryb a focení ryb v podběráku které neberu.!!

                        Nlipan - Profil | St 7.2.2018 23:37:27

                        roman_monfish >> Je vidět, že jsi moje krev. Třeba se nám jednou podaří něco prosadit. Zaplatil jsem si letos státní lístek na neurčito. Tak musím v rybařině ještě aspoň 21let prudit aby se to vyplatilo 😁.

                          Nlipan - Profil | St 7.2.2018 23:33:00

                          Willow >> Vidíš. Pěkný. Budu si tam muset zajet. 😎
                          Tak proč se vymýšlí další pseudodefinice?

                            Nlipan - Profil | St 7.2.2018 23:31:10

                            Rožnovák >> Tak to už jsi blízko zákazu lovu co tu psal dříve kakr. To ryby ochrání nejvíc.

                            Ale vážně. Zákaz brodění je dobrý pro trdliště v době po výtěru. Jinak pomůže jen u velké řeky. Většinu našich pidivod celkem úspěšně prochytáš při vhodné technice ze břehu. Ale nejdřív musíš říct co tím chceš chránit. Mně třeba není jasné proč se o bagru hovoří jen v části roku. To jindy nevadí? Nebo to jindy ryby nežerou? Má to něco přinést nebo je to jen aby se něco napsalo a vypadalo to jako odborně?

                              Nroman_monfish - Profil | St 7.2.2018 23:29:12

                              fotojakes >> Konečně by řeky byly plné ryb a my bychom mohli absolvovat k radosti manželek společné procházky kolem vody a koukat se na ty ryby jak plavou. Třeba by ubylo rozvodů ;) :)

                                NWillow - Profil | St 7.2.2018 23:27:31

                                lipan >> Ve VčÚs už některá tebou popsaná pravidla platí.!!
                                Muškařské pásmo bez kuliček a jigů,mimo muš.pásmo od 1.9-30.11.bez jigů a ty kuličky taky dělají některé RS problém.Dále muš.pásmo pouze lov na 1 mušku.Zbývá zavést háčky bez protihrotu,zrušit více háčkové sestavy a už podle novely pro vody Mp zavést po 1.9. velikost mušky na max. 3cm,aby rybář nemohl streamrovat v době hájení PO.

                                  Nroman_monfish - Profil | St 7.2.2018 23:26:29

                                  lipan >> Správně říkáš - dělat to jednodušší. My dnes máme tři rybolovné techniky, které se navzájem výrazně prolínají. Lov na umělou mušku, lov muškařením a lov přívlačí. Osobně bych byl pro všechny sloučit pod jednu techniku - lov na umělé nástrahy, s jednou nástrahou, na pstruhových revírech s jedním jednoháčkem bez protihrotu, na mimopstruhových revírech s max dvěma háčky, každý s max třemi hroty bez protihrotu na nástraze. Pak už bych omezoval podle možností revíru a období jen velikost nástrahy a zátěž. A je mi jedno jestli s udicí osazenou muškařským, nebo smekacím navijákem.

                                    Nfotojakes - Profil | St 7.2.2018 23:19:29

                                    Rožnovák >> my si jedou zakážeme i to rybaření samotné...

                                      NRožnovák - Profil | St 7.2.2018 23:16:49

                                      lipan >> a co zákaz brodění a máš to vyřešeno .-)

                                        Nlipan - Profil | St 7.2.2018 23:16:16

                                        Jinak pojem bagr se začal používat v době kdy jsem před 30 lety závodil a začali se používat jigy s hlavičkama z nacvaknutejch broků. Když se lupli na prut 2 - 3, tak jsi to nějaké té parmě na Bečvě do tlamy narval.