Z Nechranic odtéká minimum vody. Důvod potěší rybáře.

11 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nkrusnohorec - Profil | St 20.5.2026 7:39:47

Jen jeden postřeh k Ohři pod Nechranicemi. Vodočet pod jezem v Doksanech již delší dobu vykazuje nízký průtok-sucho ( kolem 9 ti kubíků) a to přes to, že Louny vykazují průtok kolem 15 ti kubíků. Je to dáno tím, že nad jezem v Hostěnicích je z řeky odkloněna tkzv. Mlýnská strouha, která se do vody vrací asi až 2 km pod jezem Doksany. Další odklon ( menší) je pak přímo nad jezem Doksany a z toho se voda vrací do řeky asi (odhadem) po 5 ti stech metrech. Přímo na doksanském jezu je MVE a ta si vodu nadržuje pro svoji potřebu ( přes samotný jez neteče prakticky nic ( část jde totiž ještě přes rybí přechod). Takže podmínky pod jezem nejsou asi pro tření ryb nic moc.

    NMV - Profil | Po 11.5.2026 9:05:17

    Bulk >> Dokud byl zdejší Wilda akční se svými kamarády tak to docela brzdilo i povodí.Nabralo vodu na 468+ a pak to pustilo.Brehy plné uschlých jiker, hrozný pohled.Ale lodičkové loby je víc než ryby a život ryb.A to mají už 50 let Pastviny fungovat jako zdroj pitné vody pro HK a okolí.Chce se mi zvracet.Za pár stříbrných....

      NŘízek 5,125 - Profil | Čt 7.5.2026 21:46:17

      razisdas >> nejsme ve vzporu:-)

        NŘízek 5,125 - Profil | Čt 7.5.2026 21:46:02

        u x a >> právě že na dno to má taky špatný vliv, zustává tam hodně sedimentů a nárůstu řas...

          Nu x a - Profil | Čt 7.5.2026 21:37:45

          Řízek 5,125 >> alespoň se pořádně prošlápne dno Ohře pod...

            Nrazisdas - Profil | Čt 7.5.2026 20:03:22

            Řízek 5,125 >> To nepopírám. Jen poukazuji na nepřesnost v terminologii.

              NŘízek 5,125 - Profil | Čt 7.5.2026 19:47:42

              razisdas >> domnívám se, že těch plus mínus 8-9 kubíků je minimální zůstatkový průtok, a méně tedy z Nechranic ani tect nemůže.
              A na té řece pod přehradou je ta nízká voda hodně znát...
              Pro přehradu je to ale mnohem lepší, než odtok 12-16 kubíků, což je dole na řece taková "normálni" voda.

                NBulk - Profil | Čt 7.5.2026 19:36:18

                Moc fajnovy pocin. A mezitim Povodi Labe sejme hladinu Pastvin o pul metru behem chvile, aby to lodickarum frcelo
                https://www.zamberk.cz/15-km-po-divoke-orlici-memorial-vaclava-brizy/a-2041

                  Nrazisdas - Profil | Čt 7.5.2026 17:55:53

                  Napouští 6.3 m3 a vypouští 9 m3. Pro stabilizaci hladiny v nadrži by, se započítaným odparem, měli vypouštět < 6.3 m3.

                    NKreja - Profil | Čt 7.5.2026 17:08:06

                    Kdyby to tak bylo všude ...

                      NDolphi - Profil | St 6.5.2026 22:56:38

                      Příkladné jednání pro další Povodí. Škoda, že je letos tak málo srážek, ale snad se to už brzy obrátí.