Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

Mrknato - Profil | St 7.2.2018 18:56:51

CharlieTrapper >> To snad ne? V úvodu citiješ přílohu vyhlášky 197/2004 ale někdo ji v tvém příspěvku změnil, to je darebáctví. Pokud by to měly být BPVRP, tak ano, uživatel může upřesnit velikost háčku, jeho hrot, velikost mušky, snad i druh a délku prutu a návazce, ale nemůže měnit rybolovný způsob! Vy máte výjimku pro lov na umělou mušku?

    CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 18:44:10

    Mrknato >> Žádný šotek, jen jsem citoval naše BP.

      FRANK71 - Profil | St 7.2.2018 18:43:57

      Kalopa >> se zeptej Čárlího.

        Mrknato - Profil | St 7.2.2018 18:40:54

        CharlieTrapper >> Já mám znění přílohy vyhlášky 197/2004 č.7, bod C, úplně jiný........

        C. Lov na umělou mušku.
        1. Lov na umělou mušku v rybářských revírech mimopstruhových i pstruhových Při lovu na umělou mušku se použije 1 udice, která je při lovu držena v ruce; jiná udice není nastražena. Na udici jsou nejvýše 3 návazce s jednoduchými háčky. Nástraha je nahazována pomocí muškařské šňůry nebo vlasce, kdy nosnou funkci zabezpečuje kulové nebo jiné plovátko, popřípadě jiná zátěž. Za umělou mušku se považuje nástraha imitující hmyz nebo jiné organizmy. Nástraha se nevybavuje doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo vrtulka. Při lovu za
        chovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší.

        Že by další šotek?

          Kalopa - Profil | St 7.2.2018 18:39:56

          FRANK71 >> co je obsahem toho podání nevíš?

            FRANK71 - Profil | St 7.2.2018 18:26:55

            🙄

              CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 18:15:18

              roman_monfish >> Členové opravdu nejsou za nic odpovědní, těmi jsou statutáře a také trochu výbor a DK.

                Knapík - Profil | St 7.2.2018 18:14:51

                CharlieTrapper >> v navrhu se pise o zakazu lovu na umelou musku a k tomu se vazal i muj komentar

                  roman_monfish - Profil | St 7.2.2018 18:14:26

                  CharlieTrapper >> vidíš a na naší členské schůzi snad 80% členů odmítlo můj návrh na zveřejňování zápisů z výboru a DK. Oni si snad myslí, že když nic neví, nejsou za nic odpovědní 😕

                    CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 18:10:57

                    roman_monfish >> Snad se toho dožijeme, není totiž co tajit. Kdyby zveřejnili zápis z HO, tak to bylo jasné hned, není tam nic špatného, četl jsem ho. Čím víc toho skrýváš, tím víc se vedou diskuse, tím víc lidí spoustu věcí nepochopí a výsledek je zřejmý. Vidíme to dnes a denně. Dezinformace, dezinterpretace, frustrace spousty lidí a z toho plynoucí nenávist a zlo.

                      roman_monfish - Profil | St 7.2.2018 18:05:51

                      CharlieTrapper >> Karle děkuji za doplnění. Byl bych moc rád, abys měl správný odhad a toho zveřejňování bez úprav jsme se alespoň dožili. 😉😂😂

                        CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 18:01:41

                        Na diskusi okolo omezení lovu na mouchu a zápisu z HO odboru je jasně vidět, jak je důležité zveřejňovat relevantní informace. Přepisování a extrakty částí informací je zavádějící. Není to první případ, mohu jich uvést více. Jen doufám, že je poslední.

                          CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 17:59:17

                          Knapík >> Lov muškařením je na P vodách zakázán. Lov na umělou mušku máme na P revírech upraven následovně:
                          "7. Při lovu na umělou mušku (Příloha č. 7 Vyhlášky 197/2004 Sb., bod C) je od 1.9. do 30.11. povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce v maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu. Je zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení jako je kulové plovátko, splávek apod. Je zakázáno lovit pomocí „dřívka“ a metodou „bagr“ (včetně dvou a více rybářů lovících těsně vedle sebe). Je zakázáno lovit na jakékoliv gumové nástrahy typu twister, ripper, banjo apod., lov na tyto nástrahy je považován za přívlač při použití jakékoliv výbavy. Je dovoleno používat pouze jednoháčky. Dvojháčky a trojháčky jsou zakázány. Je zakázáno vybavovat nástrahy doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek, vrtulka nebo gumička. Při lovu na "Tenkaru" je možné použít pouze prut a návazec (není používán žádný naviják a muškařská šňůra). Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší."

                            Mišák74 - Profil | St 7.2.2018 17:57:34

                            lipan >> v tom případě se musím nechat poučit...

                              Knapík - Profil | St 7.2.2018 17:33:36

                              kakr >> predpokladal jsem, ze ano, zakazovat mouchu na P mi prijde jako hovadina

                                lipan - Profil | St 7.2.2018 17:00:40

                                Mišák74 >> Pro vysvětlení, jsem muškař. Zrovna francouz bagr není. Jsi zářným příkladem, že je tato definice k ničemu. Navíc ten e eliminován tou délkou návazce. Jinak co Čech to spekulanti, takže se to obchází muškařskou šňůrou AFTMA 000. Takže co s tím?

                                  Mišák74 - Profil | St 7.2.2018 16:44:15

                                  lipan >> Metoda bagr je lov s muškařským prutem s dlouhým ujímaným návazcem (francouzská nymfa), a šňůra není vůbec použita. Velmi účinná zbraň na "vybagrování" tůně.

                                    kakr - Profil | St 7.2.2018 16:41:56

                                    CharlieTrapper >>
                                    Tak co platí - včetně dvou a více rybářů lovících těsně vedle sebe, nebo vzdálenost 20m, pokud se nedohodnou jinak. Tedy když se dohodnou, tak stojí vedle sebe na dotyk, nebo ne?

                                      lipan - Profil | St 7.2.2018 16:25:05

                                      CharlieTrapper >> Co to je metoda bagr? To skutečně každý rybář pochopí.

                                        Mišák74 - Profil | St 7.2.2018 16:21:42

                                        CharlieTrapper >> Tak teď už jsem v obraze! Díky