Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
Diskuse k bleskovce Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NFRANK71 - Profil | Út 6.2.2018 20:56:17
NFRANK71 - Profil | Út 6.2.2018 20:54:23
NCharlieTrapper - Profil | Út 6.2.2018 20:51:17
NDenny - Profil | Út 6.2.2018 20:47:55
Nroman_monfish - Profil | Út 6.2.2018 20:40:57
Říká Ti to něco? ;) :)
NFRANK71 - Profil | Út 6.2.2018 20:31:01
NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 20:25:57
Rozpočet ÚS je něco jiného, než jeho jedna položna na násady. V ÚS se žádná redistribuce nekoná, u Vás možná..... Připočítáním brigád poskočí cena násad ne o desítky korun, ale min. násobek ceny násad.
Redistribuci počítá Rada a ta skutečně vychází z úlovků a nikoliv násad. No tak nevím, kdo je tu větší odborník.......
NCharlieTrapper - Profil | Út 6.2.2018 20:18:50
Nroman_monfish - Profil | Út 6.2.2018 20:14:25
NHonza7 - Profil | Út 6.2.2018 20:13:27
Kde se asi nejvíce budeme rozcházet já považuji za naši povinnost udržet naše původní ryby i pro budoucí generace. Duhák a siven jsou ryby, které by měly mít zde velmi omezený prostor.
Teď doufám, že se nedotknu žen, ale u mužů většinou daleko lépe funguje pragmatismus, tím chci říct, když se s někým neshodnu na pěti věcech, tak by to nemělo bránit zrealizovat dalších 95 věcích v kterých máme shodu. Zkus se na tohle podívat z tohoto pohledu.
Jinak zrovna v mém oboru daleko víc platí, že se snažíme posouvat hranice našich možností každý rokem dál a dál. Víme co umíme teď, ale nejsme s tím spokojeni a vše se dělá proto aby pacient se vyhnul zdravotním komplikacím a nebo aby byly co nejmenší.
O to stejné se pokouší i Honza Knap s panem Hýbnerem - s tím, že chtějí chránit životaschopnou populaci pstruha potočního a lipana. Tak okopávat takové jedince co chtějí bojovat za jejich záchranu je opravdu proti zdravému rozumu.
NFRANK71 - Profil | Út 6.2.2018 20:11:47
Nroman_monfish - Profil | Út 6.2.2018 20:06:30
http://dusan2018.cz/2-digitalizace-svazove-agendy-dsa/
Stačí si projít komentáře a není jich zas tak moc, abys našel odpověď přímo od pana předsedy :)
NCharlieTrapper - Profil | Út 6.2.2018 19:02:30
NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 17:50:28
Nijak nelobuju za složení našeho ÚS, naopak, ale rozhodně nejsem fanda počínání p. Knapa a nechci to tady rozebírat. Sám přiznal, že ani okolní MO od něj nechtějí odebírat "divoké ryby" Za prvé netuším co je divoká ryba. Podle výše uvedených 13 kroků to je asi napůl vycuclý váčkový plůdek. Jistě, na Trutnovsku může být říčka a i jinde, kde jsou zbytky ryb, které se ještě nějak přirozeně rozmnožují, ale exportovat tuto metodu do celého ČRS považuju za nesmysl a když přihlédnu s jakým člověkem se k tomu spojil, tak nevím jakým slovem to vyjádřit, abych poprvé nedehonestoval.......
Moje ego když už ho dehonestuješ, začalo trpět koncem 80tých let, když začaly mizet původní druhy ryb. Nikdo nepřišel na to proč a jak to zastavit. Proto je velmi nepravděpodobné, že by to vyřešil p. Knap a Hýbner. Podle mě je tato aktivita přesně načasována a bojím se, že bude sloužit k úplně jinému účelu a bude to stát zbytečné peníze. To budu milý Honzo raději vděčný za duháky a siveny, když budou všude v řekách a ne jen v P rybnících.....
NHonza7 - Profil | Út 6.2.2018 16:08:02
Znovu ti opakuji za Honzou Knapem a jeho partou stojí výsledky a určitě se tomu neděje na základě božího zázraku. Je za tím spousta práce, práce a znovu práce. Když už to nedocení vyšší struktury našeho ČRS, tak drtivá většina členů to vidí a před takovou obětavostí hluboce smeká o to je dost alarmující, když někdo jejich činnost podkopává příspěvky a sám nic nepředvede. Zkus tady doložit něco co děláš sám pro zachování našich původních druhů ryb.
Začíná to vypadat, že když tě nikdo k daném projektu nepřizval, tak utrpělo ego a takový projekt je potřeba co nejdříve pošpinit.
NFRANK71 - Profil | Út 6.2.2018 15:02:25
NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 13:09:21
Já tady nechci spočítat skutečně reálnou cenu násad na halíř ze svazochovů. Co známe je rozpětí za které je možné nakupovat násady mimo svaz. Jde mi o to, nastínit, kolik tato činnost stojí rybáře při praktikování zarybňování svazorybou. Myslím, že lze dohledat přesnou svazocenu v každém ÚS, cenu a množství redistribuce a lze dohledat výši brigád v každé MO. To stačí. K čemu MO potřebují brigády? Já bych řekl že k hospodaření a to je správa majetku k chovu a provozování chovu ryb. Samo, že všechny MO nepěstují jen kapř, ale chovají o ostatní druhy, i když minimálně, ale většina MO nechová nic. Pak nebude chybou pro porovnání výhodnosti, (kolik kg získají samodomo chovem a kolik rybou mimo svaz) když se ti pojem cena nelíbí. Porovnat pro rybáře kolik ze svých plateb spotřebuje dodání určitého množství ryb ze svazu a to samé provést u dodávek mimo svaz. Rozdíl bude ohromný. Rozvážet ryby po revíru dejme bokem. Někdy to dělají profichovatelé v rámci ceny násad a ve svazu to někdy dělá jiná složka než MO a účtuje jak ryby svazové, tak i nesvazové. To samé platí i o vydávaání povolenek a sumarizaci. Na to mají MO členské. A k otázce co udělat s chovnými rybníky? Když neprodat, nebo nepronajmout, tak nechat na nich lovit jak členy, tak nečleny mimo režim VRP na těžební poukazy, ale tento lov nijak nespojovat s VRP, tedy ani se sumarizací, redistribucí, členstvím, ale za takovou cenu, aby na tom uživatel, nebo MO neprodělal. U nás se něco podobného zkoušelo na zrušeném rybochovu v Dašicích, ale nefungovalo to..... MO tam netočila pivo, neopékala úlovek, jako v Polské pstražně a ani o obsluhu těžařů neměl nikdo z čilimníků, nebo svazopodnikatelů zájem.
A že se současný model chovu ryb v MO územním čilimníkům líbí, tak o tom žádná..... I takový kritik Traper si to pochvaluje...... Pro ÚS je svazocena skutečně konečnou cenou a tedy proč ne, když to MO provozují z vlastního rozhodnutí, ale já tuším, že rozpočty a i brigády se rozpouští za vstřícnost k vrchnosti ne vždy účelně pro smysl hospodaření.....
NThomic - Profil | Út 6.2.2018 9:10:34
Ta kalkulace je a bude vždycky zavádějící právě proto, že vaříme z agregovaných dat - všichni máme přinejlepším čísla jako součet všech MO a US. Proto si nemyslím, že je možné porovnávat cenu násady mimo svaz a podíl toho, co celkem rybáři zaplatí vůči celkové reálné váze násady. Není totiž pravda, že by v případě nákupu produkce mimo svaz zmizely všechny náklady s tím spojené.
Aby bylo možné udělat porovnání variant "produkovat sami vs. nakupovat zvenku", museli bychom mít kalkulaci toho, kolik je přesná cena nákladů na pronájem a údržbu stávajících revírů, administraci povolenek a organizační složky; a tuhle kalkulaci ze všech MO a ÚS nemáme.
Bez toho se spočítat reálný náklad na kilo vyrobených ryb uvnitř svazu prostě nedá. Ty peníze se totiž i během roku několikrát protočí uvnitř svazu - Ús odkoupí od produkční MO násadu, ta ty peníze použije na údržbu revíru a nákup ryb které produkovat neumí na zarybnění, které odchytají držitelé CS, za které dostane Ús kompenzaci v rámci redistribuce a tak dále. Pokud v tomhle modelu nějaká část "přerozdělení" vypadne a ty finance místo svazového soukolí skončí mimo Svaz, model se změní - a nejsem ekonometrik, abych byl schopen udělat přesnou prognózu jak.
NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 8:49:47
Potěšilo mě, že hodnotu násad kapř jsem zpatra odhadl téměř přesně, pokud tebou uváděná hodnota 145 milionu (2016) je svazofaktum. A teď k logice. Všude kde hovořím o ceně násad, tak to je vztaženo na kg. Rybáře nezajímají referenční ceny. Ale já je uvažuju. Ve vedlejši diskus Visagrad polemizoval se sumou za kapř, kterou jsem odhadl na 140 milionů. Jednou mu vyšlo 300 milinoů a pak zase 90 milionů. Odhadoval a počítal jsem svazocenu (45,-Kč/kg je to starší číslo) náklad pro uživatele na zarybnění, pak náklady rozpočtu MO (brigády odpisy, dopravu) a pak i redistrubuci (cca 105,-Kč/kg, také asi starší číslo) a i nákup mimo svaz, počítal jsem cca 55,-Kč/kg. Součet nákladů ÚS, MO a Rady se započtením vlivu ceny mimo svaz, mně vyšlo velmi hrubě těch cca 150,-Kč/kg kapř, což je reálná cena pro rybáře.
Tato cena obsahuje náklady rozpočtu ÚS (uživatele), velkou část rozpočtu MO (brigády, odpisy majetku, dopravu a.j.) a pak redistribuci, po odečtení svazoceny. Současně jsem započítal (nikoliv připočítal vliv nákupů mimo svaz) který cenu pro rybáře naopak snížil. Z tohoto faktu, ve kterém nevidím argumentační chybu, považuji chov ryb ve svazu pro rybáře za velmi neefektivní, ale co mají rybáři dělat?
Když podělíš 2,9 milionu kg násad kapř cenou 145 milionů Kč, tak ti vyjde kolik????? No ta svazozena přeci....... a to je mystifikace jako noha. K těm 145 milionům je třeba připočíst dalčích 300 aby se zohlednila skutečná cena pro rybáře a proto uvažuju o nákupech mimo svaz, ač je to pro kešflou MO velmi bolestivé, která by skutečně byla za cca 50,-Kč/kg. To je agrumentační chyba svazu příteli, ne moje.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45004
NUdírny a uzení51139
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NDokumenty z přírody kolem vody624
NAkvaristika4245
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NRetro ...50707
NZoologický koutek MRKu.33417
Kde to žije - všechna témata
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










