Lov nonstop na ÚN Hněvkovice (421 073) a ÚN Lipno (421 200)

Autor diskuse: kokotron - Profil , 2.5.2014
9 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nvodar - Profil | Út 7.6.2016 21:32:36

tommaly - Kaprařů dost.

    Nzdepa - Profil | St 7.5.2014 0:42:38

    Rybáři si lov nonstop nezaslouží. Pár slušných to bere jako další zajímavou možnost zkusit lovit ryby i v noci. Naprostá většina si však nonstop lov plete s nonstop alkoholovou párty v přírodě při nahozených prutech. Dokud se poměr neobrátí, tak nonstop lov nemá smysl.
    Vycházím z vlastní zkušenosti při nočních kontrolách na přehradě Trnávka. Letos zde již lov nonstop není. Přehrada se ale bude vzpamatovávat ještě několik let. Po zavedení nonstop lovu se k Trnávce sjížděly party "rybářú" z celé republiky. Tito lidé obvykle přijeli na víkend nebo dovolenou. K vodě něměli žádný vztah a podle toho se tak chovali. Auta u vody, ohně, nepořádek, všelijaké přístřešky a hromady odpadků a hoven na všech místech. RS řešila co jí povoluje zákon. Auta a další věci nikoho nezajímají. Policie má dost jiných starostí.Celá situace byla neudržitelná a i Povodí Vltavy bylo dost nespokojené. Letos Rada ČRS vyjímku na nonstop lov pro Trnávku nedostala. Jsem zvědavý na letní sezonu, Věřím, že "rybářů" ubude, a situace se zlepší.
    Možná se přesunou na Lipno. Rozhodně někam jezdit budou. Bohužel.
    Přikládám několik obrázků. Typické lovné místo "rybářů". Partička lidí úplně namol, kteří nevěděli ani kde jsou a co se děje.Jeden se dokonce vykutálel z lesa asi po 20 minutách dohadování o počtu rybářů a a nahozených prutů. Řešit něco s nimi bylo velmi obtížné. Auto na břehu u vody v PHO II. stupně a za zákazem vjezdu byl jen detail.

      Nkritik - Profil | Po 5.5.2014 20:10:01

      €mo >> Dovolím si trošku doplnit kolegu Kamila.... Na Maře jsme byli týden v září 2011.
      Kam se hrabou naše jihočeské svazovky, kde je nonstop povolený. Objeli jsme celé jezero, veškerá místa byla obsazená. Kolem vody se téměř nedalo projít, né kvůli lidem, ale díky jejich exkrementů,které byly nasety velmi hustě.....
      Pytle s bordelem v každém křoví, na každé pěšince a cestě.
      Hromada bordelu přímo u schodů kostelíka a stánek s bývalým občerstvením byl z půlky naplněný.....
      holt většina si u vás chemické WC k vodě nenosí :-)
      Krásná voda, krásná krajina tam u vás ale to, co lidi provádějí kolem, no síla......

        Nkritik - Profil | So 3.5.2014 14:57:25

        lipenak >> Připrav se....tady máš jednu motivační, tohodlec budou plný břehy :-))

          Ncandat 6 - Profil | So 3.5.2014 11:27:37

          jedna fotečka jak se bojíme rusáků na Lipně

            Nvodar - Profil | So 3.5.2014 10:44:36

            Král Lipna.

              Nlipenak - Profil | So 3.5.2014 10:33:51

              splávkař >> co se týká ,,Lipno není kaprová voda ani nikdy nebyla , opět se zde projevuje prosazování hesla hospodáře Hladíka ,, rybáři chcou kapra tak jim ho budeme sypat ,, tak se sype jak u blbejch na dvorku a rybáři jsou spokojený a když se daří tak už ani nepíšou a plní pytlíky

                Nlipenak - Profil | So 3.5.2014 10:19:22

                JACK68 >> vypadá to že se jim vyhýbáme

                  NChosé 2 - Profil | Pá 2.5.2014 15:52:04

                  No tak se jim to přece jenom podařilo a bez nějakých zvláštních vyjímek. Když jim tedy na počátku šlo o snížení stavu sumců, které si tam před lety sami vysadili. Možná dokonce i stejní pánové.
                  Aby se Lipno opět stalo na candáty a dravce vyhledávanou vodou, tak tam povolíme 24 hod a hned na dva roky.Pamatuji, že takto podobně činovníci zdůvodňovali nasazování sumců, aby se Lipno stalo atraktivnějším revírem. Co my obyčejní rybáři o tom můžeme vědět? Třeba jim strejda z MZ, který tam má chalupu, zajistí sypání ryb z kouzelného měšce EU.Ovšem jen do příštích voleb, kdy ho vymění jiný, který má nevyužité pozemky třeba u Karlova mostu.ChKO Šumava se nachází mimo zónu bojiště, kde se dosud poctiví a pracovití členové RS budou muset setsakramentsky ohánět.