Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nsazava - Profil | Čt 10.1.2019 11:54:08

medvěd >> supr!! Co je to za sýr?

    Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 11:41:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    sazava >> takhle na řezu

      Nsazava - Profil | Čt 10.1.2019 11:35:31

      medvěd >> jojo to je přesně ono to já nikdy nedocílím! Proto je matlám v tom vosku zkoušel jsem doma snad úplně všechno tohle je supr!!

        Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 11:29:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        sazava >> jen neuděláš tohle a to mne na sýrech baví.Proto mám sýry různě v boxech a na volno jsou jen od podzimu do jara pokud nemrzne.To mám pak suchý vzduch i v dílně kde zrajeme

          Nsazava - Profil | Čt 10.1.2019 10:34:47

          Přesně tak strašně mě to trápilo a tak jsem začal voskovat a mám klid.

            NPYTLAKS - Profil | Čt 10.1.2019 10:17:08

            dělám hlavně plísňáky a ty balím do alobalu podle návodu

              Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 10:17:03

              sazava >> jo,zajistit sýrům tu správnou vlhkost je největší problém domácího sýraření

                Nsazava - Profil | Čt 10.1.2019 10:12:38

                medvěd >> já začal voskovat strašně rychle vysychali nedávno jsem měl sýr 1 rok a byl dobrý jinal mi do 6-7 měsíců vyschnou,zrající sáčky jsem nezkoušel.

                  Nmedvěd - Profil | Čt 10.1.2019 9:16:00

                  nevoskuji,sým pak minimálně zraje.Většinou nechávám přírodní kůrku,dřív jsem používal plasticoat,uvažuji o zracích sáčcích

                    Ndrvoštěp - Profil | Čt 10.1.2019 9:05:55

                    Darďas >> Budu se těšit😁

                      NDarďas - Profil | Čt 10.1.2019 7:08:22

                      ŠUKI >> Sýr nebude,ale zaplatí nám pohoštění,tak doraz.:-)

                        NDr. Greenthumb - Profil | Čt 10.1.2019 6:52:13

                        ŠUKI >> twl. Asi ne ty zbytky dojim a další bude až v únoru :-))

                          NŠUKI - Profil | Čt 10.1.2019 6:49:52

                          Dr. Greenthumb >> Bude-li tvůj sýr u Žaláka ...dojdu 😀

                            NDr. Greenthumb - Profil | Čt 10.1.2019 6:40:54

                            sazava >> tak ten je.

                              Nsazava - Profil | St 9.1.2019 23:44:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tak jse byl obrátit a omýt jeden koblížek a vyfotil už zavoskovaný kámoše.

                                Nsmike - Profil | St 9.1.2019 18:16:26

                                drvoštěp >> máš rozmlsanou hubu:-)) )ovci syr, co bereme na salasi cestou ze Slovenska, tak trochu mezi zuby vrze. Ale jako amarouny nechutná. Dáš trochu soli, pepře a papriky a můžu toho sežrat na posezení půl kila :-)

                                  NPoušťák - Profil | St 9.1.2019 18:12:10

                                  medvěd >> St.Nectair je vynikající

                                    NPYTLAKS - Profil | St 9.1.2019 17:49:12

                                    medvěd >> jo mam hotovu iota reblochon a na valencay iota cl2

                                      Nmedvěd - Profil | St 9.1.2019 17:45:03

                                      PYTLAKS >> na rebloson je iota stnectair,nebo primo reblochon

                                        NDarďas - Profil | St 9.1.2019 17:30:11

                                        drvoštěp >> Až pojedu k vám,tak se u PYTLAKSe zastavím.A pokud bude něco mít (uzeniny,sýry),tak vezmu něco na košt.