Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

1Mara - Profil | Čt 14.10.2021 21:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Marge >> Jůůů to je paráda !! .-))) Já dneska jen tláču .-))

    Poušťák - Profil | Pá 18.12.2015 21:59:39

    Káceč >> nebo velbloudí mléko....o)))

      Káceč - Profil | Pá 18.12.2015 21:58:12

      kubas. >> to je právě ono, nikdo nic nikdy nedramatizoval a teď se neví, co s imigrantama. A přesně takhle se dojebe i tradiční česká kuchyně. Taky se může stát, že místo piva budem časem pít jen vodu. A to bych velice nerad :-)

        rarach - Profil | Pá 18.12.2015 21:53:46

        Jirka R. >> Mi to radil zkušenej kuchař, vem hromadu sádla a na nové pánvi rozpusť a postupně min 20-30 minut prohřívej, pak je pánev připravená i na oliváč. Jinak, jak tady proběhla ta debata o olejích, tak ten hnusnej palmovej se přepaluje až po oliváči, nejhorší na přepalování je myslím slunečnicovej.

          kubas. - Profil | Pá 18.12.2015 21:50:22

          Káceč >> Jo, tak s tím souhlasím, ale o tradiční české kuchyni se tady nikdo nebavil nebo jo? Prostě se "řešila" jen nějaká vhodná úprava. Já ti rozumím a chápu tě, co chceš říct a na co poukazuješ, ale fakt bych to tak nedramatizoval...

            Jirka R. - Profil | Pá 18.12.2015 21:49:45

            rarach >> V pasportu té pánve mám doporučenu substanci oleje, tak mažu olivou, resp. pokládám jen v olivě naložené maso, žádné festové mazání/napoštění. Problém je v jejím správném nahřátí, aby se maso nechytalo, ale na to mám ještě příštích dvacet let, abych to vyhmátnul... Bože, jak já budu přibírat...! :-)

              Káceč - Profil | Pá 18.12.2015 21:47:14

              kubas. >> mě jsou italský recepty u prdele, já se bavím o tradiční český kuchyni, tedy vaření. Moji prarodiče oliváč neznali a jak se jim dařilo, víc jak devadesát let.

                kubas. - Profil | Pá 18.12.2015 21:40:14

                Káceč >> To máš trošku zkreslenou představu o použití oliváče v kombinaci s vepřovým, podívej se na nějaké italské recepty a podobně. Jinak s odklonem souhlasím, ale nemyslím si, že by to bylo až tak hrozné v tomto konkrétním případě ;-).

                  rarach - Profil | Pá 18.12.2015 21:40:02

                  Jirka R. >> Litinové pánve se zrovna zatahujou před použitím sádlem a tak tam sádlo patří.

                    1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 20:58:12

                    Bláža >> Tak takhle přesně to děláme :-))

                      Bláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:56:14

                      1Mara >> Proč špatně, jen pepřím, pomažu plnotučnou hořčicí a zaprášit moukou. Solit až na talíři. Obloha cibulka, hořčice nebo tatarka. Není nic jednoduššího, jen to chce je úplně neusušit, aby byla uvnitř nejlépe růžová, ale ne krvavá. Blbě se to ale trefuje, mě uvnitř polosyrové nevadí, ale manželka by to nejedla. ;o))))

                        rarach - Profil | Pá 18.12.2015 20:54:36

                        Bláža >> Já zejtra točím film, takže spoléhám na catering, večer hraju hokej, tak pak si dám do nosu asi tataráka a v neděli jsme doma konečně všichni, takže budu dělat dvě až tři jídla na přání každého, už se těším.

                          1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 20:49:11

                          Bláža >> Přírodně játra máme také rádi, ale dělám je asi taky špatně, jen opepřím, solím až jsou hotové, dám na ně hořčici a na pánvi osmažím .-)

                            Bláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:46:45

                            rarach >> Tak recept vypadá jedle, tak tomu věřím. ;o))

                            Na zítra už je rozhodnuto. Budou přírodní vepřová játra s bramborem. Dcera je nejí a není doma, tak si s manželkou dáme do nosa, už se na ně těším...

                            V neděli asi králík na zelenině se slaninkou, příloha zatím ve hvězdách, ale u mě by vítězily šťouchané brambory....

                              rarach - Profil | Pá 18.12.2015 20:39:40

                              Bláža >> Je to skvělý, vedle sem už před časem dával fotky, se to povedlo i lopatě jako sem já. Já sem tedy samozřejmě nedodržel zcela recept a jebnul sem do své rolky ještě čedar, cha to byla dobrota.

                                Bláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:39:38

                                Jirka R. >> To jistě, navíc připravit bříško na příjem velmi kvalitní a chutné stravy správným podkladem. ;o)))

                                  Jirka R. - Profil | Pá 18.12.2015 20:36:54

                                  Bláža >> Jo, tak nějak jsem to před chvílí učinil, ale bez zahřátí, nechám to do zítřka v mikrotenu na dně lednice macerovat. Bože, jak já se těším, až to budu dlabat!

                                  Ovšem chce to i přípravu duchovní, nečíst noviny, nepustit televizi, vynechat internet... :-))))

                                    1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 20:36:40

                                    Bláža >> Moc díky , to příště zkusím , Parma panenku s mladým má ráda :-)

                                      Bláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:36:15

                                      rarach >> To myslíš takhle?

                                      http://recepty.vareni.cz/hovezi-wellington/

                                      To jsem ještě nedělal...

                                        rarach - Profil | Pá 18.12.2015 20:35:15

                                        Jirka R. >> Vlastně máš pravdu, vono se toho zase tolik neumaže, mi jde vždy o to nádobí.

                                          Bláža - Profil | Pá 18.12.2015 20:35:13

                                          1Mara >> Dle receptu to ani nemusíš trápit na pánvi, ale rovnou do trouby. Lepší varianta....

                                          Ano, nevysuší se tolik...

                                            Červené karty: tonouš, Káceč