Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

lipan - Profil | St 7.2.2018 23:12:17

Willow >> Takže nemůžeš chytat na nymfy nebo jigy? To bych chtěl vidět jak mne někdo přesvědčí, že to co provozuji je bagr. Mě připadne, že ti co ty texty vymýšlí nikdy nebyli na rybách jinde než v ČR. Asi je třeba prvně říct čemu se má bránit a pak zvolit správné omezení. Tři příklady:
1. Zabránit co nejvíce cílenému lovu dravců na jaře = omezení velikosti mouchy a vyřazení jakýchkoliv gumových součástí. Sice to neomezí 100%, neb boleni se dají chytat í na malé lurky, ale OK.
2. Zabránit ochmatávání ryb a páčení tlam u ryb, které se pouští = zákaz víceháčků a protihrotu.
3. Zabránit totálnímu vybrání všech jam = ve světě to řeší jednoznačným snížením počtu mušek až na jednu a omezením velikosti tungstenu.

Ale proč to dělat jednoduše. Raději budeme řešit zda je to bagr nebo ještě ne. Aspoň se přiblížime kaprařům, kteří stálé řeší dilema zda bivakují nebo táboří.

    Willow - Profil | St 7.2.2018 23:09:28

    Rožnovák >> Znám ,,takymuškaře" jednotlivce,co 10-15m nad tůní rozhrabou dno a pak rychle šup k tůni lovit.:-((

      FRANK71 - Profil | St 7.2.2018 23:07:31

      roman_monfish >> 👍👍

        roman_monfish - Profil | St 7.2.2018 23:06:08

        FRANK71 >> Tentokrát s Tebou musím souhlasit. Pokud chci použít nějaký terminus technicus musím ho přesně definovat. Mě se to nelíbí. V návrhu HO mi nevadí. Je to materiál k diskuzi. V té je prostor pro upřesnění a obecně přijatelnou definici. Jako termín ve schválených BPVRP je pro mě nesrozumitelný. Sice vím co si pod ním mám představit, ale běžný člověk, který se s tím dosud nesetkal, to nikde nevyčte 😉.

          FRANK71 - Profil | St 7.2.2018 23:04:41

          fotojakes >> 😊😊😊😊

            Rožnovák - Profil | St 7.2.2018 23:04:07

            fotojakes >> přesně tak, u nás chodí muškaři maximálně ve dvou a i tak zachovávají jistý společenský rozestup, organizovanou skupinu v rojnici jsem zatím nepotkal :-).

              fotojakes - Profil | St 7.2.2018 22:59:48

              FRANK71 >> U nás to řešíme bez řečí :-) Byla to sranda, stejně jako ty nemám tušení o co jde. Teď už tedy ano, když to willow popsal, ale nikdy jsem to neviděl.

                FRANK71 - Profil | St 7.2.2018 22:54:09

                fotojakes >> ono záleží jestli slovo ,,bagr,, je správně zvolené. Čas ukáže. Že by správní orgán toleroval slengové slovo, no nevím.

                  fotojakes - Profil | St 7.2.2018 22:42:45

                  FRANK71 >> bagr je ale opravdu velký problém, decimuje to celé revíry...

                    Willow - Profil | St 7.2.2018 22:42:29

                    lipan >> Když brodí více muškařů vedle sebe a úmyslně botama zvedají kal,otáčí šutry a do té kalné stopy nahazují,no nahazují,vodí v tom na krátko nebo frantíka mušky,většinou nymfy.

                      FRANK71 - Profil | St 7.2.2018 22:37:31

                      roman_monfish >> jen se tě zeptám protože to neznám,,bagr,, je oficiální název té metody? Každý v ČR ví co si má pod tím představit?

                        FRANK71 - Profil | St 7.2.2018 22:30:27

                        fotojakes >> uvidíme, snad jo.

                          lipan - Profil | St 7.2.2018 22:04:32

                          Kluci, na změkčení a přitvrzení vyhlášky se vykašlete. Pavla nepřesvědčíte. Ale zkuste mi někdo popsat co je to bagr a při jakým konání bych se vystavoval postihu. Uvádět v předpisu nějaké slangové nebo místní pojmy je amatérismus největšího zrna.

                            fotojakes - Profil | St 7.2.2018 21:54:12

                            FRANK71 >> no konečně po těch výhrůžkách to udělal a ještě je tak hloupý, že to podal na konkrétní osobu a rozmazal to po internetu :-D Snad už od něj bude konečně pokoj...

                              roman_monfish - Profil | St 7.2.2018 20:45:35

                              CharlieTrapper >> To jsme v souladu. Já psal jen o jeho nechuti. :)

                                CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 20:31:51

                                roman_monfish >> Já ale nemyslel jeho, že nemá rozum, já myslel nás dva, že nemáme dost rozumu, abychom jeho myšlenkové pochody pochopili :-(

                                  roman_monfish - Profil | St 7.2.2018 20:22:25

                                  CharlieTrapper >> Nevím kolik let už to je, ale hodně. Za celou tu dobu Mrkáček napsal spoustu příspěvků a mnohokrát mu někdo vysvětloval co je změkčování a ztvrzování zákona a jaký je v tom rozdíl. Obdivuji pevnost jeho postoje. K pochopení stačí přečíst si v učebnici práva pro kterýkoli stupeň vzdělávání základní principy tvorby zákonů. A on drží jak Fučík a nečte a nečte a nečte. Nu, každému po chuti :)

                                  Nicméně na otázku jako mnohokrát vůbec neodpověděl :)

                                    CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 20:16:30

                                    roman_monfish >> Ničemu se nediv. Když Pánbůh rozdával rozum, tak někteří jsme u toho holt nebyli, tak máme smůlu :-(

                                      Mrknato - Profil | St 7.2.2018 20:01:42

                                      roman_monfish >> Ptáš se úplně blbě, u marťana bych to pochopil. Vyhláška a ani zákon nepředpokládá, že by je někdo měnil. Pokud ano, uveď kde to je KONKRÉTNĚ právním předpisem stanoveno. Občanům mohou ukládat zákazy pouze právní předpisy a jistě víš, že VRP se odehrává dle zákona, vyhlášky a výjimek. Ale tobě to je stejně jedno, viď?
                                      Jestli něco překročím, tak třeba šutr, nebo kmen, ale zákon, vyhlášku a výjimky určitě ne.

                                        roman_monfish - Profil | St 7.2.2018 19:34:27

                                        Mrknato >> Stejně to asi nepochopíš, ale můžeš mi říct, zda pokud budeš reálně lovit podle BPVRP jihočechů, překročíš povinnosti stanovené vyhláškou? Upozorňuji PŘEKROČÍŠ?! Pokud ano, prosím o konkrétní část ustanovení vyhlášky, která bude porušena.