- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kdo měl covid??
covid existuje??
A) ano65%
B) ne4%
C) existuje viděl jsem ho5%
D) mám ho4%
E) nemám ho3%
F) chci ho 0%
G) nechci ho10%
H) budu ho mít1%
I) asi umřu až ho chytnu 3%
J) je to všechmo podvod5%
Od 28.2.2021 hlasovalo 231 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
20x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NPedro1 - Profil | Čt 4.3.2021 11:49:01
Nneprduch - Profil | Čt 4.3.2021 11:47:13
N1Mara - Profil | Čt 4.3.2021 9:51:32
NPraseodym - Profil | Čt 4.3.2021 9:20:19
taková jemná odveta za historická příkoří :-)))
Nmilanpindryc - Profil | Čt 4.3.2021 9:17:45
Dalsi vec je ze lidi si furt na tuto bakteriem a viry nasaklou rosku sahaji a pak sahaji na ostatni veci...proste to muze fungovat ale jen v idelanich podminkach coz realita neni.
Ntomvec - Profil | Čt 4.3.2021 9:13:22
Ntomvec - Profil | Čt 4.3.2021 9:11:05
Nmilanpindryc - Profil | Čt 4.3.2021 9:09:09
Ntomvec - Profil | Čt 4.3.2021 9:05:26
Nmilanpindryc - Profil | Čt 4.3.2021 9:04:05
Nmlaďoch - Profil | Čt 4.3.2021 6:11:10
NKolis - Profil | Čt 4.3.2021 5:59:51
Viděl jsi někdy jak to chodí v školce?
NJarda P. - Profil | St 3.3.2021 23:38:40
Něděle 20.prosince první příznaky, taková rychlá chřipečka. Teploty nemám nikdy, tady jsem měl lehce přes 37, to už u mě něco znamená. Bolest hlavy, kloubů atd.
Po 21.12. odpoledne testy a pozitivní. Průběh stálý.
Čtvrtek 24.12. večer zhoršení stavu, teploty lehce přes 39. To už jsem umíral, skoro jsem nedošel ani na wecko. Strašně slabej. Celou dobu jsem bral ISOPRINOSINE a na teplotu Panadol 500 4x 2 tablety. Teplota nešla srazit pod 38. Ztráta čichu na cca 4 dny a chut jen částečně.
Pondělí 28.12. zlepšení stavu, teplota 37,3. Říkám si, je to OK, jsu z nejhoršího venku. Stále zduřené sliznice, lehká rýma, lehký kašel, bolest na hrudi.
Úterý 29.12. ráno lapám po dechu, saturace 80 - 90. Mám doma měřák. Po chvíli se to lepší, ale odpoledne si volám sanitku. Nechci riskovat a hodně se bojim. Ve Vyškovské nemocnici rengen plic, ekg, kapačky, antibiotika. Hadička s kyslíkem jen pro jistotu.
Středa 30.12. zlepšení situace, bez teplot. Levá plíce 2 ložiska a pravá 1 ložisko - oboustranný zápal plic.
Po 4.1. propuštění z nemocnice, pomalu jsem nedošel ani od sanitky k baraku těch 150m. Dušnost, zadýchávání. Dobírání antibiotik cca do 15.1.
Do dneška jsu ještě na neschopence, kontrola v nemocnici začátkem února = plíce již bez zápalu. Ale stále dušnost, bolest na plicích, nemohu večer usnout. Usnu tak ve čtyři ráno. Již asi týden stav celkově ok, dušnost se časem ztratí.
Nikomu to nepřeju, bojim. Nechám se očkovat hned jak to půjde: Personál v nemocnici obdivuji, tolik obětování, fyzického vyčerpání jsem ještě neviděl. Já moc děkuji. Manželka 40 a dcera 15 lehký průběh, skoro bez teplot, bolest v krku, hlavy v délce cca 5dní.
Budte na sebe opatrní, nikdy nevíte jakej typ Covidu lapnete. Fakt jsem při tom dušení myslel že je po mě. Jarda
Nrybomil - Profil | St 3.3.2021 23:29:11
Npajahbcns14 - Profil | St 3.3.2021 23:11:10
Tak ta organizace péče je složitá moc do toho nevidím. Můžu mluvit za Karlovarskou a Plzeňskou nemocnici. Z některých oddělení, jako třeba kožní, urologie, ortopedie, ale i některá patra interny nebo chirurgie, plus samozřejmě infekční a plicní oddělení, tak tohle jsou covid oddělení a tyhle obory fungují jenom hodně omezeně. Záleží ale asi i n vedení nemocnice a těch oddělení, jak si to zorganizují, každopádně u nás se ruší další a další oddělení a dělají se z nich covid oddělení. U některých oddělení to ale nejde, už jenom kvůli stavebním a technickým nárokům myslím. Je potřeba rozvod kyslíku, filtr na převlékání, by se to dalo dezinfikovat a další... Takže nevím, proč v těch nemocnicích ještě covid oddělení nemají..
Covid je podle mě přírodní. V historii to tak bylo, že se jednou za desítky let objevil virus, co proletěl celým světem. Třeba taková španělská chřipka, to je dost podobný. Navíc je to úplně mimo mísu. Nevěřím, že by to někdo vypustil. To je totiž časovaná bomba a nikdo by si nemohl být jistý, že se před tím on sám ochrání. Navíc covid 19 mění svou strukturu (mutace) hodně podobně jako sars a Mers, chová se prostě přirozeně tak jako každý jiný virus v populaci.
Co se vládních opatření týče, tak je to šaškárna. Způsob jakým fungují je tedy nic moc, ale hlavní je, že neuznávají vlastní chyby a opatření zavádějí ve vlnách. To se pak těžce vyhodnocuje, co vede ke zpomalení šíření a co ne.. Ale zase to nemají jednoduché a nechtěl bych to dělat za ně. Ta omezení jsou docela tvrdá, to jo, ale když se člověk koukne do vedlejších států, tak tam je ten režim podobný, a hlavně tam ty lidi v první řadě řeší svoje zdraví a doopravdy to dodržují.
O kvalitě respirátorů asi moc mluvit nemůžu, každopádně si myslím že by stačila chirurgická rouška a že respirátor by měl člověk nosit třeba jen v nemocnic. Hlavně jde i o to, jak často si člověk tu roušku nebo respirátor vymění. Nevím, jestli není efektivnější si vzít každý den nebo dva novou chirurgickou roušku než aby člověk nosil FFP2 týden na hubě. co si budeme povídat, ta cena je tam pro hodně lidí taky důležitá. Myslím si ale, že to omezení kontaktů je o dost důležitější než co má člověk na obličeji. Kde není kontakt, nemůže být přenos. Chápu ale, že s tím, jak teď je zahlcená hygiena a jak nefunguje trasování, tak je dost složité zjistit, jestli člověk nebyl v kontaktu s pozitivním a jestli to eventuelně nepřenáší dál...
NKolis - Profil | St 3.3.2021 21:50:40
N1Mara - Profil | St 3.3.2021 21:47:45
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NRybářsko-houbařské jádro .-)45007
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412776
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NDomácí výroba sýrů1966
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NVážně nevážný pokec :-)))230536
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144784
NUdírny a uzení51139
Kde to žije - všechna témata
12:19NRybáři vs ochránci přirody 76
11:29NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 27
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












