Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nmedvěd - Profil | Út 9.4.2019 21:31:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

pár pyramid

    NKnedla12 - Profil | Po 8.4.2019 16:29:17

    medvěd >> To jsem rád, další věc která mě snad donutí začít něco vytvářet :)
    Mám to cca 1 km od baráku, takže super.

      Nmedvěd - Profil | Po 8.4.2019 16:13:36

      Knedla12 >> sýry vyžadují každodenní péči.Pokud ho máš u domu tak super. dobré

        NKnedla12 - Profil | Po 8.4.2019 16:07:53

        Pánové (dámy),
        chtěl bych si udělat nějaké sýry a měl bych možnost to dát do bývalého vinařského sklepa, nevíte jestli s tím nejsou nějaké problémy? Jediná plíseň která tam je, tak je na původních starých dřevěných konstrukcích na které se občas vylilo víno, to bych samozřejmě vyhodil, sklep pořádně vyklidil a asi nejspíše i vysířil (pro jistotu). Jinak je sklep vzdušný, hezky vlhký a chladný, původní z nějakého 19. století.

        Díky za Vaše rady a zkušenosti

          NKappa - Profil | Čt 4.4.2019 19:38:32

          mlíčnák >> jak jinak :-))

            Nmlíčnák - Profil | Čt 4.4.2019 19:27:58

            Kappa >> se ptáš teho pravého ,5let su už v UH . Aj tak to měl na objednávku limitované množství ,tuším že moja chodila 3x týdně s dvulitrovu konvičku .Já jezdil s tu konvičku loďku na Rejdu pro pivko strycovi Doslovi na M11-ce o))

              NKappa - Profil | Čt 4.4.2019 19:24:00

              mlíčnák >> a vajdik ještě mívá Mlíko?

                Nmlíčnák - Profil | Čt 4.4.2019 19:18:56

                Kappa >> že sem tě neviděl o)
                Inac k tématu ,mléko sme brali od Vajdiku ,ale na sýry nedošlo ,stihlo sa vypít .
                Od Valdana kozí taky tak .

                  NKappa - Profil | Čt 4.4.2019 19:15:11

                  mlíčnák >> šak na mimopstruhofku...ale jen rekreacně :-)))) rači vláčku

                    Nmlíčnák - Profil | Čt 4.4.2019 19:13:40

                    Kappa >> na co ? Sak povolenku nemaje o)

                      NKappa - Profil | Čt 4.4.2019 19:09:58

                      mlíčnák >> Fly klacek mám v Bíl ty rychlíku :-)))

                        Nmlíčnák - Profil | Čt 4.4.2019 18:38:26

                        Kappa >> nebyls v Ujcove,fly klacek viděls z rychlíku mudrlante o))
                        Závody domluvené ,budem jak vždy o)

                          Nmlíčnák - Profil | Čt 4.4.2019 18:31:56

                          medvěd >> to sa kupu ve Svratce ,ale nebluju o)

                            Nmlíčnák - Profil | Čt 4.4.2019 18:30:34

                            Kappa >> tak to nehrozí .

                              NKappa - Profil | Čt 4.4.2019 18:19:49

                              medvěd >> joooo pravda pravda

                                Nmedvěd - Profil | Čt 4.4.2019 18:17:46

                                Kappa >> po třech litrech skoro každý

                                  NKappa - Profil | Čt 4.4.2019 18:16:54

                                  mlíčnák >> nezapomeň že z burčáku zvracíš :-))))

                                    Nmlíčnák - Profil | Čt 4.4.2019 17:57:16

                                    medvěd >> vím .Chce to výdrž a um .Burčák je jednodušší .

                                      Nmedvěd - Profil | Čt 4.4.2019 17:49:44

                                      mlíčnák >> tohle trvá dýl

                                        Nmlíčnák - Profil | Čt 4.4.2019 17:45:38

                                        PYTLAKS >> Drama skoro jak s burčákem o)