MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Lov nonstop na ÚN Hněvkovice (421 073) a ÚN Lipno (421 200)

Kategorie: Všeobecné

Ministerstvo zemědělství jako příslušný správní orgán rozhodlo na základě žádosti JčÚS o 24 hodinovém rybolovu na ÚN Hněvkovice (421 073) a ÚN Lipno (421 200) v termínu od 16.června do 31.srpna.

Výjimka platí na roky 2014 a 2015.

Povinnosti lovících na nádržích:

1) Osoba provádějící lov ryb je povinna v době od 00:00 hod. do 4.00 hodin osvětlit místo lovu bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje.

2) Osoba provádějící lov ryb je v případě pokračování lovu ryb po 24. Hodině povinna zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II. Povolenky k lovu (evidence docházky a úlovku) nový datum lovu a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov nepřisvojila předchozí den žádnou ulovenou rybu je povinna prázdnou řádku k tomuto dni proškrtnout.

3) Pouze pro ÚN Lipno– v době od 00:00 hodin je možné lovit pouze ze břehu, lov z plavidel je v tomto období zakázán. V tomto období je možné nástrahy zavážet.

4) Pouze pro ÚN Lipno – v době od 00:00 hodin je možné lovit pouze na levém (východním) břehu Lipna včetně celého Malého Lipna u Černé v Pošumaví.

http://www.crscb.cz/main.php?lang=cs&menu_id=5

 

kokotron - ®, 2.5.2014

Diskuse k bleskovce

N VENTO - ® Po 2.1.2017 14:19:37
FRANK71 >>
Moc díky, asi jsem se díval blbě, sypu si popel na hlavu.
N FRANK71 - ® Po 2.1.2017 13:22:22
VENTO >> Já to našel hned.
Doplnění textu: 421200 – Vltava 30 – 32 ÚN Lipno – na revíru je povolen nonstop rybolov v období od 16. 6. do 31. 8. 2017. Uživatel revíru vyhlašuje tato pravidla:

osoba provádějící lov ryb je povinna v době od 00:00 hod do 04:00 hodin osvětlit místo lovu bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje.
osoba provádějící lov ryb je v případě pokračování lovu ryb po 24. hodině povinna zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II. povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovku) nový datum a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov nepřisvojila v předchozí den žádnou ulovenou rybu, je povinna prázdnou řádku k tomuto dni proškrtnout.
osoba provádějící lov ryb od 00:00 hod do 04:00 hodin smí lovit pouze ze břehu, je zakázán lov z lodí a z ostrovů,
lov ryb povolen v úseku od silničního mostu v Nové Peci po přívoz v Horní Plané po obou březích,
lov ryb povolen na celém Malém Lipně (zátoka oddělená silnicí Černá v Pošumaví – Hůrka),
lov ryb povolen v úseku od přívozu v Horní Plané po hráz ÚN Lipno pouze z levého (východního) břehu. Místní povolenky se na tento revír nevydávají.
N VENTO - ® Po 2.1.2017 11:59:40
Slyšel jsem, že pro rok 2017 bude na Lipně opět nonstopka.
Neví někdo jak je to ?
Na netu jsem o tom nic nenašel.
N rybomil - ® St 6.7.2016 16:04:29
venybit >> nepiš na MRK, napiš jinam třeba do parlamentu a náš to pořešené razdva :§)

N Rudolfikus - ® St 6.7.2016 15:39:39
Zdravím a možná blbost,ale přidám taky komentář. Noční rybolov mám rád od dvanácti let, když sem jezdil se strejdou, který mě k tomu koníčku dotáhl a to je už nějakých 25 let. Kouzlo noci, je prostě úplně jiná rybařina. Přítelkyni jsem nakazil rybařením a vlastní papíry 5 let. Děda má na Lipně (Lojzovky) chatu, kde si přes den nezachytáš v klidu, chápu Lipno není jen pro rybáře. Jezdíme proto na druhou stranu kde se ještě dejme tomu chytat dá, ale 24 tam neplatí, tak vytáhneme pruty a mažeme na chatu, nebo tam přespíme. Druhé místo máme Lukavickou zátoku hezky v přírodě na druhé straně, tam si zachytáme i 24h. Ohledně bordelu, ano na obou místech se bordel najde, přitom jedno je 24 hodinovka a druhé není :-) Nonstopku bych z mého pohledu ponechal, kdo bude chtít pytlačit, tak stejně bude a bordelu možná bude o něco méně, ale kdo se nenaučil uklízet do teď, tak už stejně nebude. S přítelkyní se dostaneme na ryby málo, v sezoně děláme od 8:00 do 21:00 sedm dní v týdnu a i proto si myslím, že jsou někteří rybáři omezeni a na ryby už neodjedou, nebo stejně tam nemůžou zůstat třeba do dvou rána. Ještě k uklízení, když jedeme, tak beru i naše dva psy a i když si někdo může ťukat na hlavu, tak prostě když se udělá někde "bobek" , tak to vezmeme, hodíme do igelitky k ostatnímu bordelu a po cestě nebo doma to vyhodíme. Ohledně kontrol od RS, se na Lipno stěžovat nemůžu, dostanu se tam málo, ale kontrolován jsem docela často, na Hněvkách jsme byly kontrolováni jen jednou, přitom se dá říct, že to máme s docházkou hezky na půl (max.20-30 docházek, když seženeme do obchodu náhradu). RS příjemná a nikdy žádný zápis. Jednou už "nasjaně" přilítl maník od RS na Lipně, byl nepříjemný a vytrhl mi při hledání papíry z ruky, že si to najde sám, které jsou moje a které přítelkyni, asi ho někdo předtím vytočil, ale to byl jedinec, jinak všichni normální. Jak je známo, tak RS asi nedostává za svoji práci zaplaceno, dělá to ve volném čase. Ale možná by bylo ze strany ČRS k zamyšlení, kdyby RS finančně odměňovala za prokázání přestupku. Podle mě by to bylo ku prospěchu. Jestli to tak funguje, tak se omlouvám, jestli ne, tak je to k zamyšlení a tím pádem, by i RS kontrolovala častěji a nemuseli by slušní rybáři doplácet na lidi, které stejně nějaké 4 hodiny zákazu v pokračování své "rybařiny" nenapraví.
N PeSteh - ® St 8.6.2016 10:54:45
venybit >> To mi povídej, já chytal cca před 5 lety na Lipně poblíž Kovářova, byl jsem tam s rodinou a klukovi postavil stan. Přišla stráž a dostal jsem vynadáno za stan (protože nesmí být přístřešek s podložkou, asi by se poškodila pláž nebo co). Stan jsem hned samozřejmě sbalil.
A jak to tam vypadá dneska? Nějaký boháči si vymysleli že se tam rozmydlí celá louka nad tím místem a začínaji se tam stavět penziony, pokácely se tam stromy kolem vody. To samozřejmě nikomu nevadí, ale stan je velkej průšvih. Nic proti stráži, kontroly být musí ale tohle na mě bylo příliš. Od tý doby tam nechytám, stejně tam začali jezdit rusáci v bavorákách co zmasí absolutně vše co chytí a dělaji si na břehu ohně. Stráž je sice údajně několikrát odtud vyhnala ale oni si koupí novou povolenku a za chvíli jsou tam zase.
N DEDEK 36 - ® St 8.6.2016 10:52:21
venybit >> klobouk dolu clověče.máš recht
N Rytíř - ® St 8.6.2016 10:28:15
tommaly >> ano dělaj,to nepopíram.Ale při nonstopu se to násobí.Ten bordel tam po nich zůstane když odjedou.
N tommaly - ® St 8.6.2016 10:25:50
Rytíř >> tak jim má rybářská stráž za ten bordel sebírat papíry a bude to o místě k lovu rybářský řád hovoří jasně jak má být uklizen...
N tommaly - ® St 8.6.2016 10:23:55
Rytíř >> tenhle bordel tam ty lidi udělají stejně! at je povolen nonstop nebo ne.
N Rytíř - ® St 8.6.2016 10:21:14
tommaly >> myslíš,že RZ záleží na tom jestli je nonstop nebo ne aby mohla jít na kontrolu?Jak si na to přišel,kontrolovat může jít kdykoli.Nebo máš takové poznatky když probíhá lov nonstop,tak musí jít pouze od 00,00 -04,00?

Náš lid není na lovy nonstop připraven.Kvůli čemu myslíš,že tohle je?Zasakovaný ryby,omlácený,přidušený,pomalu bez ploutví a karnevaly + chlív na břehu.Nájezdy na tyhle vody kde je povolen lov nonstop,nasr..všude kam se podíváš,místa zválený,že to kolikrát ani divočáci takle neudělaj.Všechno si udělaj lidi.A naši rybáři(neřikam že všichni ale drtivá většina) se u vody neumí chovat.Málo lidí jsem u vody viděl při nostopu kteří si po sobě uklidí a odvezou odpad v pytli.Zvláš když pak přijedeš po takových "rybářích" a všude kam se podíváš se válí hlavičky od 40cm kapříků,vnitřnosti jako když se seješ na poli doplněné šupinami a nechybí jako třešniška tomu všemu milion much a smrad který se táhne na dálku,tak je pak fajn u vody.
N kakr - ® St 8.6.2016 10:15:15
venybit >>
Tři poznámečky.
LOV je synonymum obživy, nějak mi to nekoresponduje s hojně propagovaným chyťapusťáctvím či K70
Zákon a prováděcí vyhláška jsou z roku 2004. Fakt ještě byla tehdy totalita?
Kdo a jakým způsobem bohatne na zákonných dobách lovu?

[ Vstoupit do diskuse - 342 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVše co potřebujete najdete při ruce!!!

Kvalitní lehká rybářská vesta v klasickém střihu, určená k lovu v teplých měsících. Materiál této vesty je velmi příjemný a nenasákavý - odolá i krátkému dešti či mrholení.


akce, rybareniPreston Plug It Medium

Nové plastové krmítko určené pro všechny milovníky lovu na feeder. Krmítko je uprostřed uzavřené a na obou koncích opatřeno otvory, díky kterým dochází po dopadu na dno k okamžitému postupnému vyplavování krmení. Je tedy ideální pro tzv. "zátkování".


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...