Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

NPYTLAKS - Profil | Po 11.3.2019 12:42:16

salfi >> už to žeru na sílu:-))

    NPYTLAKS - Profil | Po 11.3.2019 12:41:55

    medvěd >> brie mi chutná víc jak kamembert

      NKruan - Profil | Po 11.3.2019 12:32:33

      PYTLAKS >> Luxus !!

        Nmedvěd - Profil | Po 11.3.2019 12:25:06

        PYTLAKS >> pěkné

          Nsalfi - Profil | Po 11.3.2019 12:21:44

          PYTLAKS >> krasa

            NPYTLAKS - Profil | Po 11.3.2019 12:05:30

            jsem si u snídaně vzpomněl že bych ho mohl fotnůt:-)

              Nmedvěd - Profil | Po 11.3.2019 11:29:06

              salfi >> skupina výroba sýra

                Nsalfi - Profil | Po 11.3.2019 10:46:49

                medvěd >> FB nemam, ale zkusim se tam podivat pres manzelky profil, jak to tam najdu?

                  Nmedvěd - Profil | Po 11.3.2019 9:53:59

                  salfi >> časem 45-60 minut nic nepokazis.Ovsem každý sýr se očkuje jinak.Jsi na FB?

                    Nsalfi - Profil | Po 11.3.2019 9:43:50

                    medvěd >> dekuji za radu, meni se nejak doba zaockovani, kdyz pouziju misto kultury smetanu? Jak dlouho tedy nechat zaockovat?

                      Nmedvěd - Profil | Po 11.3.2019 8:44:25

                      salfi >> dával jsem na 5 litrů polévkovou lžíci

                        NPYTLAKS - Profil | Po 11.3.2019 8:28:38

                        salfi >> ale měl bys k tomu objednat aj sigmu 54 nebo 55

                          Nsalfi - Profil | Po 11.3.2019 8:26:38

                          medvěd >> dekuji, to je super. A jaky je pomer smetany na 1 litr, prosim?

                            Nsalfi - Profil | Po 11.3.2019 8:25:14

                            PYTLAKS >> pardon, blbe jsem koukal, je to sigma 74. Uz jsem se lekl, ze jsem to objednal blbe.

                              NPYTLAKS - Profil | Po 11.3.2019 8:19:00

                              salfi >> 18 je Penicillium Roqueforti,candidum je 71,74,75 asi,pokud si vzpomínám:-)

                                Nmedvěd - Profil | Po 11.3.2019 7:08:39

                                salfi >> místo mezofilky můžeš použít zkysanou smetanu.

                                  NPYTLAKS - Profil | Ne 10.3.2019 23:16:14

                                  salfi >> ta je na nivu nebo podobné sýry typu bleu

                                    Nsalfi - Profil | Ne 10.3.2019 23:13:12

                                    PYTLAKS >> aha. Diky. Koupil jsem sigmu 18 penicillinum candidum, ta neni vhodna?

                                      Nsazava - Profil | Ne 10.3.2019 23:10:47

                                      salfi >> vzal jsem kousek Nivy slabý plátek tak 1cm rozmixoval v mléce a pak přidal do mléka.

                                        NPYTLAKS - Profil | Ne 10.3.2019 23:08:44

                                        salfi >> nevím jak to jde u těchto sýrů,ale myslím si že ne,mezo kulturu máš na zaočkování a pak tam musí být sigma 54-55 a sigma 71-74 kvůli plísně,nebo si kůpit přímo mix iota ca+ alfa nebo omega