Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
Diskuse k bleskovce Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
19x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Mrknato - Profil | Po 5.2.2018 1:19:43
Je podle tebe svazový chov v MO na menších plochách rybníků schopen konkurovat velkoproducentům bez brigád?
Mrknato - Profil | Po 5.2.2018 1:08:33
Já ryby nechovám, nekupuju a ani neprodávám, ale to co psal CharlieTrapper sedí. Jen mi je divné, jestli cena pronájmů rybníků bude cloumat i cenou kapra na domácím trhu? Já si myslím že ne. Už i to by mělo vést k nákupům mimo svaz, kdy cenu násad zvyšují brigády a to je řeč jen o kapř. Chápu, že pro ÚS je nízká svazocena "výhrou" a část nákladů se přenese na MO a CS rybolov to uživatelé neplatí a rybáři to až na výjimky netuší.
Zkuste zauvažovat, jaký dopad by mělo propojení brigád s cenou povolenky? Vím u P revírů, že některé MO skutečně násady přeprodávají a paradoxně nedovolí uživateli vysadit levnější z centrálních nákupů, což o to, líznout si chce každý, ale co pak takové MO dělají s brigádami? U nás je cca 60% MO, které jedou společně, ale pro případ "ztroskotání" mají i své soukromáky, které provozují z brigád. Jak potom ÚS organizují společný rybolov? Většina chovných rybníků tu je od r.75, kdy MO ještě hospodařily a doteď se s nimi nic neudělalo, naopak, po r. 2004 zavládlo zděšení a MO začaly znovu a usilovněji nakupovat, pronajímat rybníky a revíry, které až na výjimky mají jen pro sebe. Myslím, že pro společný územní rybolov by vyřazení MO z VRP vedlo ke kvalitnějšímu zarybnění společných revírů, kdy by uživatel nemusel odkupovat vše co "vypěstují". A to ještě napadlo p. Knapa a Hýbnera zarybňovat pstruhovky váčkovým plůdkem a fušovat Povodím s.p. do řemesla, upravovat toky a ještě za to připlácet MO. Jen se divím, že hoši nešli dál a v rámci ochrany kapř nestanovili vysazovat do revírů ročka kapra....
fotojakes - Profil | Po 5.2.2018 0:20:21
Svaz je dominantním producentem pro vlastní potřebu, v globálu se jedná o stovky malých producentů, jejichž produkci hravě zastane jedna firma z Třeboně.
Ceny vodní plochy letí nahoru stále bez ohledu na ceny ryb.
http://www.cz-ryby.cz/tables-show/
CharlieTrapper - Profil | Ne 4.2.2018 23:42:45
Thomic - Profil | Ne 4.2.2018 23:22:43
Nemůže být nižší cena, kterou můžou občas soukromníci nabízet, buď snaha o dumping nebo právě to, že nízkou poptávkou (díky vlastní produkci) se potřebují ryb zbavit i za relativně nižší cenu..? Což by se se snížením vnitrosvazové produkce mohlo rychle změnit.
CharlieTrapper - Profil | Ne 4.2.2018 23:13:05
Thomic - Profil | Ne 4.2.2018 23:07:18
V praxi tak do velké míry stanovuje cenu násady na českém trhu z pozice dominantního producenta a zároveň odběratele.
Pokud by Svaz přestal produkovat, jak tu někteří naznačují, vedlo by to podle mě k několika následkům. 1) co s chovnými rybníky? Aby se vyrovnala poptávka a nemusely se vozit pochybné ryby z venku, musela by je postoupit soukromým producentům tak, aby nabídka takového množství na trhu zůstala zachovaná. Ano, svaz by ušetřil na jejich nájmech. 2) Cena násady od soukromých dodavatelů by letěla nahoru, protože by Svaz musel skupovat v podstatě celý objem trhu, aby zůstala zachovaná současná úroveň zarybňování, což by vedlo 3) k navýšení lukrativnosti byznysu s násadami a tudíž nárůstu investičních cen rybníků, případně jejich nájmů, a Svazu by se pronájem revírů buď prodražil, nebo by o ně přišel, protože by musel přeplácet soukromé podnikatele, co by v produkci viděli potenciální zisk.
Rozhodně si nedělám nárok na to, že v týhle rovnici není chyba, klidně mě na ni prosím upozorněte.
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 22:46:04
Podle stanov může být členství řádné, čestné a přispívající. Klidně, bez jakýchkoliv změn stanov může ÚS přijímat členy přispívající, kteří by formu brigád směřovaly jako příspěvek na zarybnění ve výši brigády. A je to vyřešené. No a pokud nám zůstane Rada, tak místo hospodaření na Orlíku a dalších revírech může kontrolovat finanční hospodaření a RO podporu původním druhům.
A oprava "chodníku" je vyřešená......
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 22:24:50
Turňa - Profil | Ne 4.2.2018 20:17:06
Rožnovák - Profil | Ne 4.2.2018 19:34:01
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 18:38:58
Kdo může chovat ryby a mít slušné líhně jsou ÚS, ale ty se jich zbavili. Tohle by mělo řešit "13kroků", nebo vytvořit podmínky pro společné nákupy násad mimo svaz, což je věc uživatelů, tedy ÚS a ne MO, které si nakupují násady samostatně v daleko menším objemu a tedy podstatně dráž. Co na to HO ÚS a Rady? Jaká je mortalita "vymačkaných ryb odborníky" v malých MO? Jak ulovené ryby z revíru vykazují? Nemohou malé Po znovu odlovit do chovných potoků a prodat uživateli znova? Kdo jsou ti, kteří se brání nákupům násad a tržních ryb mimo svaz, které jsou pro členi v globále o mnoho levnější, ale čilimníkům to ztíží utracení rozpočtu MO.
Kdy už někdo spočítá, kolik opravdu stojí násady dobráků, mesiášů z MO, nákladů z jejich rozpočtů, proplacené z rozpočtu ÚS a z rozpočtu Rady (redistribuce)? Tady fakt nejde o to, kdo se rozhodne... rozhodnout se může SHMO. Rada a Sněm by měl udělat v hierarcii svazu pořádek a ne to nahrazovat tím, že se bude montovat do VRP.
F16 - Profil | Ne 4.2.2018 17:59:17
Rožnovák - Profil | Ne 4.2.2018 17:48:46
hraji - Profil | Ne 4.2.2018 17:47:48
Jakmile schází argumenty, nastupují sračky. Nech si své rady a šílené konstrukce, co by měl a neměl dělat MRS. A už vůbec nerozhoduj, co udělá náš spolek s vlastním majetkem. Jo a mimochodem, nenakupujeme kapry od spolků, pokud vím, tak jen od profesionálů.
Rožnovák - Profil | Ne 4.2.2018 17:44:43
Mrknato - Profil | Ne 4.2.2018 17:27:21
Kde to žije - všechna témata
9:59Rybáři vs ochránci přirody 55
8:45Polsko, okolí Dunajce 6
8:22Labe fishing store 19
0:02Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoÚprava chodu woblerů. 10
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoStaré Česke rybářské vybavení 392
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










