Rybáři a vinařství

Najdou se tady rybáři, kteří mají zálibu v pěstování révy, rádi o tom debatují a podělí se o své zkušenosti?
Autor diskuse: Bacha San - Profil , 20.2.2022 všeobecné - ostatní

Nvalcha186 - Profil | St 14.5.2025 22:44:25

sasan111 >> Dnes jsem kontroloval víno v zimní zahradě a našel jsem na výhonech malinké kulaté krupičky, jako mouka. Nevím co to je. Mám ostříháno. Čím to stříknout ? Díky.

    Nkarlak - Profil | St 14.5.2025 17:27:42

    konzumuji italske ripasso nebo merlot z izraele co ceske cervene na stejne urovni doporucite

      Nsasan111 - Profil | St 14.5.2025 16:01:26

      Zmyjak >> Kumulus jim nevadí, jen se to nesmí přehnat s koncentrací a nestříkat co 3 dny .-))))))

        NZmyjak - Profil | St 14.5.2025 12:55:45

        sasan111 >> u mě to bude jen tím ochlazením,já jsem tam natáhl zavlažování. Ty musíš spoléhat na přírodu.

          Nsasan111 - Profil | St 14.5.2025 11:54:22

          Zmyjak >> je to ochlazením,ani u mňa to neroste a také sucho🙉🙈

            Nvalcha186 - Profil | St 14.5.2025 10:15:10

            Zmyjak >> Teď nejde nic, vše se zastavilo. Ve skleníku přes noc 3 st. To je málo.

              NZmyjak - Profil | St 14.5.2025 6:28:06

              sasan111 >> takže to budu nadále stříkat a doufat že se to vzpamatuje,teď totiž ty přírůstky jsou skoro nulové,možná to bude tím ochlazením. Děkuji ti moc za rady,snad se to rozjede s oteplením.

                NZmyjak - Profil | Út 13.5.2025 12:35:20

                sasan111 >> takže když budu nadále stříkat kumulusem,tak ten mi nezabije dravé roztoče?

                  Nsasan111 - Profil | Út 13.5.2025 12:01:31

                  Zmyjak >> nesmíš jen některé postřiky a ty se už víceméně nepoužívají

                    NZmyjak - Profil | Út 13.5.2025 11:25:18

                    sasan111 >> ale když dám v zimě roztoče,pak už to nemůžu na jaře ničím stříkat ne? Tobě dravi roztoči teda fungujou,já cetl nějaké recenze a tam lidi psali že jim to vůbec nefungovalo,že snad koupili holou hadru😆

                      Nsasan111 - Profil | Út 13.5.2025 9:43:40

                      Zmyjak >> klidně každý týden,je to jen síra, nejlépe navečer či Žádné jiné postřiky na kaderavost nemáme, máme nasazené dravé roztoče 🙂😎

                        NZmyjak - Profil | Út 13.5.2025 6:58:22

                        sasan111 >> toto už jsem vše přečetl,teorii už mám asi zmaklou. Akorát mi říkali ve vinařských potřebách, že já jako zahrádkář se dostanu jen tady k těm přípravkům , že profi vinaři mají úplně jiné kalibry. Tak jsem chtěl jen názor profika. Mám to tím kumulusem preventivně stříknou ještě jednou,tak za 2 týdny?

                          Nsasan111 - Profil | Po 12.5.2025 23:14:24

                          Zmyjak >> To odroste jen co se oteplí, víc než ten postřik nelze udělat...hálčivce či vlnovníky nepochytáš do pasti :-))))))
                          https://www.pasti.cz/blog/vlnovnik-revovy-halcivec-jak-ochranit-revu/?srsltid=AfmBOopJzihMCXGdKSxl-mzVMvqRQW_mHlrMh032LnLGwy0qVIUBUumU

                            NPepé - Vsetín - Profil | Po 12.5.2025 21:29:20

                            Mně hlava zmrzla. Jak vloni.... co už
                            Druhá je dobrá, tak snad aspoň ta zaplodí

                              NZmyjak - Profil | Po 12.5.2025 20:48:01

                              Zdravím pánové, jdu tady zase s prosbou o radu. Réva mi chytla kadeřavost,prý to dělá nějaký parazit(mini brouček). V zahradnictví mi poradili Kumulus WG,tak už jsem to jednou stříkal,ale prý to tím jen zmírnim,ale nevyhubím. Nemáte řadu na nějaký prostředek jak to vyhubit a zachránit letošní sezónu. Díky za užitečné rady.

                                Nsasan111 - Profil | Čt 1.5.2025 23:29:00

                                Kruan >> Máš čas...zatím si ulej :-))))

                                  NKruan - Profil | Po 28.4.2025 22:26:44

                                  toz hosi..uz splichate proti chorobam ??

                                    Nsasan111 - Profil | Po 28.4.2025 5:04:32

                                    kečemot >> :-))))

                                      NKruan - Profil | Ne 27.4.2025 22:13:01

                                      valcha186 >> ano ano..presne tak to delam...i venku....

                                        Nkečemot - Profil | So 26.4.2025 20:47:41

                                        Prej óda na frankovku.