Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

NCharlieTrapper - Profil | Út 6.2.2018 22:32:24

Mrknato >> Bingo, tentokrát jsi to udeřil hřebíček na hlavičku. Představ si, že si DH koupil celý náš územní svaz. No, nebylo to zadarmo, stálo ho to opravdu balík, ale platil v dolarech, hotově a v malých bankovkách. Sice nám trvalo pět dní, než jsme to přepočítali, a pak dva dny, než jsme se podělili. Výsledek stál za to. Už máme v kapse letenky k Dennymu, ten nám tam koupil za ty dolary na pozemku jezera a krásný sruby a pár lodí. DH tímto veřejně děkuji a loučím se s ním. Měj se tady dobře, teď už to zvládneš, když vlastníš už dva ÚS :-))))))))

    Nsplávkař - Profil | Út 6.2.2018 22:28:35

    Mrknato >> On Potočák62 je vlastně takový malý pstruží Krakonoš co dává svému rivalovi šanci ukázat, že není až tak velký lump jak ho všici známe. Vždyť on mu jeho puntíkatý chráněnce z těch jeho trubek nevytahá, on i ten největší lump má pud sebezáchovy.....

      Nroman_monfish - Profil | Út 6.2.2018 22:28:05

      CharlieTrapper >> Karle jsem taky východočech původem a jsem na to leckdy hrdý. Třeba ve spojení s Dynamem Pardubice, Velkou Pardubickou, Zlatou přilbou, ale ne na pro mě nejkonzervativnějším ÚS v republice. A pokud jde o tu diskuzi, tak mě docela baví, jak se dva vytrvalí diskutéři snaží před ostatními udělat z Dušana rohatého čerta a při tom mu prokazují obrovskou službu. Ono kritizovat někoho bez rozumné argumentace totiž funguje jako dobrá forma jeho propagace. Musím jim poděkovat, že našeho předsedu takto vytrvale podporují :)

        NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 22:26:17

        CharlieTrapper >> Jak můžeš jednat s Hýbnerem, když nevíš kdo řeší redistribuci, že brigády nikdo k ceně násad nepočítá, míchat ryby ulovené s vysazenými, jejichž počet a věkové kategorie předkládá hospodář RO, tak to je teda reprezentace.....

        Já jsem si myslel, že vám jde hlavně o změnu parametrů redistribuce a vono prd. Takže i vás si kandidátnapredsedu kúpil jako Potočáka62........ To je ještě smutnější, než jsme si mysleli......

          NDenny - Profil | Út 6.2.2018 22:25:42

          Mrknato >> No myslim,ze kdyz budu chytat pytlaky,protoze si to zaslouzi,tak rozumni lide me pochvali :-)
          S tema generackama,prece neni naprosto nutne drzet generacni ryby nekde v zajeti,kdyz se daji nachytat,jsme toho kazdorocne svedkem i tady,dokonce si myslim,ze pro rybu je to lepsi,ale to je jen muj,nicim nepodlozeny nazor. Hospodarit ma uzivatel,ale kdo konkretne,ma to byt samotny predseda US nebo par lidi kolem nej,nebo kdo.Svaz?Pokud ano,tak kdo je ten svaz?Nejsou to prave ti lide,kteri pod jeho hlavickou neco delaji.Bez tech lidi zadny svaz neni.Podle meho selskeho rozumu vsechno hlavne zavisi hlavne na lidech v MO,bez nich US,rada nebo jiny funkcionar nedokaze vubec nic.Oni muzou neco iniciovat,ale samotnou tu praci,tu prece nedokazou bez tech lidi a jejich nadseni udelat.

            N1Mara - Profil | Út 6.2.2018 22:24:29

            Mrknato >> jestli máš koule, tak bych se Honzovi omluvil za to cos za celí den tady ó něm psal a přijal bych jeho pozvánku na návštěvu jejich chovných vod... Máš na to koule ? Jestliže ne, tak prosim tě nech Honzu napokoji, a netvrď nepravdy....
            Tohle si on nezaslouží !!

              Nsplávkař - Profil | Út 6.2.2018 22:20:10

              CharlieTrapper >> Jestli víš něco o jeho pedofilii tak nechoď kolem horké kaše a ven s tím.
              Že je podvodník a lhář nám předvedl on sám v rámci PR, Roman-Monf. se taky sám divil, sám ale nakonec přijal pravdu která se mu očividně nezamlouvala tak se ji alespoň pokusil zlehčit tím, že to všem takhle vyhovuje....

                NCharlieTrapper - Profil | Út 6.2.2018 22:14:21

                roman_monfish >> Čteš ty bláboly ? To jsme věděli, že východočeši nemají Hýbnera rádi, ale že proti němu budou organizovaně štvát a ještě takhle veřejně, to mne ani ve snu nenapadlo. Ale když se nevzmůžou na nic při jednáních, kde sedí DH za stolem, tak veřejný prostor je pak potřebný na jeho dehonestaci. Zejména, když jim ještě někdo vlivný našeptává. Už jen čekám, kdy se dozvíme krom toho, že je hrobař svazu, současně spasitel a prolhaný podvodník, ještě třeba něco o pedofilech, zlodějích a kdovíkom ještě. Úroveň některých diskutérů je opravdu zoufalá, snad se k tomu tady Romane už nevyjadřuj.

                  NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 22:12:38

                  splávkař >> Hodně tvrdý, ale já to vidím podobně. Mrzí mě, že Potočák62 vráží kudlu do zad územnímu rybolovu. Proč nenavrhne pokusit se změnit obsazení ÚS? To je klíč i ke změně hospodaření a místo toho nás klidně prodá sběrateli svazofunkcí a donedávna okřikovaní Jihočeši se smějí, jak se to v tom ČRS maže.....)))))

                    NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 22:04:19

                    Denny >> Omlouvám se za kopanec do kotníku....)))) Můj návrh je dlouhodobě zde na MRKu znám, ale čilimníkům se nezamlouvá. Sloučit cenu územní povolenky s cenou brigád a nakupovat za jasnou cenu navíc ty násady, které se dosud nevysazují.
                    Potočák dělá to, čím ho nikdo nepověřil. Je to to samé, jako když ty budeš dělat dobro a bez placky RS chytat pytláky, protože si to zaslouží a je to správné. Myslím že tě nikdo moc veřejně nepochválí.....

                    Potočák tvrdí, co má potočáků, ale velký rybochov v MO nemá generačky.... Tak jak to je? MO může chovat původní druhy, ale raději bude radit jak na to? Pak z něj vyleze, že se všude bude zarybňovat váčkovým plůdkem.... a ten to spasí, zdivočí, pokud se nezblázní. Naše MO vysazuje 400000 štik vysazovala i téměř milion štik a nezakládá pro to nějaký spešl spolek a nepořádá konference.... Měla by jako potočák?

                    Základ je v tom, že hospodařit má uživatel a Rada by měla řešit věci svazové, aby MO skutečně byly SH, nebo hospodařily společně. Dnes je v tom hokej a další a další svazošpeky do kterých se nikomu moc nechtělo.....

                    Hele snažit se může školák, ale v rybařině by se měl snažit ten, kdo má dekret a kdyby Potočák62 toto kritizovat a navrhl řešení na konferenci, tak ho možná podpořím, ale tady na MRKu ne.

                      Nsplávkař - Profil | Út 6.2.2018 22:03:36

                      potočák 62 >> Já jsem ty aktuality neuváděl jako nějaká tvrdá fakta z hospodaření ale jako náhled na to kde měl DH své priority v nedávné minulosti aby si to každý srovnal s tím, co nám slibuje za své zvolení do budoucna.
                      Tvé radě na porovnání kolik SUS vyplácí za PO se dovolím pousmát, DH se v roli předsedy i na náborových akcích svazu prezentuje jako zkorumpovaný prolhaný podvodník a hlavní hospodář co ta čísla podepisuje v tom jede s ním, ta čísla hospodaření jsou určena pro MZ a tam jak se sám DH rád chlubí si nechává ty svý podvody s oblibou zaštiťovat. Dlouhodobě mám hospodaření svazu za teamovou fikci s cílem udržet kvanta vod grátis, DH, HO je první co je fakticky a naprospo otevřeně začal pomalu připravovat na nové časy.
                      DH rád na oko vystupuje jako spasitel společného svazového rybolovu postaveném na tom, že každý má možnost za mírný peníz lovit na tisících hektarech pestrých revírů 365 dní v roce přitom paralelně provozuje pod kamufláží VRP soukromáky kde třeba na 1 rok lovu na 7,5ha nevystačíš s 20000kč, zato tam ale můžeš lovit pstruhy 7 dní v týdnu a když je kosa tak i na těsto, když ti to těsto ale šlukne kapr, musí neprodleně zpátky!
                      Myslím, že ty dva, tři roky za které by DH pohřbil svaz na který jsme zvyklý jsi odhadl dobře, sleduji ho bedlivě již roky jak likviduje tradiční poslání, hodnoty jak z pozice předsedy SUS tak i šéfa HO, které bylo myslím právě s cílem likvidace zavedeného modelu zřízeno.

                        Nroman_monfish - Profil | Út 6.2.2018 21:43:24

                        CharlieTrapper >> Jestli spíš jen nemyslí, že ho mají. Jako ty odbory ;) :)

                          NDenny - Profil | Út 6.2.2018 21:41:49

                          Mrknato >> Ty vis,ze ja se v zakonech nevyznam a nestydim se za to :-) Jen bych opravdu od cloveka jako jsi ty,ocekaval ze budes mit nejake realne navrhy,nebo rady i k takovych vecem,jako dela potocak.Vzdyt on a jemu podobni se snazi o to o cem pises,aby v revirech byly ryby.

                            NCharlieTrapper - Profil | Út 6.2.2018 21:14:06

                            roman_monfish >> Ale oni ho nehledají, oni ho mají :-) Tam je totiž vše jinak.

                              Nroman_monfish - Profil | Út 6.2.2018 21:11:53

                              CharlieTrapper >> Karle v centru republiky ani neví koho mají v odborech LRU. Když se zeptáš na ÚS, řeknou Ti "musíte se zeptat předsedy odboru". Když se zeptáš předsedy odboru, tak ten neví, zápisy z jednání nemá několik let. Jak by pak mohli najít kandidáta, když ani neví, koho v ÚS mají? ;) :)

                                NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 21:10:36

                                Denny >> Ach vy američané? A co realistický návrh na reálné spojení ceny povolenky a brigád ? Furt nic?

                                Nechci ti nutit své názory, ale může předseda ČRS organizovat rybolov a hospodaření ÚS? Co myslíš? Může nařizovat vypuštění některých BP uživatele, nebo zavedení jiných? Co ty nato?

                                Všechno je možný, ale nejdřív je třeba změnit stanovy, JŘ a zákon 99/2004 aby to mohl svěží vítr provést. Já raději takovému větru zavřu okna i dveře. Třeba se to hochům podaří a dostanou se tam střechou....... Jestli něco v rybařině změnit, tak podle mě nejdřív to, aby v revírech byly zase ryby.

                                  NFRANK71 - Profil | Út 6.2.2018 21:09:41

                                  roman_monfish >> proto se tě ptám jak může někoho přesvědčit, kde je ještě více omezen? Připadá mně jak pan Drahoš. Ten pořád také tvrdil, že bude dobrý prezident, ale kroky jak to zlepšit neměl.

                                    Nroman_monfish - Profil | Út 6.2.2018 21:06:20

                                    FRANK71 >> Podívej. Buď neumíš číst, nebo si neumíš otevřít odkaz. To se dá třeba i omluvit, ale pokud to děláš vědomě, je to na pováženou. Nebo máš strach, že nahlédnutím do komentářů na Dušanově stránce se nakazíš reálnou snahou posunout svaz dál?

                                      NCharlieTrapper - Profil | Út 6.2.2018 21:02:44

                                      roman_monfish >> K tomu jednomu krátkému komentáři níže musím použít slova Winstona Wolfa k Vincentu Vegovi ze slavného filmu Pulp Fiction: "Promluvil skutečný génius." :-))))))

                                        NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 20:58:04

                                        Honza7 >> Ahoj Honzo. Já bych hrozně rád, aby se obnovily počty původních druhů ryb minimálně jako ty, to mi věř. Neargumentuji jen dobou co lovím, v tom máš pravdu, ale i dobou kdy jsem byl ještě ve výboru MO a dobou co se zajímám o problematiku původních druhů ve Vč. ÚS a zprostředkovaně i v celém svazu. Možná proto nejsem tak důvěřivý jako ty.

                                        Malý příklad: Hrajiho Svitava má zřejmě slušné zarybnění, ale nedosáhla toho úplně košer vztahem ke společnému rybolovu.
                                        Něco podobného je i u mnohých MO v ČRS, kde nepouští hospodáře k revíru a pak MO kritizuje ÚS jak hospodaří. No a že se nic neděje? No nebudeme ty MO dráždit, hlavní je ta jednota..... Zatím odvádí aspoň z členských.....

                                        Moje vize, kdy by se brigády sloučily s povolenku, ale s daleko větší svazokontrolou uživatele by podle mě přineslo víc peněz na původní druhy. Vše je totiž za peníze, i dobročinnost a mesiášství. Proč nevysazovat jako v cizině téměř tržní dravce, lososovité ryby, i ty původní, reofilní ryby v několika ročnících?

                                        No a protože chovu ryb nerozumím, dělám jiné věci, nechávám to na ÚS, který by tu změnu potřeboval v 1. řadě, ale k ÚS a hospodáři ÚS mám daleko větší důvěru, než k Radě a MO, které jako náhodou vložily právě teď své soukromáky do územního rybolovu........