Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nsazava - Profil | So 12.1.2019 23:42:54

PYTLAKS >> Už se lisuje!

    Nsazava - Profil | So 12.1.2019 23:39:23

    Já jsem taky sotva ukořistil 10 l mají malou výrobnu tak nechají zbytky měl jsem kliku!

      NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 23:28:33

      sazava >> právě že ne,měl jsem mět mléko už během týdna,ale nevyšlo,tak doufám,že to v pondělí klapne,měli tam nějaký technický problém.-)

        Nsazava - Profil | So 12.1.2019 23:01:00

        PYTLAKS >> tak Ty jedeš ve velkým já měl dnes problémy aby mi nechali 10 l !!

          NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 22:40:33

          sazava >> já doufám udělám z 20l v pondělí:-)

            Nsazava - Profil | So 12.1.2019 22:16:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Začínám krájet.

              NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 19:44:26

              drvoštěp >> zkus,já jsem z kravského nedělal,jen z kozího a tam je ta specifická chuť:-)jinak tuším že sůl s popelem 5-1

                Ndrvoštěp - Profil | So 12.1.2019 19:35:43

                medvěd >> Jj, díky. Už hledám.

                  Nsazava - Profil | So 12.1.2019 18:52:33

                  Tak mléko připraveno za chvíli jdu na to!!

                    Nmedvěd - Profil | So 12.1.2019 18:28:25

                    drvoštěp >> je to sýrařský popel,je ze zelených rostlin

                      Ndrvoštěp - Profil | So 12.1.2019 18:23:27

                      PYTLAKS >>Už ho mám v merku. Ten až bude trochu klid zkusím.

                        NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 18:17:37

                        drvoštěp >> https://www.dobrysyr.cz/products/valencay/

                        tento je jednoduchý

                          Ndrvoštěp - Profil | So 12.1.2019 18:14:20

                          PYTLAKS >> Jj, to jsem dohledal. Jenom mě zajímá domácí výroba, a jak na to. Jen tak ze zvědavosti.

                            NKruan - Profil | So 12.1.2019 18:13:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            tak to ja jsem žabař, kdyz koukam na ty fotky

                              NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 18:12:22

                              medvěd >> jo,to byly pěkné sněhurky:-))

                                NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 18:11:32

                                drvoštěp >> kupuju,je to nějaký sýrařský popel:-)

                                  Ndrvoštěp - Profil | So 12.1.2019 17:32:33

                                  medvěd >> 😂😂😂😂

                                    Nmedvěd - Profil | So 12.1.2019 17:21:25

                                    PYTLAKS >> máš moc pěknou plíseň

                                      Ndrvoštěp - Profil | So 12.1.2019 17:09:33

                                      PYTLAKS >> Ten popel si kupuješ a nebo se dá vyrobit i doma ?

                                        NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 13:54:45

                                        medvěd >> v pondělí bude 20l mléka tak udělám ten mimolet a asi kambozolu bo lis mám jen jeden:-)