Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

medvěd - Profil | Ne 17.3.2019 18:23:20

PYTLAKS >> do těch tvrdých sýtů se moc kultur nedává obecně.Italové dávají minimálně,někdy vůbec

    PYTLAKS - Profil | Ne 17.3.2019 14:52:26

    medvěd >> 4 se dává minimální množství?

      medvěd - Profil | Ne 17.3.2019 10:51:17

      PYTLAKS >> myslím že 1 a 3.kappa 2a4 se používá u tvrdých a hodně dohrivanych syru

        PYTLAKS - Profil | Ne 17.3.2019 9:39:13

        medvěd >> tam je alfa a lambda,ináč jsem tež skoro všude cpal omegu bo jsem ji měl hodně,kappa dělá oka v sýru,nebo jenom 4?

          medvěd - Profil | Ne 17.3.2019 9:02:47

          PYTLAKS >> ono je to fuk.Prostě jogurtová.Já třeba omegu často nahrazuji Kappou 2.

            PYTLAKS - Profil | Ne 17.3.2019 9:01:13

            medvěd >>dík,jsem nevěděl kterů tam mám dát

              medvěd - Profil | Ne 17.3.2019 8:21:20

              PYTLAKS >> tahle z kravského zraje od 15.10

                medvěd - Profil | Ne 17.3.2019 8:19:02

                PYTLAKS >> 5.

                  PYTLAKS - Profil | Ne 17.3.2019 8:13:53

                  medvěd >> jaků tam dáváš lambdu,3 nebo 5?

                    medvěd - Profil | Ne 17.3.2019 8:05:26

                    PYTLAKS >> kozí manchego

                      PYTLAKS - Profil | Ne 17.3.2019 7:46:37

                      mám už cca 20l kozího mléka,chtěl bych vyzkůšat nějaký jinčí sýr jak valencay a jemu podobné,spíš nějaký polotvrdý,poraďte,nebo je jedno jaký jen místo kravského použít kozí,třeba jack?

                        sazava - Profil | Pá 15.3.2019 19:40:26

                        medvěd >> hezký,mám absťák ještě jsem nic nedělal moc práce.Hezký.

                          PYTLAKS - Profil | Pá 15.3.2019 17:07:10

                          medvěd >> ty jsem ještě nedělal,kulturu už mám,ale zatím k tomu nedošlo

                            Darďas - Profil | Pá 15.3.2019 16:41:30

                            medvěd >> Radost pohledět.

                              medvěd - Profil | Pá 15.3.2019 15:59:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tomme 94 dnů stár.

                                PYTLAKS - Profil | Po 11.3.2019 16:17:37

                                salfi >> není zač:-)

                                  salfi - Profil | Po 11.3.2019 15:41:33

                                  PYTLAKS >> diky za tu sz

                                    PYTLAKS - Profil | Po 11.3.2019 13:12:41

                                    medvěd >> zkus,stojí to za to

                                      medvěd - Profil | Po 11.3.2019 12:49:39

                                      PYTLAKS >> ještě jsem ho nedělal

                                        PYTLAKS - Profil | Po 11.3.2019 12:42:52

                                        Kruan >> ty jednoduché už mi celkem idů:-)