Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
Diskuse k bleskovce Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Út 6.2.2018 8:04:38
1a2 odstavec) Netuším kolik má vaše MO, nebo dokonce ÚS pronajatých vodních ploch, ani se mi to nechce zjišťovat. Takovému způsobu hospodaření, které jste si zvolili, by slušelo to, kterému se dle stanov říká "samostané hospodaření MO" o kterém rozhoduje MO. Jak může ÚS rozhodovat o hospodaření na revírech které nejsou jeho? Pak se nedivím v jakém stavu jsou P vody a původní druhy ryb, když vám tam ÚS musí platit dost jednostrannou obsádku prosazenou členi.
3 odstavec) Pro koho platí brigády je věc zatím každé MO. Za stavu, kdy se nebudou plnit manuální prací, nevidím důvod, aby je krom elévů do 15 let neplnili bankovkami všichni a nebo za omilostněného členi to platila sama MO....... je to právo volby MO.
Podobné to je spočtem členi v.s. prodaných povolenek. Proč asi členi platí členské a neberou si povolenku? Podle mě je to tím, že si nekupují společnou, ale povolenky na soukromáky MO, která by měla být SH, ale taknějak není....... není kdo by ji k tomu přiměl tím, že jejich členi neprodá společné povolenky (územní a CS). A zse tady máme důvody proč není na původní druhy ryb.
předposlední věcný odstavec) MO nemůže hospodařit dlouhodobě se ztrátou. Já naopak neznám MO, která skutečně pěstuje kapř pouze za svazocenu a nemusí přisypávat ze svého.
Samozřejmě se najdou i tací cifršpioni, kteří vykáží a asi pavdivě, kolik pytlů chleba zadarno, kolik práce zadarmo a.j. položek je stála produkce 500 kapř a takový cifršpion se pak pochlubí že 1kg kapř stál MO např. 28,-Kč........ Bohužel ale už nepočítá hodnotu brigád, odpisy a oprávky majetku a to je systémová chyba celeho svazu.
Ano, je čas pracovat, měj se......
NThomic - Profil | Út 6.2.2018 1:46:02
Nfotojakes - Profil | Út 6.2.2018 0:08:41
Nejen pro naší organizací jsou tyhle vody základem fungování, proto se nemůžeš divit, že se je snažíme udržet a získávat nové. I za cenu aktivit, které organizace fungující na jednom úseku velké řeky nemusí až tak řešit. I když v rámci dobrých vztahů třeba s obcemi je řeší.
Ten výpočet ti značně kulhá, svaz má sice 240 tisíc členů, ale brigády platí pro cca třetinu až polovinu, děti, ženy, důchodci je většinou neplatí, nebo jen nějakou menší část. Povolenku si také bere jen část rybářů, u nás kolem 75%. Z té částky se platí i ty nájmy za revíry, to taky udělá nějakou kačku. Režie, distribuce násad, výroba povolenek, soupisů, atd...
Cena násad do revírů, které produkují MO je daná, ÚS, který násady do revírů nakupuje platí MO, nebo producentům z těch peněz na násady. U nás MO dostávají za kapra o nějaké procento méně, než producenti, vedlejška je plus mínus po nedávných korekcích srovnatelná s trhem. Jasně, některé MO můžou produkovat ryby se ztrátou (výroba je stojí více než jim za násady dá ÚS), ale to může fungovat jen v malém. Neumím si představit, že by mě výbor a členi nechali trvale rybníkařit se ztrátou. Po svém předchůdci jsem to převzal v situaci, kdy to bylo krůček od ukončení chovu a přerodu rybníka v revír, nebo spíše přihrání soukromému zájemci o rybník.
A už končím, zase jsem se neudržel, reagoval na tebe a na to nemám čas :-)
NMrknato - Profil | Po 5.2.2018 23:37:48
Já si myslím, že společná rybařina je tu pro rybáře, a ne pro uživatele, aby na ní spekulovali. Podle mě má umožnit, aby rybář z hor si mohl jet zachytat na dolní tok řeky, nebo přehradu a rybář z nížiny zase na ryby do podhorských pstruhových říček. Proto by všude měly být ryby a ne jen na profláklých VIP revírech, kdy sama Rada inzeruje, že jejich revíry jsou zarybňovány nadstandardně a to je výhoda CS rybolovu, který sama organizuje? Kapry z pstruhových rybníků se daří vyklízet, ale asi ve Stč. P revírech nastává jiná šmelina s duháky, jak tu naznačil splávkař a Frank71.
Jistě, pohled na svazochov a profichov jsi popsal dobře, ale z pohledu uživatele, nikoliv rybáře. Rybáře asi nezajímá, kolik dostávají zaměstnanci, nebo brigádníci odměn a kolik za ně zaměstnavatel, nebo svaz odvádí či rozdá povolenek grátis. Rybáře, nebo konkrétně mě zajímá, na kolik vyjde konečná cena násady. Není pravda, že člen na brigádě nestojí svaz nic. Stojí málo, stojí cca 70,-Kč/hod, ale členi je jak maku. 240000 x 70,-Kč x 10. (kdo je povinen brigádami je zatím na rozhodnutí MO a platit mohou všichni).
No, když se na to podívám jako rybář, tak za mých cca 2.000,-Kč (povolenka + brigády), ČRS nasadí ryby za 190 milionů (kapř, sumců přiměřeně, dravců, lososovitých málo a ostatních skoro nic). Pokud vezmeme 240000 členi x 2.000,-Kč tak si členi mohou lovit, a nebo si sehnat nějakou brigádu mimo svaz, aby měli 700,-Kč na úhradu brigády, ale podstatné je to, že k nákupu násad by bylo téměř 500 milionů.......
I kdyby byly násady mimo svaz, dražší o 1/4 a to je ta nejhorší varianta brod, pak by na zarybnění dravci, lososovitými a ostatními původními byla ta samá částka, kterou se zarybňuje dnes a to nepočítám, že z cca 50% nakupuje svaz násady mimo svaz už dnes.
Hraji tady zmínil vox populi vox dei a sám se provařil, že je neschopný čilimník a jeho výsledky na Svitavě nesvědčí o respektování ideí společného rybolovu, tedy rovnoměrného zarybňování ale abych byl férový, tak i u nás to není lepší, viz Rada...... A proto si myslím, že společný rybolov potřebuje změnu zvrchu od ÚS (jmenovaného hospodáře) a RO (státu) a ne plantavých 13 kroků...... pro zvolení kandidatanapredsedu, kde všechny MO=uživatelé, nepotřebují ÚS.
Nfotojakes - Profil | Po 5.2.2018 22:17:31
Jestli tím myslíš získat víc vedlejšky, tak tu dostaneš jen za zvýšený objem odebraného kapra. Toto se mi potvrdilo i teď, když na HO padlo, že se loni podařilo díky zvýšenému odběru kapra vyvázat z exportu i nějaký metrák štiky navíc. Takže za těch deset let co jsem odešel od rybářů, se toho moc nezměnilo. Odprodávat majetek, vodní plochy? Co svaz ve své historii opravdu po***l je to, že neskoupil po revoluci vodní plochy, když to šlo za drobné. Navíc z chovného se dá vždycky udělat revír., tedy za cenu degradace nádrže, protože bez lovení se bude rybník zanášet sedimenty.
Svazochov má oproti profíkům jednu zásadní výhodu, zpravidla nemá kmenové zaměstnance, odvody na SP, ZP, minimální mzdy a podobně. Jeden pikolík k lopatě na plný úvazek tě stojí podstatně více než brigády a povolenky zdarma pro svazácké nadšence, kteří se chovu věnují.
Nfotojakes - Profil | Po 5.2.2018 21:50:54
Nroman_monfish - Profil | Po 5.2.2018 20:15:36
NMrknato - Profil | Po 5.2.2018 20:01:49
NMrknato - Profil | Po 5.2.2018 18:20:11
NMrknato - Profil | Po 5.2.2018 18:14:44
Nhraji - Profil | Po 5.2.2018 15:10:51
Důležité je vidět, že do volených orgánů svazu nevolí stát ani úředníci MZe či krajských úřadů, ale volí tam členové spolků. Proto nelze jen tak dlouhodobě ignorovat požadavky členské základny, protože vox populi, vox deí. A ti ve vyšších funkcích mají ty tlaky ze všech stran větší.
NVL.K. - Profil | Po 5.2.2018 15:00:09
NFRANK71 - Profil | Po 5.2.2018 14:58:52
Nroman_monfish - Profil | Po 5.2.2018 14:43:23
NFRANK71 - Profil | Po 5.2.2018 14:25:10
Nroman_monfish - Profil | Po 5.2.2018 14:16:53
NFRANK71 - Profil | Po 5.2.2018 13:37:03
Npotočák 62 - Profil | Po 5.2.2018 6:45:01
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45002
NUdírny a uzení51139
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NDokumenty z přírody kolem vody624
NAkvaristika4245
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRyby, které mizí z našich vod.7259
NRetro ...50707
NZoologický koutek MRKu.33417
Kde to žije - všechna témata
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
CA Worldfishing
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá...











