Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

medvěd - Profil | Po 16.8.2021 17:09:40

Jolokia mustard,peach a 7 pot white

    medvěd - Profil | Po 16.8.2021 17:08:43

    7 pot burgundy se vybarvuje.Opravdu velké plody.Jsem zvědav na finál

      džigit - Profil | Po 16.8.2021 10:58:02

      Prvních pět litru provedeného sosu na svete

        nofish - Profil | Ne 15.8.2021 15:40:33

        Nepoznáte někdo která to je?

          medvěd - Profil | So 14.8.2021 19:25:10

          Habanero neon a jolokia peach. Ta má odhadem 200 plodu

            medvěd - Profil | Pá 13.8.2021 13:27:55

            troška pekla

              Mates PB - Profil | Út 10.8.2021 18:42:03

              ….. ta ruka mě pálila i dneska ☝

                Lauri - Profil | Po 9.8.2021 21:07:46

                První čokoládové habannero. Dnes už pálilo,zítra bude zas

                  nofish - Profil | Po 9.8.2021 19:53:46

                  Mates PB >> ok, tak to bych trefil i v normální hrnci, teplotu už mám od oka natrénovanou podle bublinek, když vařím vakuované maso na douzení. Dobře vědět, dík. Já to vždycky nechal asi dlouho a bylo to moc měkké.

                    Mates PB - Profil | Po 9.8.2021 19:51:16

                    nofish >> mám zavařovací hrnec. Nastavení teploty a času. Automatika. Mám rád křupavé takže 15 min na 85 stupňů.

                      nofish - Profil | Po 9.8.2021 19:44:22

                      Polčis >> ještě nezrajou, jak bylo hnusně, tak se to zastavilo. Přece jenom u mě fouká dost od severu.

                        nofish - Profil | Po 9.8.2021 19:43:37

                        Mates PB >> jak to zavařuješ? Normálně v hrnci? Někdo mi říkal, že kousky stačí zalít horkým nálevem. Jak když děláš marmeládu, prostě horké do sklenic.

                          Polčis - Profil | Po 9.8.2021 19:42:40

                          nofish >> Vem to na ryby, já ti to za filet okoštuju 😄

                            nofish - Profil | Po 9.8.2021 19:40:43

                            Mates PB >> no uvidím. Hlavně vím, že jsem si udělal při druhém výsevu bordel a mám dvě kytky, co nevím, co to je. Takže až to za pár dní dozraje a kousnu do toho, bude to s překvapením :-)

                              Mates PB - Profil | Po 9.8.2021 19:33:31

                              nofish >> některý pálí až když dozrajou. Já je mám rád pro jejich silnou paprikovou chuť..

                                Mates PB - Profil | Po 9.8.2021 19:31:41

                                Vash >> a to jsem si říkal, když nic nebude, nic se nestane, ve sklepě je toho dost.

                                  nofish - Profil | Po 9.8.2021 19:21:24

                                  Mates PB >> nevím, které jalapena mám, ale připadá mi to, že z jedné kytky některé nepálí, ostatní ano. Ale nevyznám se v tom.

                                    Vash - Profil | Po 9.8.2021 19:21:12

                                    Mates PB >> Já je mám hodně rád 😋 Každej baští co mu chutí 😉 nejsme na závodech, kdo sní pálivější. Sklizeň máš velkolepou 👍

                                      Mates PB - Profil | Po 9.8.2021 18:56:50

                                      Vash >> jj je to liga školní jídelny. Ale mě to stačí. 🤔

                                        Vash - Profil | Po 9.8.2021 18:33:45

                                        Mates PB >> Mívám maylon a většinou sou na pohodu. Jednou mi pár keříků pálilo, ale myslím, že se sprcly s morugou. Jalapeña griluju a nakládám a jí to i děti...