Dácia logan MCV rybářské a rodinné auto

Protože MRK ví vše, zakládám tuhle diskuzi jen na toto téma, kde pak po skončení tuhle diskuzi uzavřu. Jde mě o to, že nemám s tímto vozem žádné zkušenosti a autům moc nerozumím, tudíž si nechám od vás poradit, abych nešlápl tak nějak vedle. Jedná se mě o fungl nový vůz na ryby a jako rodinné auto. Kupuji si nové auto poprvé , takže vítám všechny rady od vás co mě poradíte. Moc díky :-)
Autor diskuse: 1Mara - Profil , 18.7.2017 všeobecné - revíry, cestování

Kolik Mára najede km. do první vážnější poruchy ?

A) 0 - 100 km18%

B) 100 - 1000 km7%

C) 1000 - 10000 km7%

D) 10000 - 20000 km16%

E) 20000 - 100000 bez závad .-)52%

Od 20.7.2017 hlasovalo 104 čtenářů.

NMalab - Profil | So 25.12.2021 15:45:16

1Mara >> Já mám teď novou, kombík 1.5 TSI taky bílou a skladovou. Stála výrazně více než 450kCZK. Před rokem jsi v každém druhém autosalonu dokázal stáhnout ceníkovou cenu o 20% dolů. Dnes když chceš auto dříve než za rok bereš co mají. Bohužel taková je situace na trhu. Kupujeme na firmě cca 3-5 aut ročně. Snad vím o čem diskutuji.

    Nstandas - Profil | So 25.12.2021 14:31:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    1Mara >> ale jó jdeto🤣

      NMrKos - Profil | So 25.12.2021 14:29:22

      1Mara >> no to je možné a třeba to byla nějaka skladovka nebo tak něco. Mam takové tušení ze 1.6 benzín se dělá pro některé specifické trhy jako např Rusko apod.

        N1Mara - Profil | So 25.12.2021 14:22:58

        MrKos >> fakt jí kupoval za 450 a novou v bílé barvě :-)

          NMrKos - Profil | So 25.12.2021 14:07:30

          1Mara >> za 500 nemají nic a za 650 prodávají litr :-)

          Jo ta verze oktavky 1.5 s nějakou výbavou už by asi šla. Ovsem tam uz olizujeme hranici 700tis. A v této cenove hladině jsou na trhu i jiná auta s větším motorem a často lepsi výbavou

            N1Mara - Profil | So 25.12.2021 14:05:29

            standas >> ale jezdí parádně :-))

              Nstandas - Profil | So 25.12.2021 14:02:43

              1Mara >> octávka není SUV

                N1Mara - Profil | So 25.12.2021 13:48:21

                MrKos >> kamarád koupil za 450tis. v benzínu tuším 1.6 ? nevím ale nestěžuje si .-)) Já dával za logana 1.2 , 257tis. i s pojištěním, v metalíze a s veškerými doplňky, auto jezdí krásně a svižně a to ho nemusím ani nijak vytáček, po dálnici naložený 140 na pohodu :-)))

                  NMrKos - Profil | So 25.12.2021 13:45:17

                  1Mara >> s normálním motorem za 500 oktavku nekoupiš a ještě to bude holobyt :-)

                    N1Mara - Profil | So 25.12.2021 13:42:53

                    standas >> za půl milionu si koupím už octávku .-)

                      Npepson - Profil | So 25.12.2021 13:24:24

                      MrKos >> služobák si nevyberiem, vieš ako :o)
                      K tým kopcom, myslel som to tak, že s ECO-m idem hore na štvorke max 60, podradím do trojky, aby som sa rozbehol na 65, tam zafunguje obmedzovač otáčok, dám štvorku a som zase tam kde som bol, na 60-ke. proste s tým ECO-m to je děs běs :o) jasné, že ho vypínam, lebo by som zavadzal kamiónom.

                        NMrKos - Profil | So 25.12.2021 13:16:44

                        standas >> docela slušné motory, bohata vybava a 5 let záruka. Na moje smrdlani okolo baráku bych volil tivoli. Udela to asi kus prace i přesto že Korejci neumí vyrobit úsporné auto. Všechny velke Kie jsou neadekvatne rozežrané a toto bude asi taky. Na druhé straně jestli za 6 nebo za 8 je už detail. Trošku u toho pokulhává síť autorizovaných servisu ale už se to taky zlepšuje.

                          NMrKos - Profil | So 25.12.2021 13:10:49

                          pepson >> to auto není ubec stavěné na to aby, se tam řadila pětka natož v kopcích. Maximálně do trojky a karton mléka z Kauflandu to uveze hezky :-)

                          Já si myslím ze by se všechno měl používat na to k čemu je to určené. Jako služební pro cesty mimo město máme oktavky 2.0 v nafte a jezdi dobre. Zase naopak do Kauflandu pro mléko takova oktavka bude trpět s brzy odejde.

                            Nstandas - Profil | So 25.12.2021 12:58:48

                            Kámoš koupil tento korejský koráb a docela se mi to líbí. To už Duster moc nevede. https://www.sauto.cz/osobni/detail/ssangyong/korando/157228786

                              Npepson - Profil | So 25.12.2021 12:53:06

                              sasan111 >> Si na tenkom ľade :o)

                              nestihol som :-(

                                N1Mara - Profil | So 25.12.2021 12:48:12

                                sasan111 >> opatrně na ty slova jo ! :-))))

                                  Nsasan111 - Profil | So 25.12.2021 12:46:33

                                  pepson >> No jo, SX4 paráda....jenže tady je diškus o plečkách DACIA :-)))))

                                    Npepson - Profil | So 25.12.2021 12:43:11

                                    1Mara >> Nie. Ja by som chcel, aby som mohol ísť hore kopcom viac než 60.
                                    Tiež by potešilo, keby som mal vnútri teplo ešte predtým, ako spravím 25 km mimo mesta. Ono sa to dá, ale potom je spotreba na míle vzdialená tým kravinám, čo udáva výrobca.

                                    Len pre info, mám blbú SX 4, žiadny tryskáč, ale pocit istoty je úúúplne niekde inde ;-)

                                      N1Mara - Profil | So 25.12.2021 12:31:58

                                      pepson >> když ty by jsi chtěl z 900 motoru aby měl sílu 110koňí :-)))) A to jaksi asi nejde .-)))

                                        Npepson - Profil | So 25.12.2021 12:18:36

                                        MrKos >> Je to služobák a jazdím 5 okresov, zhruba 80 percent po okreskách a kopce. Domov by som to nechcel ani zadarmo, je to hnoj, a za tým si stojím :o)

                                        Neviem, či to vypína turbo, ale s ECO-m to neťahá, nejde klíma a nekúri. Raz som mal náhradnú C3-ku bez turba a bol to ten istý poděs, tak neviem.

                                        PS- a ešte ma baví, že idem 47 na štvorke, točí 1100 ot/min a chce to zaradiť päťku. Nie som automechanik, ale podtáčanie motoru je ohavnosť .o)

                                          Červené karty: BuBu99, Káceč, sasan111