Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 20:27:51

kopec321 >> super je kniha Domácí mlékař.Jinak z netu

    Nkopec321 - Profil | Ne 13.1.2019 20:26:29

    medvěd >> zdarec, recepty máš s internetu, nebo nějaké knížka.

      Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 20:12:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      jestli bude čas tak tento týden dám tohle

        NKruan - Profil | Ne 13.1.2019 19:59:55

        medvěd >> ok :) tak ja to zkusim a uvidime :) maximalne shnije :)

          Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 19:56:46

          Kruan >> opravdu netuším.vůbec nevím o co jde.Takhle ohřívám mléko jen na jogurty

            NKruan - Profil | Ne 13.1.2019 19:53:35

            medvěd >> ja jsem dostal syrarskou sadu od Tescoma...a recept je , ze se ohreje mleko na 90 stupnu a pak se do dvou litru mleka naleje 50 ml octa...pak do syreniny dam lzicku solu a pak se to lisuje pomoci vicka s pruzinou...syr je moc dobry, ale vsechny recepty, co jsem nasel jsou jine...a nutno rict, ze mnohem slozitejsi...a ja bych chtel zkusit nechat syr uzrat...

              Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 19:49:19

              Kruan >> tak tohle opravdu neznám a poradit v tomhle nedokážu.Dělám sýry podle receptů za pomocá sýrařských kultur

                NKruan - Profil | Ne 13.1.2019 19:45:24

                medvěd >> ja delam syr teprve po 3ti...delam jen z kravskeho mleka...zahreju, pridam ocet zcedim dam sul a stlacim...bude pak stacit udelat solny roztok, dva dny koupat a pak nechat ve sklepe zrát ?

                  Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 19:41:41

                  Kruan >> ten Jack níže stačí měsíc.Jiné třeba rok

                    NKruan - Profil | Ne 13.1.2019 19:40:14

                    medvěd >> jak dlouho takovy syr zraje ?

                      Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 19:37:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      sazava >> k pivu do hospody dělam Monterey Jacka s chilly a medvědím česnekem

                        Ndrvoštěp - Profil | Ne 13.1.2019 19:36:17

                        medvěd >> Tvl, na hranici s tebou😂😂😂

                          Ndrvoštěp - Profil | Ne 13.1.2019 19:34:54

                          sazava >> Kozel patří na pastvu nebo na pekáč😂 jako pivo možná na pustý ostrov😂😂😂

                            Nsazava - Profil | Ne 13.1.2019 19:30:56

                            medvěd >> tak to se nedivím Vy to tam máte zmáklý vínko taky můžu,ale dobrý,já zase začal dělat i kvůli tomuhle.

                              Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 19:13:50

                              já vlastně ty sýry začal dělat kvůli tomuhle

                                NPepé - Vsetín - Profil | Ne 13.1.2019 15:53:57

                                medvěd >> ty jo! Mazec! Smekám!

                                  NPYTLAKS - Profil | Ne 13.1.2019 13:39:03

                                  sazava >> aha:-)

                                    Nsazava - Profil | Ne 13.1.2019 10:39:38

                                    PYTLAKS >> co to bude? Takový obyčejný tvrdý sýr je takový aromatičtější bratrovi chutná bude mít oslavu velkou tak chce něco do zásoby je beze jména taková domácí úprava!

                                      NPYTLAKS - Profil | Ne 13.1.2019 0:24:26

                                      sazava >> co to bude až to bude:-)

                                        Nsazava - Profil | So 12.1.2019 23:58:05

                                        A teď odměna!