Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nmedvěd - Profil | So 12.1.2019 13:20:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

a honem chlupatět

    NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 11:14:31

    drvoštěp >> je dobrý,ta kozina tomu dá spešl chuť:-)

      Ndrvoštěp - Profil | So 12.1.2019 11:02:01

      PYTLAKS >> Už jsem ho našel. Ten si kupuje soused od plotu. Prej je výbornej. Vyzkouším. Jsem mu povídal o téhle diskusi a o tomhle sýru básnil. Dík za tip.

        NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 10:43:23

        drvoštěp >> kozí valencay.-)

          Ndrvoštěp - Profil | So 12.1.2019 10:34:49

          PYTLAKS >> Puky na MS v hokeji ?😂 Co to je za baštu ?

            NPYTLAKS - Profil | So 12.1.2019 10:32:05

            večer proběhne test,9.12. byly posypané:-))

              NPYTLAKS - Profil | Čt 10.1.2019 19:55:10

              medvěd >> aha ted uz to dava smysl, ale nemam ph metr ani papirky

                Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 19:52:12

                vápenatý samozřejmě

                  NPYTLAKS - Profil | Čt 10.1.2019 19:49:55

                  medvěd >> jsem si to spletl s vapenatym

                    Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 19:47:47

                    PYTLAKS >> ten nálev by měl mít stejné PH jako sýr a chlorid kvůli vyplavování bílkoviny

                      NPYTLAKS - Profil | Čt 10.1.2019 19:43:30

                      Calex >> ja pouzivam jen sul😀

                        NCalex - Profil | Čt 10.1.2019 19:41:05

                        PYTLAKS >> Dělám z chloridu sodného nálev na maso k uzení. Je to super.

                          NPYTLAKS - Profil | Čt 10.1.2019 19:38:35

                          medvěd >> proc ten ocet a chlorid, to jsem nikde necetl

                            NDarďas - Profil | Čt 10.1.2019 19:37:37

                            medvěd >> Tak to je nádhera.

                              Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 19:33:41

                              PYTLAKS >> vůbec nic ,smetanu nesbírám.Solím v 20% roztoku ,přidávám syrovátku nebo ocet a chlorid sodný do nálevu.Solím cca 6-7 hodin na kilo sýra

                                NPYTLAKS - Profil | Čt 10.1.2019 19:25:09

                                medvěd >> odtučňuješ mléko před výrobou nebo ne,v kolika% roztoku solíš a jak dlůho?mi váží něco kolem 2-2,3kg jeden bochník

                                  Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 19:11:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  PYTLAKS >> jj

                                    NPYTLAKS - Profil | Čt 10.1.2019 18:45:29

                                    medvěd >> děláš aj mimolet?

                                      Nsazava - Profil | Čt 10.1.2019 12:07:21

                                      medvěd >> jo jo díky moc ještě zkusím nějaký a zkusím ještě jednou bez vosku do vinotéky uvidím.

                                        Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 12:04:42

                                        sazava >> fromage des pyréénes,prostě pyrenejský