Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Ndrvoštěp - Profil | Po 14.1.2019 21:03:45

PYTLAKS >> Dojídám ovčí a zapíjím Cinzanem. Mám chutě jak těhotnej😂

    NPYTLAKS - Profil | Po 14.1.2019 20:53:53

    drvoštěp >> dnes idu poprvé dělat mimolet,už se to sýří:-))

      Ndrvoštěp - Profil | Po 14.1.2019 20:44:50

      PYTLAKS >> Až to zjistí dcera že jsem ho znárodnil tam mi zhořkne😂

        NPYTLAKS - Profil | Po 14.1.2019 20:36:26

        drvoštěp >> ovčí bude dobrý:-))

          Ndrvoštěp - Profil | Po 14.1.2019 20:11:16

          PYTLAKS >> Právě koštuji ovčí lehce zauzený sýr z Německa. Nevím jestli to je domácí nebo z obchodu. Chuťově 1*

            NPYTLAKS - Profil | Po 14.1.2019 20:01:52

            mléko zaočkováno:-)

              Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 22:48:27

              vaga >> klidně ii mékké či polotvrdé.

                Nvaga - Profil | Ne 13.1.2019 22:45:44

                medvěd >> nie, je prazdna, nevyuzita.. jedine tam byva plzen celorocne, ma akurat teplotu:-) takze skor tvrde syry?

                  Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 22:37:18

                  vaga >> bylo by lepší o 3-43 st víc,ale i tak to půjde.Jen tam nedávej plesnivé sýry.jinak by tam neměly být třeba brambory a tak

                    Nvaga - Profil | Ne 13.1.2019 22:34:36

                    Too je na mrku pravidlo, ale nie je moja:-) budem musiet nieco skusit vytvorit...

                      Nsazava - Profil | Ne 13.1.2019 22:31:16

                      vaga >> já Ti jí taky moc závidím!

                        Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 22:26:44

                        vaga >> závidím Ti ji

                          Nvaga - Profil | Ne 13.1.2019 22:24:19

                          Prudko jedla diskusia.. mam k dispozicci kamennu pivnicu, cely rok je tam okolo 10st a dost vlhko, bolo by to vhodne na niektore z tu prezentovanych syrov, ci ine?

                            NJirka1976 - Profil | Ne 13.1.2019 21:35:46

                            medvěd >> tak to je super . Diky

                              Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 21:28:02

                              Jirka1976 >> dělám jen z mléka z mlékomatu.Jen jsou ty mlékomaty na farmách,takže je mléko úplně čerstvý.

                                NJirka1976 - Profil | Ne 13.1.2019 21:26:23

                                medvěd >> ahoj , kdyz tady vidim co se da doma udelat , tak se taky neco pokusim vyrobit . Chtel jsem te se zeptat , jestli se da pouzit mleko z automatu . Ma asi 4 % tuku a trvanlivost 4 dny , vzdy je tam napsano datum kdy bylo dovezeno . Po nacepovani do flasky je spotreba 2 dny . Tak by nemuselo byt tak upraveny jako v obchode . A jestli by to slo , je lepsi co nejvic cerstve nebo radsi po 3 dnech . Diky

                                  Nsazava - Profil | Ne 13.1.2019 20:48:32

                                  medvěd >> jo jo díky máš ho pěkně žluťoučkej to mě znejistilo.

                                    Nmedvěd - Profil | Ne 13.1.2019 20:38:00

                                    sazava >> ten s tou černou linkou je Morbier

                                      Nsazava - Profil | Ne 13.1.2019 20:34:10

                                      medvěd >> jo jo jednou jsem ho zkusil a měl úspěch,chystám se udělat příští týden s medvědím česnekem! Ta druhá fotka mimo Jacku je co ?

                                        Nkopec321 - Profil | Ne 13.1.2019 20:28:40

                                        medvěd >> díky.