Dácia logan MCV rybářské a rodinné auto

Protože MRK ví vše, zakládám tuhle diskuzi jen na toto téma, kde pak po skončení tuhle diskuzi uzavřu. Jde mě o to, že nemám s tímto vozem žádné zkušenosti a autům moc nerozumím, tudíž si nechám od vás poradit, abych nešlápl tak nějak vedle. Jedná se mě o fungl nový vůz na ryby a jako rodinné auto. Kupuji si nové auto poprvé , takže vítám všechny rady od vás co mě poradíte. Moc díky :-)
Autor diskuse: 1Mara - Profil , 18.7.2017 všeobecné - revíry, cestování

Kolik Mára najede km. do první vážnější poruchy ?

A) 0 - 100 km18%

B) 100 - 1000 km7%

C) 1000 - 10000 km7%

D) 10000 - 20000 km16%

E) 20000 - 100000 bez závad .-)52%

Od 20.7.2017 hlasovalo 104 čtenářů.

Ntonouš - Profil | Ne 26.12.2021 17:15:03

MrKos >> hranatá Vitara s vyšší světlou výškou? 😁 To jsem měl taky 2.0 V6 rok 98. Podle tvojí palubky to ale nevypadá na tenhle model? Protože po téhle vitaře už žádná nebyla hranatá a s vyšší světlou výškou...

    Ndrvoštěp - Profil | Ne 26.12.2021 13:46:27

    MrKos >> To teď vysvětluji známé. Jezdí s citronem do 2000 otáček a cpe tam čtyřku a pětku. Prej ji to tak bylo řečeno aby ji prej nepraskl rozvoďák😆😆😆

      NMrKos - Profil | Ne 26.12.2021 13:40:05

      drvoštěp >> pěkně do dvou tisíc otáček a pro karton mlíka v akci :-)

        Ndrvoštěp - Profil | Ne 26.12.2021 13:37:04

        MrKos >> Jj, asi ho nebaví jezdit jako stařeček do kaufu😆

          NMrKos - Profil | Ne 26.12.2021 13:11:30

          drvoštěp >> no tak to je jasný, k tomu zjištění už jsme dospěli postupným šetřením :-) s tím motorem se dá reálně jezdit za 6 ale i za 11. Podle nohy na plynu.

            Ndrvoštěp - Profil | Ne 26.12.2021 10:53:23

            MrKos >> Tak kluk má 1,5Tsi. Teď mi psal.

              NMalab - Profil | So 25.12.2021 20:41:59

              MrKos >> Odhaduji, že reálně budeš jezdit pod 8,5l/100km s lehkou nohou na plynu. S pedálem na podlaze zase auto pojede.

                NMrKos - Profil | So 25.12.2021 20:19:59

                Malab >> no tak to je paráda a ta spotřeba už se výrazně nezmění. Jezdit s benzínem o tomto výkonu do šesti litrů, o tom se ještě před několika lety nikomu ani nesnilo.
                Ten t-roc se dělá až do 190 koní a udávají u něj spotřebu i 8,8l. Takže si tam těch 9 litrů asi představit dokážu.

                  NMalab - Profil | So 25.12.2021 20:01:50

                  MrKos >> 1.5 110kW/150 HP mám v koktávce s manuální převodovkou. Jestli mám sport nevím. Většinou jezdím delší trasy se spotřebou kolem 5,5 až 5,8 l/100km v aktuálním počasí. S 1.6 TDI jsem jezdil v létě kolem 5 až 5,3 litrů a v zimě kolem 5,5 až 6 l na sto km. 1.6 TDI se uměla plazit i za 4,2, ale taky letět za 8. Jsem zvědavý za kolik bude benzín jezdit v létě. Zatím jsem nedělal economy pokus ani jsem auto pořádně neprohnal.

                    Ndrvoštěp - Profil | So 25.12.2021 19:53:13

                    MrKos >> Jj, ale spotřeba je 🚀

                      NMrKos - Profil | So 25.12.2021 19:48:57

                      drvoštěp >> s dostupnou verzi sport bude mít pravděpodobně 1.5 s výkonem 150 koní a tam je automatem udávaná spotřeba 7.5 nebo tak něco. Ale nepamatuju si to přesně. Je to koncernovy motor i v koktavkach apod. Já ten t roc vubec neznám, nikdo v našem okolí ho nemá.

                        Ndrvoštěp - Profil | So 25.12.2021 19:36:21

                        MrKos >> Bohužel je to možný. I když jel dálky atd, tak se pod 8,5 nedostal. Jezdí na tlačítko sport mimo obec a v provozu ve městě na Eco

                          NMrKos - Profil | So 25.12.2021 19:29:25

                          drvoštěp >> pokud má 1.5 tak záleží asi hodně na tom, jak se k tomu chová. Ale reálně si nedokážu představit s takovym autem jezdit dlouhodobe za 9, ale to ještě nic neznamená. Evidentně to možné je :-)

                            Ndrvoštěp - Profil | So 25.12.2021 19:20:07

                            MrKos >> Má buď 1,5 nebo 1,6. Už jsem to tu psal. Ale fakt je tam za 9. I když to neřeší tak ho to taky překvapilo.A plus když zapne na dálkáč vytápění...

                              NMrKos - Profil | So 25.12.2021 19:16:12

                              drvoštěp >> jsem se ted díval na fotku v mobilu, protože do auta se mi kvůli tomu jit nechce.
                              Mám hranatou vitaru s vysokým odporem vzduchu a vyšší světlou výškou velmi podobne jako t-roc, což spotřebě do karet taky nehraje. Jezdím převážně město, do hokny, občas trochu ven do 50km apod. Mám normální 4 valcovy benzín 140 koni. A píšou taky 6, ale ještě jsem se na tak vysokou spotřebu nedostal. Je fakt ze mam teprve 50tkm a možná to časem začne žrát víc :-)

                              Nicméně plyne mi z toho ze i vysoke hranaté SUV dokáže jezdit úsporně v případě že se zvolí vhodný motor dle způsobu použití.

                                NMrKos - Profil | So 25.12.2021 19:02:58

                                1Mara >> to byl tenkrat končící model a to tu cenu taky stačilo dolů. Nicméně ceníková cena začíná i dnes u 85kw na přibližně stejne částce a tedy 570.

                                  NMrKos - Profil | So 25.12.2021 18:58:57

                                  drvoštěp >> no jo a má tam ten T-rock i nějaký motor a nebo je to trivalec do Kauflandu?
                                  Hjundaj je Korea, tam je to jasné :-)

                                    N1Mara - Profil | So 25.12.2021 17:15:28

                                    Tak jsem mu volal , koupil to když měla loni v dubnu Škodovka akci, a od něho vykoupila jeho staré auto za 30tis. měl opla astru, jinak původní cena nového auta byla 590tis. on se tímhle a tou akci dostal na 450tis. a má 3 oktávku 1.6 TDI 85KW. .-)))

                                      Ndrvoštěp - Profil | So 25.12.2021 16:08:08

                                      MrKos >> Podívej se na spotřebu VW T rock nebo jak se to píše. Kluk ho má v plný palbě, píšou 6 a jezdí za 9.U našeho Hyundae ix35 to samý. To naše bývalá Kia nelhala...

                                        Ndrvoštěp - Profil | So 25.12.2021 16:03:46

                                        1Mara >> I 900 u mí hnat koně. Ale jak dlouho...

                                          Červené karty: BuBu99, Káceč, sasan111